2020 m. spalio 23 d. 05:32 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Uždaroje į lagerį panašioje teritorijoje Klaipėdoje laikomi benamiai

Uždaroje į lagerį panašioje teritorijoje Klaipėdoje laikomi benamiai nuotrauka, foto

Pašaliniai į šią teritoriją neįleidžiami, o gyventojai - neišleidžiami.

© Autoriaus nuotr.

Reklama

Šios teritorijos gyventojams už nieką nereikia mokėti. Nakvynė – dykai. Maistas – nemokamas. Dirbti taip pat niekas nereikalauja. Gali drybsoti į valias, arba šildytis prieš saulutę. Vienintelis trūkumas, kad iš šios teritorijos jos gyventojai gali išeiti tik tam tikromis valandomis. Dažniausiai tuomet, kai parduotuvėse nebeparduodami alkoholiniai gėrimai. Svečiai čia taip pat nepageidaujami.

Benamiai laukia pietų.

Jau visą savaitę, nuo kovo 17-osios, pramoninėje Klaipėdos teritorijoje įrengtoje uždaro tipo stovyklavietėj gyvenimas verda ištisą parą.

Čia karantino pabaigos laukia 46 nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys klaipėdiečiai.

Jiems čia suteikiama ne tik būstas, bet sudaryta galimybė nusiprausti, išsiskalbti, pasigaminti maisto. Be to, kiekvieną dieną „Maisto bankas“ pristato karšto maisto, vaisių, daržovių bei kito greitai suvartojamo maisto.

Reklama

Klientai drausmingi


Benamiai laikomi uždaroje teritorijoje.

Pasak biudžetinės įstaigos Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorės Almos Kontrimaitės, karantino metu modulinio tipo nameliuose, kuriuose yra 51 vieta, gyvena 48-50 asmenų. Daugiausiai vyrai, tačiau yra ir aštuonios moterys, kurios gyvena atskirai.

„Klientai yra įpareigoti laikytis karantino metu nustatytos tvarkos. Susirinkimo metu buvo išaiškinta, kad jiems taikomos karantino sąlygos. Todėl išeiti gali tik minimaliai, iki parduotuvės.

Nuo kovo 17 d. tokia tvarka taikoma ir vienos nakties nakvynės namuose, kur priimdavome žmones tik nakčiai nuo 20 valandos iki 8 ryto.

Reklama

Dabar jau leidžiame jiems pasilikti visą parą, kad naudotųsi šia paslauga ir niekur nevaikščiotų“, – „Klaipėdos žinioms“ sakė nakvynės namų direktorė.

Anot jos, gyventojai drausmingai laikosi vidaus tvarkos taisyklių. Jie nusiprausė, nusiskuto, susitvarkė, palaiko tvarką tuose namukuose.

A. Kontrimaitė pabrėžė, kad tai nėra kalėjimas, todėl gyventojų judėjimo laisvė nėra apribota. „Mes negalime apriboti jų laisvės. Todėl į parduotuvę maisto nusipirkti išleidžiame.

Bet tik tuomet, kai dar neparduodami alkoholiniai gėrimai, arba jau nebeparduodami. Sekmadienį jie buvo išleisti po 15 valandos. Kadangi jie negali išeiti nusipirkti alkoholio, tai konfliktų nebekyla.

Kilo tik maitinimo klausimas. Tačiau susitarėme su „Maisto banku“, kurio darbuotojai kiekvieną darbo dieną atveža maisto. Kokių produktų jie turi, tokių ir atveža, tačiau sriubos – visada. Maistą atiduoda ir išvažiuoja. Nes mes negalime ten įleisti jokių pašalinių asmenų“, – aiškino A. Kontrimaitė.

Nakvynė namų direktorė taip pat paaiškino, kad į nakvynės vietą nauji gyventojai taip pat neįleidžiami. Net nebepriimami prašymai. Tuo esą siekiama užtikrinti karantino sąlygas. Jau įsigaliojus karantinui vienas asmuo norėjo gauti vietą, tačiau jam buvo atsakyta.

Reklama

Kiek iš viso Klaipėdoje yra benamių, duomenų nėra. Net ir tie asmenys, kurie būriuojasi prie prekybos centrų ar atliekų konteinerių, pasak A. Kontrimaitės, nebūtinai yra benamiai.

Saviizoliuotis – į viešbučius

Klaipėdos nakvynės namų padalinys, kuriame benamiai jau nuo pirmadienio gali ne tik pernakvoti, bet ir saugiai išsiblaivyti, buvo pastatytas tik praėjusiais metais ir pirmuosius gyventojus priėmė 2019 m. spalį.

Čia užtikrinamos ne tik nakvynės, bet ir higienos bei kitos būtiniausios paslaugos asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos. Viename kambaryje, kuriame yra lovos, stalas, kriauklė, gali gyventi trys asmenys.

Atskirai įrengta virtuvė su viryklėmis ir šaldytuvais. Taip pat yra tualetai, dušai bei skalbykla.

Klaipėdos miesto savivaldybė nesvarstė šios uždaros teritorijos skirti klaipėdiečių saviizoliacijai, o pasirinko kitą galimybę – karantino laikotarpiu iš užsienio grįžusius piliečius apgyvendinti viešbčiuose.

Reklama

Šiuo metu uostamiesčio savivaldybės saviizoliacijai skirtose patalpose yra apgyvendinta 18 asmenų. 

Patalpų poreikis nuolat didėja. Siekdama užtikrinti galimai staiga išaugsiantį tokių patalpų poreikį, miesto administracija siekia užsitikrinti kuo daugiau laikino apgyvendinimo vietų. Klaipėdos mieste saviizoliacijai skiriami kai kurių viešbučių numeriai.

Viešbučių sąrašą Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis žadėjo paskelbti viešai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Persikėlus keltu į Smiltynę ir einant Lietuvos jūrų muziejaus link į akis...

Smiltynę puola šernai nuotrauka, foto

Kuris iš jūsų galite pasigirti, kad pažįstate antrą amžių gyvenantį žmogų? Šįkart...

"Savaitės eksprese" - 102 metų senolės jaunystės eliksyras nuotrauka, foto

Prieš Vėlines Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) visada organizuoja talką pirmojo Klaipėdos uosto...

Artėjant Vėlinėms sutvarkytos Kopgalio kapinaitės nuotrauka, foto

Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Spalio 23-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 8.04 val., leidžiasi 18.01 val. Dienos ilgumas 9.57...

Viešasis transportas regione: laimi keleiviai nuotrauka, foto

Automobiliai, Pirmieji Lietuvoje pradėję plėtoti regioninę viešojo transporto sistemą Klaipėdos transportininkai džiaugiasi matomais...

Klaipėdoje - didžiausias Lietuvoje salės tinklinio mėgėjų turnyras nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje vykusiame tinklinio mėgėjų "Gitana Volley Fest 2020" turnyre, kuris įtrauktas ir...

„Žalgiris“ patyrė pirmą nesėkmę Eurolygoje nuotrauka, foto

Sportas, Pirmą nesėkmę Eurolygoje patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Martino Schillerio auklėtiniai namuose...

Įvairybės, Paskelbta prieš 32 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...