2019 m. gegužės 25 d. 14:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tyrimai stabdo gatvės tiesimo darbus

(2)

Tyrimai stabdo gatvės tiesimo darbus nuotrauka, foto

DARBAI. Priešpilio g. tiesimo darbai sustabdyti tik archeologinio radinio vietoje, o kituose ruožuose jie vyksta ir turėtų būti baigti šiemet spalio ar lapkričio mėnesį.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Žmonės piktinasi, kad Priešpilio g. tiesimo darbai vyksta vangiai, o kruizinių laivų sezonas ant nosies. Pirmas laivas į Klaipėdos uostą atplauks balandžio 25 d. Pasirodo, darbų eigą viename ruože koreguoja archeologinis radinys. Tačiau kitose vietose jie vyksta. Beje, vakar nugriautas paskutinis pastatas, trukdęs tiesti gatvę.

Gatvės į piliavietę ir Kruizinių laivų terminalą tiesybos darbai užtruks mėnesiu kitu ilgiau, kadangi atliekant žvalgomuosius archeologinius tyrimus rastas senas tiltelis, vedęs į piliavietę. Dabar archeologai turi atlikti išsamesnius tyrimus.

"Įgyvendindami projektus nenorime nieko rasti, bet jeigu jau randame, tenka derintis prie aplinkybių. Tai iš tikrųjų didelės istorinės vertės radinys", - sakė Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Vakar vyko įvairių institucijų atstovų pasitarimas, kaip suderinti archeologų, statybininkų ir kruizinių laivų grafikus. Jame dalyvavo Savivaldybės, Saugaus eismo komisijos, bendrovės Kruizinių laivų terminalo, rangos darbus atliekančios bendrovės, turizmo agentūrų, policijos atstovai.

"Nuvykę į vietą žiūrėjome, kaip būtų galima suderinti visus tris grafikus. Bandėme įvertinti visas fizines kliūtis, galinčias kelti problemų dideliems autobusams, atvažiuojantiems prie kruizinių laivų, pravažiuoti. Pasitarime dalyvavo ir policininkai, tad svarstėme, kaip būtų galima ženklais reguliuoti transportą toje vietoje, kad šalia siauro pravažiavimo kelio nebūtų statomos mašinos" - teigė R. Zulcas.

Naujasis įvažiuojamasis kelias į piliavietę ir Kruizinių laivų terminalą, prieš porą metų pavadintas Priešpilio g., pradėtas tiesti dar pernai. Projekto vertė - 2 mln. 300 tūkst. eurų. Darbus atlieka UAB "Kauno keliai", pernai vasaros pabaigoje laimėjusi konkursą. Rangos darbų sutartis pasirašyta pernai rugpjūčio 10 d., darbų trukmė - 12 mėnesių. Įvertinus žiemos laikotarpį, kai būna technologinė pertrauka, darbai turėtų būti baigti šiemet spalį ar lapkritį.

Pasak Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Valdo Švedo, archeologiniai radiniai daro įtaką. Anksčiau rangovas ką nors atkasdavo, archeologai apžiūrėdavo ir, jeigu nieko vertingo, buvo dirbama toliau. Dabar tęsti darbus toje vietoje, kur yra radinys, bus galima tik tada, kai bus baigti išsamūs archeologiniai tyrimai.

Planuojama, kad archeologiniai tyrimai vyks apie du mėnesius. Tačiau, kai tik jie bus baigti kurioje nors vietoje, ten statybos darbai bus iš karto tęsiami. Pasak V. Švedo, galbūt archeologai trukdys mėnesį, o gal tyrimai bus atlikti greičiau.

Šiuo metu darbai radinio vietoje sustabdyti, bet kitose vietose jie vyksta. Rangovai turi ką veikti, reikia išardyti trinkelių grindinį, vėl jį pakloti, palyginti patį kelią su skalda, nes kai kur yra įdubų ir kt. Beje, tos gatvės tiesimas yra susijęs ir su pastatų griovimu, bėgių išardymu. Vakar buvo nugriautas paskutinis pastatas šalia Priešpilio g. buvusio sandėlio.

Pasak V. Švedo, kruizinių laivų keleiviai nepatogumų pajus, nes teks važiuoti per statybvietę, bet bus stengiamasi, kad transporto eismas vyktų kuo sklandžiau. "Ką padarysi, kad kruiziniai laivai atplaukia vasarą, kai ir mums pats darbymetis. Šiemet pakentėsime, o kitais metais važiuosime jau tvarkinga gatve", - sakė V. Švedas.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė tikisi, kad kaip ir sutarta, bus padaryta viskas, kas įmanoma, kad statybos darbai netrukdytų kruizinių laivų keleiviams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Saulei

2019-04-19   21:53

IP: 86.100.23.144

Ir kas pasikeis jei istorikai pasakys, kad ten buvo tiltelis? Tuomet nebereiks gatvės remontuoti? Kokia nauda iš tų istorikų? Pagaliau kodėl kažkokios tiltelio liekanos pateikiamos kaip kažkokia itin svarbi vertybė ar ypatingas radinys? Jei jau jis toks įpatingas ir netikėtas, vadinasi jokie istorikai apie jį nieko nežinojo.

Saulė

2019-04-19   10:09

IP: 78.61.175.206

Gal prieš tiesiant gatvę reikėjo istorikų pasiteirauti kas toje vietoje buvo. Kiekvieną kartą senamiestyje krapštydamiesi buldozeriais kažką randa, o paskui tyrinėja. Kas ten sėdi savivaldybėje?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Praėjusį savaitgalį senamiestyje ir jo prieigose vykęs "Vilties bėgimas" suteikė vilties ne...

Vieniems šventė, kitiems - problemos nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdoje 16-mečių Mildos Matulevičiūtės ir Skaistės Svajonės Jazilionytės surengtame proteste, kuriame...

Jaunieji klaipėdiečiai reikalavo švaraus pasaulio nuotrauka, foto

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėda, Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Kas valdo pasaulį: nuo absurdo teorijų iki tiesos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sąmokslo teorijos (pavyzdžiui, apie kino studijoje filmuotą išsilaipinimą mėnulyje arba Lietuvą užvaldžiusį...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...