Uosto direkcija reikalauja imtis papildomų priemonių dulkėtumui mažinti


2018 m. rugpjūčio 20 d. 08:35 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Uosto direkcija reikalauja imtis papildomų priemonių dulkėtumui mažinti

(3)

2018-08-10, 14:34

Klaipėdos uosto inf.

Uosto direkcija reikalauja imtis papildomų priemonių dulkėtumui mažinti nuotrauka, foto

© Klaipėdos uosto nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai šiandien dar kartą išsikvietė AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos“ (KLASCO) atstovus ir pareikalavo pateikti papildomų aplinkosauginių priemonių planą. Pasak kompanijos vadovo Vytauto Kauno, vakar (rugpjūčio 9 d.) visas naftos kokso krovinys buvo padengtas ekologiška celiuliozės mišinio danga, kuri eliminuoja krovinio dulkėjimą. Vadovo teigimu, artimiausiu metu planuojama papildomai įsigyti dar dvi vandens rūko patrankas, kurios pilnai uždengtų krovos zoną bei prailginti apsaugines sieneles krovos zonoje, kurios sustabdo dulkių judėjimą krovos metu. Pasak kompanijos atstovų, šiuo metu teritorijoje veikia 6 vandens rūko patrankos, kurios krovos metu turi stabdyti dulkių judėjimą bei nusodinti dulkes krovos zonoje.

„Gali būti, kad KLASCO prisidėjo prie bendro miesto taršos fono, kurį paskatino dar ir sausra. Mūsų žiniomis, oro taršos monitoringo stotelės pastaruoju metu fiksavo užterštumo padidėjimą ne tik prie KLASCO esančiose, o ir kitose miesto teritorijose. KLASCO taiko įvairias aplinkosaugos priemones, mažinančias krovos poveikį aplinkai, tačiau dėl išskirtinių oro sąlygų – sausros – diegiame papildomas: vos tik gavome krovinio savininko leidimą, krovinys buvo padengtas ekologiška plėvele, kuri neleidžia kroviniui išdžiūti ir dulkėti. Mes pirmieji iš krovos kompanijų Klaipėdos uoste pritaikėme šią technologiją, plačiai naudojamą Vakarų Europos uostuose“, - per susitikimą sakė Vytautas Kaunas.

 

Vos tik pasirodė informacija apie padidėjusį dulkėtumą Klaipėdos miesto centrinėje dalyje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai dar antradienį ryte operatyviai nuvyko į arčiausiai miesto centro esančios krovos kompanijos KLASCO teritoriją, apžiūrėjo krovos bei sandėliavimo zonas, buvo pasiūlyta imtis skubių priemonių dulkėtumui mažinti bei galimybių krovos bei sandėliavimo procesus vykdyti uždaru būdu. Šiuos pasiūlymus vienas iš Uosto direkcijos vadovų Artūras Drungilas pateikė ir per Klaipėdos miesto mero surengtą pasitarimą oro taršos klausimais. Šiame pasitarime dalyvavo Klaipėdos m. savivaldybės, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos“ (KLASCO), Klaipėdos m. visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovai.

„Pagal galiojančius teisinius aktus, Uosto direkcija nors ir neturi tiesioginės funkcijos kontroliuoti, kaip laikomasis aplinkosaugos reikalavimų, tačiau šioje situacijoje negalime likti abejingi. Nuolat susitinkame su bendruomenėmis, išklausome jų nusiskundimus ir nerimą, kviečiamės uosto krovos kompanijas diskusijai, reguliariai reikalaujame iš jų pateikti aplinkosauginius planus. Nuoširdžiai tikimės, kad tokių situacijų kaip ši, ateityje bus išvengta“, - po susitikimo su AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos“ (KLASCO) vadovu Vytautu Kaunu sakė Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius Artūras Drungilas.

Į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją iškviesti KLASCO atstovai tarp aplinkosauginių priemonių įvardijo ir papildomos technikos, kuria bus drėkinami ir valomi technologiniai ir privažiuojamieji keliai, pasitelkimą, taip pat reguliarų „Vitės“ kvartalo gatvių valymą, kurios jau miesto savivaldybės atsakomybėje, gabaritinių sienelių, kuriomis buvo atskirtos vagonų iškrovos zonos pastatymą.

