2018 m. rugsėjo 23 d. 03:46 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Traukinių dundesys vis labiau slops

(9)

2018-07-26, 18:22

AB „Lietuvos geležinkeliai“ inf.

Traukinių dundesys vis labiau slops nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

„Lietuvos geležinkeliai“ Klaipėdos miestui parengė ir pateikė specialų priemonių planą, kurį įgyvendinant mieste gerokai mažės traukinių keliamas triukšmas. Dalies priemonių imtasi nedelsiant, sudėtingesni ir brangių investicijų reikalaujantys sprendimai suplanuoti ir bus įgyvendinami pagal nustatytą grafiką.                                 

Geležinkelio, Pušyno, Stadiono, Malūnininkų, Smilties Pylimo, Dariaus ir Girėno bei kitų aplinkinių gatvių gyventojams pravažiuojančių traukinių dundesys ne visada kelia vien nostalgiškus kelionių jausmus.

„Klaipėdoje geležinkelis driekiasi per miesto dalį, todėl jo daromas poveikis aplinkai yra  jautrus. Anksčiau šis faktorius, akivaizdu, nebuvo aukštai pakeltas prioritetų sąraše. Mūsų matymas yra kitoks. Geležinkelis turi tapti darnia miesto susisiekimo dalimi, būti patogus ir naudingas tiek vietos verslui, tiek keleiviams, tiek ir miesto gyventojams. Įsilieti į miesto infrastuktūrą, atverti naujas galimybes.

Todėl per pastaruosius mėnesius atlikome išsamią analizę, aktyviai konsultavomės ir su vietos bendruomene, ir su Klaipėdos miesto institucijomis. Taip suplanavome veiksmingai triukšmą mažinančias priemones, kurių dalį jau spėjome įgyvendinti. Nuosekliai skaudulys, kankinęs vietos gyventojus metų metus, bus panaikintas“, - sako „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros direktorius Karolis Sankovski.

Kas padaryta

Išanalizavus traukinių garsą sukeliančius veiksnius, įvertinta, kad poveikį aplinkai ir gyventojams galima imti mažinti netrukus. Tai jau padaryta.

Taip ant H. Manto viaduko atsirado 3 m aukščio akustinės užtvaros. Klaipėdos stotyje sumažintas didžiausias traukiniams leidžiamas greitis. Sumažintas ir lokomotyvų garsinio signalo stiprumas: ilgą ir šaižų signalą pakeitė ženklas „Tyliai švilptelėti“.

Šio mėnesio pradžioje geležinkelio keliuose ištaisyti nelygumai, tiesiogiai įtakoję triukšmo ir vibracijos lygį. Toje pačioje atkarpoje pakeisti iešmų sutvirtinimai. Šiomis dienomis čia prasidės ir bėgių sandūrų sutvirtinimo darbai.  Tai mažina pravažiuojančių traukinių keliamą triukšmą ir vibraciją.

Be to, parengtas ir patvirtintas Anglinės kelyno rekonstravimo projektas, kuris sumažins pro Klaipėdos geležinkelio stotį riedančių sąstatų skaičių.

Kas laukia

Liepos pradžioje pirmą kartą pristatytoje „Lietuvos geležinkelių“ grupės strategijoje numatyta, kad iki 2030 m. į infrastruktūros gerinimą bus investuota daugiau kaip 6 mlrd. Eur. Dalis šių investicijų tiesiogiai palies ir klaipėdiečius.

Dar iki 2030 m. planuojama elektrifikuoti geležinkelio liniją nuo Kaišiadorių iki Draugystės st., o visus senus lokomotyvus pakeisti naujais ir moderniais, tylesniais. Didelė dalis jų bus varomi elektra užtikrinant ne tik gerokai mažesnį triukšmą bet ir taršą į aplinką bet. Bendrovės lėšomis rengiamasi kompleksiniam lokomotyvų stabdymo sistemų pakeitimui naujomis.

