2019 m. balandžio 26 d. 19:04 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Turizmas klesti? Verslas ragina praregėti

(3)

Turizmas klesti? Verslas ragina praregėti nuotrauka, foto

DIDĖJIMAS. Turizmo atstovų teigimu, praėjusiais metais Klaipėdoje turistų skaičius didėjo.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Praėjusiais metais turistų skaičius Klaipėdoje didėjo. Nors tai turėtų džiuginti regioną, miestą ir jo gyventojus, ietis remia politikai ir verslo atstovai.

Antradienį vykusioje Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos, Klaipėdos savivaldybės bei Turizmo sektoriaus verslo atstovų susitikime aštrių diskusijų netrūko - kai kurie verslininkai jaučiasi tarsi sovietinėje realybėje - kai statistika ir tikrovė skiriasi.

Turistų daugėja

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė praėjusių metų situaciją įvardijo puikia. Ji pasidžiaugė, kad Lietuvai pavyksta pritraukti naujų viešbučių, kurie su savimi atsiveda savo lojalių klientų.

"Turizmas yra pamotės vaikas - labai sudėtinga. Lietuvoje tiek daug pozityvo, bet aplink girdime tik apie negatyvą. Vietiniai žmonės leidžia sau ilsėtis, netaupo paslaugoms. Ypač emigrantai leidžia sau išleisti daug. Jie skiria daug dėmesio sveikatinimo paslaugoms", - sakė E. Šiškauskienė.

Tuo pačiu ji sukritikavo Lietuvos valdžią, kuri iš biudžeto šalies rinkodarai skiria vos 375 tūkst. eurų. Beje, tikimasi įvykdyti Turizmo departamento restruktūrizaciją, kuris turėtų tapti Viešąja įstaiga. Pasak viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės, naujas rinkodaros padalinys turėtų aktyviau ir lengviau vykdyti komercinę veiklą.

SUSIRĖMĖ. Susitikimo metu susirėmė dvi nuomonės - anot mero Vytauto Grubliausko (kairėje), pastaruoju metu senamiestyje žmonių netrūksta, o su turizmu verslą susijusį verslą vystantis Gintautas Bertašius įžvelgia tuštėjantį miestą ir verslui itin skaudžiai kertantį sezoniškumą, kurį kiti šalies miestai sugebėjo pažaboti. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (TKIC) duomenimis, praėjusiais metais vien jame apsilankė 121 tūkst. turistų iš 69 pasaulio šalių. Didžiąją dalį sudarė turistai, atvykę kruiziniais laivais. Jų praėjusiais metais uostamiestį aplankė 63, o metais anksčiau - 51.

Turistų skaičius padidėjo per 10 tūkst. Didžiausi srautai fiksuoti iš Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos ir Estijos. Be to, praėjusiais metas maždaug pusės milijono turistų srauto sulaukė Lietuvos jūrų muziejus ir Delfinariumas.

Tarptautinė viešbučių užsakymo internetu svetainė Booking.com praėjusiais metais taip pat fiksavo didesnį turistų skaičių Klaipėdoje. Daugiausiai nakvynių užsisakė patys lietuviai, tačiau vidutiniškai daugiausiai už nakvynę sumokėjo vokiečiai (vid. 77 Eur už nakvynę). Palyginimui, lietuviai vidutiniškai už nakvynę mokėjo 50,5 Eur, o rusai - 51 Eur.

Miestas tuščias?

Susitikime dalyvavęs miesto meras Vytautas Grubliauskas priminė "Mėlynojo proveržio 2030 m." strategiją, į kurią yra įtrauktas ir turizmas. Jo manymu, uostamiestis eina tinkama kryptimi.

"Kiek liko Klaipėdoje žmonių? Bet ar žmonės išvažiavo tik iš Klaipėdos? Aš nesu separatistas ir nesvarstau Krymo scenarijaus praplėsti miesto teritoriją 15 kilometrų į Rytus. Tada gyventojų skaičius padidėtų iš karto per 20-30 tūkstančių. Ten gyvena nemažai klaipėdiečių", - sakė V. Grubliauskas.

Meras palietė Palangos oro uosto skrydžių temą, kuri pastaruoju metu itin diskutuojama. Pasak pajūrio miesto vadovo, Savivaldybė tuo klausimu aktyviai dirba jau nuo 2011-ųjų metų.

"Skrydžių pasirinkimo gama rodo, kad nuėjome teisinga kryptimi. Tai išjudino rinką. Dabar baigiasi trejų metų etapas ir prasideda naujas. Vėl kalbamės. Procese savivalda rodo aiškią iniciatyvą tęstinumo užtikrinimui. Finansavimas baigiasi, bet kryptys lieka. Tie, kurie kritikuoja, turėtų išgirsti realius kaštus, kiek skiriama kompanijų pritraukimui. Mūsų planuojamas prisidėjimas, 200 tūkstančių eurų, yra lašas jūroje", - tikino miesto meras.

Jo teigimu, pastaruoju metu senamiestyje žmonių netrūksta - penktadienį ar šeštadienį kartais net automobiliui pastatyti nėra vietos.

Tačiau visiškai kitokios nuomonės laikosi "Michaelson boutique Hotel" viešbučio direktorius Gintautas Bertašius. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų turizmo komiteto atstovas miesto valdžiai išsakė aštrią kritiką.

