2019 m. balandžio 19 d. 11:24 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Užkliuvo ir geležinkelininkų planai

(2)

Užkliuvo ir geležinkelininkų planai nuotrauka, foto

BŪTINA? Manoma, kad krovinių šiaurinėje uosto dalyje daugės net ir nepastačius išorinio uosto, tad jei geležinkelio trasa nebus iškelta iš Girulių, čia gyvenantys klaipėdiečiai pablogėjusių sąlygų tiesiog nebepakels.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Vakar antrajam Klaipėdos miesto bendrojo plano keitimo koncepcijos variantui, numatančiam uosto plėtrą tik pietinėje uosto dalyje, pritarė ir miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai. Tačiau šiame posėdyje labiausiai diskutuota apie geležinkelį - yra manančiųjų, jog nereikia jo iškelti iš Girulių ir dėl to aukoti dalį miško.

Miesto Tarybos komitetuose pradėtas svarstyti siūlymas pritarti Klaipėdos miesto bendrojo plano (BP) keitimo koncepcijos antrajam variantui. Yra parengti keturi koncepcijos variantai, kuriuose atsižvelgiama į keturis ruošiamo Klaipėdos uosto BP variantus. Jie numato minimalią uosto plėtrą, plėtrą pietinėje uosto dalyje, plėtrą statant išorinį uostą ties Melnrage ir maksimalią uosto plėtrą - tiek pietinėje, tiek šiaurinėje miesto dalyje.

Savivaldybės administracija mano, kad racionaliausias ir labiausiai uosto ir miesto plėtrą subalansuojantis būtų antrasis miesto BP koncepcijos variantas. Tačiau tiek Susisiekimo ministerija, tiek Uosto direkcija, tiek Uosto taryba jau yra pasisakiusios už maksimalią uosto plėtrą.

Savivaldybės administracijos siūlymui pirmadienį bendru sutarimu pritarė Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai, o vakar - ir Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas. Balsuojant susilaikė tik jo narė Lilija Petraitienė.

Lemiamą žodį šiuo klausimu turėtų tarti miesto Taryba.

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila vakar atkreipė dėmesį į tai, kad visų variantų schemose yra parodytas Girulių gyvenvietės apvažiuojamasis geležinkelis. Jį planuojama iškelti iš Girulių ir naują trasą tiesti per dabartinį mišką, labiau į rytus, Labrenciškės link.

ATSIBUDO. Naujame miesto bendrajame plane vėl žadama numatyti dar prieš dešimtmetį politikų palaimintus planus geležinkelį iškelti iš Girulių ir naują trasą (ruda punktyrinė linija) tiesti per dabartinį mišką, labiau į rytus, Labrenciškės link. Tačiau tai dabar pradėjo kliūti kai kuriems valdančiosios daugumos atstovams.

A. Vaišvilos manymu, tikrai nereikėtų kirsti didžiulių miško plotų. Be to, geležinkelis priartėtų prie Labrenciškės, kurios gyventojai būtų nepatenkinti.

Tačiau posėdyje dalyvavę Savivaldybės administracijos atstovai, galima sakyti, sutriko, nes geležinkelio iškėlimo iš Girulių gyvenvietės idėjai miesto Taryba pritarė jau prieš dešimt metų. Tai numatyta ir dabartiniame miesto BP, patvirtintame 2007 m. Juo vadovaujantis buvo parengtas ir specialusis planas, ir detalieji planai, buvo atliktas poveikio aplinkai vertinimas - pereiti visi planavimo lygmenys ir išleista nemažai pinigų. Jau yra parengtas ir Pauosčio geležinkelio stoties rekonstrukcijos bei antrojo geležinkelio kelio tiesimo techninis projektas.