Dar greičiau – iki 2019 m. Klaipėdos mieste bus keičiami iešmai, keičiami jų sutvirtinimai.

Rengiamasi triukšmo sienelių įrengimui. Dariaus ir Girėno, Stadiono, Smilties Pylimo, Geležinkelio, nuo triukšmo papildomai saugos specialios 3-6 m aukščio užtvaros, kurių bendras ilgis siektų iki 1250 m. Preliminariai vertinama, kad šios priemonės įrengimas kainuos daugiau kaip 2 mln. Eur. Ją finansuoti rengiamasi ES fondų lėšomis, o dėl įrengimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe.

Siekiant maksimaliai mažinti daromą neigiamą poveikį aplinkai, ateityje prireiks ir dar labiau suvienytų institucijų, įmonių bei bendruomenės veiksmų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-07-27   09:32

IP: 83.137.1.205

Gal ir pades kai kas,bet pavyzdžiui Švedijoj traukinių bėgiai yra suvirinami,taigi tik prašniokščia be jokių bildesių,vėl išleis milijonus o naudos šnipštas.

Gyventoja

2018-07-27   09:11

IP: 86.100.129.148

Mane triukšmas netrikdo, neramu dėl traukinių keliamos vibracijos, kuri panaši į nedidelį žemės drebėjimą. Namai seni. Dreba viskas, barška indai, skyla sienos, krenta tinkas. Pabundi iš miego, nes lova net šokinėja ant grindų.

Praeivis

2018-07-27   08:31

IP: 78.57.246.140

Keisti žmonės. Ir kaprizingi. Ir skaityti nenori. O gal ir nemoka :) Gi preliminarus grafikas buvo išdėstytas. Bet ne - trepteli kojele: duokit man čia ir dabar! Lauk uostą, lauk geležinkelį! Dar reiktų nepamiršti svarbiausios mantros ir būtinai pridurti, kad tai liberalų išmislas, idant kuo nuožmiau tautą pakankinti. O šiaip jau, jei nepatinka uostas ar geležinkelis, kelkis į kitą vietą. Kvaila norėti, kad dėl kelių papuvusių trobų nuo caro/maro laikų paveldėtojai išgyvendintų uostą. T.y papjauti vištą, kuri neša aukso kiaušinius. Tai tavo problemos, jei apsigyvenai po laktomis ar per arti vištininko.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį į Baltijos jūrą iš Klaipėdos uosto išplaukė 9 jachtos. Dvi dienas...

Planuojama regatą nutraukti nuotrauka, foto

Šeštadienį rytą AB „Smiltynės perkėla“ keltas dirbo „sušilęs“ – į Smiltynę reikėjo...

Pėsčiųjų žygyje - ir vyrai su persodintomis širdimis nuotrauka, foto

Šeštadienio popietę Klaipėdoje, Melnragės paplūdimyje, jūra į krantą išmetė sudužusią jachtą....

Klaipėdoje ties molu apsivertė jachta, du žmonės dingę nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė toliau ruošia planus tvarkyti tikslinę daugiabučių kiemų teritoriją centrinėje miesto...

Tikslinėje teritorijoje nori aikštelių keturkojams nuotrauka, foto

100–mečio „Švyturių ralio“ dalyviai tyrinėjo Neringą (papildyta galerija) nuotrauka, foto

Automobiliai, Startavo 6-asis „Švyturių ralis“, kuriame dalyvaus 80-imt iš anksto užsiregistravusių automobilių ekipažų...

Antano Smetonos pėdsakas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Antanas Smetona neabejotinai yra viena iškiliausių Lietuvos valstybės asmenybių. Jis itin reikšmingas...

„Neptūnas-Akvaservis“ – draugiško turnyro Tauragėje čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai triumfavo Tauragėje vykusiame draugiškame keturių komandų Vytauto...

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...