"Yra politinė ir verslo realybė. Toks jausmas, kad grįžau į sovietinę realybę, kai statistika ir realybė skiriasi. Senamiestis yra tuščias. Bitės visur skraido, o medaus neturime. Birštonas sezoniškumo neturi. Mes turėdami oro uostą, autostradą, nuostabų regioną, kuris nuostabesnis negu Druskininkai ir Birštonas, esame tušti. Kodėl? Mano replika nėra pikta - ji skaudi ir pergyvenanti", - sakė G. Bertašius.

Jis ragino įdėti daugiau pastangų turizmo vystymui.

"Žiemą, vasarą, pavasarį tuščias miestas. Turizmo sezonas neturi būti du mėnesiai. Nėra taip, kad galime sukaupti lašinius per du ar tris mėnesius, iš kurių po to gyvensime ir maitinsime savo įmones. Turizmo sektoriuje robotizacija neįmanoma. Per turizmą galėtume sukurti daugiau darbo vietų. Reikia vienybės. Politikai dieviškosios galios niekas nesuteikė", - pridėjo verslo atstovas.

Tiesa, emocijoms nurimus tiek politikai, tiek verslo atstovai sutarė dar šiais metais sėsti prie bendro stalo ir ieškoti receptų spręsti minėtas problemas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

galėjau išplėsti šeimos verslą su paskola 75000 eurų i, gautu iš Jameson Finance. Nedvejodami susisiekite su jais dėl bet kokios pagalbos. įmonės el. pašto adresas yra theodorejamesonfinance@gmail.com

Skvernelis Karbauskis Iš Šiaulių miesto Lietuvoje

2018-03-16   13:19

IP: 151.80.100.147

Sveiki,

Jei norite gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis el. Paštu.

El. Paštas: fauremarie-jose@hotmail.com

Daugeliui žmonių reikia pinigų, kad būtų galima finansuoti įvairius dalykus arba turėti skolų, iš tikrųjų beveik kiekvienas, būtų labiau tikroviškas, norėčiau įtikinti jus savo geranoriškumo ir mano noras padėti finansiškai išspręsti jūsų problemą, pradėti gerą pagrindą ir atgaivinti savo gyvenimą geram gyvenimo tęstinumui. Taigi aš noriu pranešti jums, kad esu finansų srityje jau daugiau nei dešimtmetį, taip pat sakiau jums, kad esu banko akcininkų iniciatorius ir direktorių steigėjas iš kelių bendrovių ir įmonių pasiruošęs bet kuriam rimtam asmeniui, kurio reikia, nes, atsižvelgiant į dabartinę ekonomikos krizę, nuoširdžiai ir nuoširdžiai padedant visiems žmonėms, kuriems reikia pinigų, norint išplėsti verslo santykius ir ypač padidinti savo figūrą atvejis. Taigi aš noriu suteikti jums šią paskolą, jei atliksite mano nurodymus, kaip tinkamai veikti.

Turistams

2018-03-15   18:54

IP: 93.84.107.242

Birštonas ir Druskininkai gyvena tik iš sveikatinimo paslaugų, kurias perka šalia esantys lenkai ir baltarusiai. Klaipėda yra pramonės miestas, čia nėra nei turistinių lankytinų vietų, nei sveikatinimu ir reabilitacija užsiimančių įstaigų. Turizmo genijai tai investuokite į tai ko nori turistas, o ne kaltinkite valdžią. Čia Jūsų biznis, kodėl valdžia turėtų į jį invesstuoti. Pagaliau konkrečiai pasisakykite ko jau taip Jums reikia Klaipėdos mieste, kad Jūsų biznis klestėtų? Sakote senamiestyje mažai žmonių? Common, bet ten yra >50 maitinimo įstaigų kurios ir nesiruošia bankrutuoti. Vadinasi iš kažko gyvena? Pagaliau vienose įstaigose vietos nerasi, o kitose tik atsitiktiniai lankytojai. Gal kažką darote netaip? Šiaip reiktėtų Jus iš to senamiesčio išgrūsti, bo jis senai tapo girdykla.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Modernioji bauhauzo stiliaus architektūra - vienas iš Klaipėdos miesto skiriamųjų bruožų,...

Klaipėdos bauhauzas - nesaugomas ir naikinamas nuotrauka, foto

Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius pasveikino Olgą Žalienę, šiandien pradedančią naują Lietuvos...

Lietuvos jūrų muziejui toliau vadovauja Olga Žalienė nuotrauka, foto

"Paplūdimiai vėl siaubiami vandalų", - skelbia "Klaipėdos paplūdimių" atstovai, trečiadienį socialiniame tinkle...

Klaipėdos paplūdimyje - vandalų išpuolis nuotrauka, foto

Gaisro nuniokotas "Baltijos" kino teatras Žvejų g. jau daug metų paslėptas po...

"Baltija" dar lieka po tinklu nuotrauka, foto

Klaipėdos jauniai - treti nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių komanda Panevėžyje vykusiame Lietuvos jaunių (iki 17...

8 profesijos, kurios 2030-aisiais bus paklausiausios nuotrauka, foto

Ūkis, Gerovės konsultantai, povandeninių viešbučių administratoriai, sporto teisės advokatai ir robotų specialistai –...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (575) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėdos bauhauzas - nesaugomas ir naikinamas nuotrauka, foto

Klaipėda, Modernioji bauhauzo stiliaus architektūra - vienas iš Klaipėdos miesto skiriamųjų bruožų,...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...