„Labai tikimės, kad šios priemonės bus veiksmingos. Iš KLASCO atstovų gavome patikinimą, kad iki 2018 m. rugsėjo 14 d. bus paruoštas papildomas trumpalaikis ir ilgalaikis priemonių planas poveikio aplinkai mažinti. Savo ruožtu pasiūlėme, kad kompanijos teritorijoje tarp sandėliuojamo krovinio ir gyvenamųjų namų, būtų pastatyta aplinkosaugininkų stacionari oro taršos matavimo stotelė, kuri padėtų kontroliuoti oro taršos situaciją ir matyti bendrą vaizdą“, - sakė A. Drungilas. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Baisu

2018-08-11   10:06

IP: 78.57.242.244

Tikra tiesa. Krovos darbus įmonė pradeda 22 val ir iki ryto krauna. Nežinome ar tuo metu jie naudoja kokias priemones dulkių plitimui į miestą mažinti, visos institucijos atsakingos institucijos saldžiai miega tuo laiku... Baisus triukšmas, langų neįmanoma atidaryti. Niekam neįdomūs miesto gyventojai ir jų sveikata. Vaikai pareina juodais drabužiais ir rankomis iš vaikų aikštelių... Košmaras!!!!!

Nemėgstantis naktinio triukšmo

2018-08-11   01:34

IP: 86.100.129.20

Gal galėtų kada nors, aišku kada turės laiko ir noro, Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti asmenys ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai sukontroliuoti dažną įmonės triukšmą, laikotarpyje nuo 22 val. iki 7 val. Būtų Jums dėkingi nė vienas ir ne du Klaipėdos gyventojai. Iš anksto nuoširdžiai dėkoju už įdėtas pastangas!

Geda

2018-08-10   20:35

IP: 86.100.169.240

Geda visiems valdininkams zmones jau 3metus skundziasi o drista dar meluoti kad pirma karta tai ivyko. Zmones kiek skundu prirase aplinkosaugai visuomenes sveikatos centrui niekas neregavo far issityciojo uz zmoniu. Visa valdinkija uz monopoli. Tik viesumas feisbuke sujudino. Geda kad XXI amziuje tokis

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Per Kuršių marias plukdančios „Smiltynės perkėlos“ keltai šią vasarą dirba dar neregėtomis...

Kad kelionė iš Kuršių nerijos netaptų kančia nuotrauka, foto

Penktadienį klaipėdiečiai nustebo Atgimimo aikštėje išvydę reklaminius stendus, kuriuose reklamuojamas Kėdainių miestas,...

Nustebo išvydę Kėdainių ekspoziciją nuotrauka, foto

Kilus visuomenės ažiotažui dėl dulkėtumo šiaurinėje miesto dalyje AB Klaipėdos jūrų krovinių...

"Klasco" atvėrė vartus ir parodė turtus nuotrauka, foto

Vakar pietinės Klaipėdos dalies gyventojai rytą vėl pradėjo su pro langus besiveržiančia...

Tarša dar neįveikiama: tebesmirda, tebedulka nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė rugpjūčio 20-ajai, pirmadieniui:AVINAS. Dėl savo gabumų arba gero kolektyvo su...

Iš Berlyno grįžęs palangiškis tęsia šeimos tradiciją nuotrauka, foto

Žmonės, Ryškiai mėlynos spalvos pastato Palangoje, Vytauto gatvėje, nesupainiosi su niekuo kitu. Palangiškiams...

Klaipėdietis iškovojo „Grand Prix“ sidabro medalį nuotrauka, foto

Sportas, Dortmunde vykusiame Vokietijos „Grand Prix“ graikų-romėnų imtynių turnyre lietuvis Mantas Knystautas...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Sužinokite, ką Jums žada žvaigždės - astrologinė prognozė kitai savaitei, rugpjūčio 20-26...

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...