Taip padaryta, nes miestas atsižvelgė į uosto poreikius - gylis šiaurinėje uosto dalyje padidėjo, krovinių kiekis nuolat auga. Įgyvendinant antrąjį uosto plėtros variantą prognozuojama, kad krova Klaipėdos uoste padidės tris kartus, tad manoma, kad Girulių gyventojai nebepakeltų tokio krovinių kiekio ir reikėtų iškelti šią gyvenvietę kur nors kitur. Be to, Klaipėdos savivaldybė dar siekia, kad Giruliams būtų suteiktas kurortinės gyvenvietės statusas.

Visgi komiteto pirmininko nuomone, Savivaldybei nereikėtų tenkinti geležinkelininkų užgaidos dėl to, kad "3 minutėmis pagreitėtų jų sąstatų judėjimas". Tačiau Savivaldybės administracijos atstovų teigimu, tokia rekonstrukcija nebuvo geležinkelininkų iniciatyva, jie visai nenorėjo investuoti į geležinkelio linijos iškėlimą.

A. Vaišvila nenorėjo patikėti tuo, kad traukinys jau gerokai nuvažiavęs į priekį, žadėjo patikrinti, ar tikrai visa tai jau padaryta. Jis siūlė pritarti antrajam miesto BP koncepcijos variantui tik su pastaba dėl Girulių geležinkelio. Tačiau kiti komiteto nariai susilaikė šiuo klausimu, tad tokia pastaba į protokolą nebus įrašyta.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sveikas protas

2017-06-29   14:23

IP: 78.57.205.236

Puiku,, kad taryboje yra ir sveiko proto balsas-tai A. Vaišvila. Pažiūrėkite į schemą-kokia prasmė 100metrų pastumti geležinkelį -garsas ir vibracijos sklinda iš toil, tad toks menkas pastūmimas problemos neišspręs, tik neliks miško, nes be geležinkelio naujos trasos, bus tiesiamas ir kelias į Medelyno kv.,tad į pietryčius, rytus nuo Girulių, miško neliks-gal tokie ir yra miesto planai-užkariauti miško žemę prisidengiant įvairiais projektais, o dar išleisti milijonai. Kurorto apsaugos zonos ir dabar yra-nuo jūros iki geležinkelio, o už geležinkelio –jau kaimas- galima daryti ką nori.Gal kai pastums geležinkelį ir ši dalis bus kurorto apsaugos zonoje?O svarbiausia-tai labai įdomu kur dingo giruliškiams seniai pažadėta garso slopinimo sienutė ir vibraciją mažinantys pabėgiai.

ops

2017-06-28   13:39

IP: 78.61.157.70

Reikia išardyti geležinkelį ir išgriauti uostą. Padaryti pliažus ir pasiskelbti kurortu... Tada galėsime konkuruoti su Palangą. Kam mums ta pramonė, ji gi taršos šaltinis daugiau nieko.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Senamiestyje Sukilėlių g. 14 pastato būklė itin prasta - tinkas krenta tiesiog...

Laukdamas pirkėjų pastatas baigia subyrėti nuotrauka, foto

Legendinei klaipėdiečių jachtai "Lietuva" per 40 metų pirmą kartą atliekamas kapitalinis remontas....

Jachtai "Lietuva" laivų vėžys nediagnozuotas nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Sukaustęs siaubas ir neviltis - taip jautėsi visa Europa pirmadienio vakarą liepsnoms...

Ar apsaugoti maldos namai Lietuvoje? nuotrauka, foto

Laukdamas pirkėjų pastatas baigia subyrėti nuotrauka, foto

Klaipėda, Senamiestyje Sukilėlių g. 14 pastato būklė itin prasta - tinkas krenta tiesiog...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos (8) nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Dabar Skulptūrų parkas yra vieta, kurioje išpildomi pažadai prisiminti. Nors kapų neliko...

Jachtai "Lietuva" laivų vėžys nediagnozuotas nuotrauka, foto

Klaipėda, Legendinei klaipėdiečių jachtai "Lietuva" per 40 metų pirmą kartą atliekamas kapitalinis remontas....

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 55 min.

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...