2018 m. lapkričio 17 d. 06:48 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Traukinių dundesys vis labiau slops

(9)

2018-07-26, 18:22

AB „Lietuvos geležinkeliai“ inf.

Traukinių dundesys vis labiau slops nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

„Lietuvos geležinkeliai“ Klaipėdos miestui parengė ir pateikė specialų priemonių planą, kurį įgyvendinant mieste gerokai mažės traukinių keliamas triukšmas. Dalies priemonių imtasi nedelsiant, sudėtingesni ir brangių investicijų reikalaujantys sprendimai suplanuoti ir bus įgyvendinami pagal nustatytą grafiką.                                 

Geležinkelio, Pušyno, Stadiono, Malūnininkų, Smilties Pylimo, Dariaus ir Girėno bei kitų aplinkinių gatvių gyventojams pravažiuojančių traukinių dundesys ne visada kelia vien nostalgiškus kelionių jausmus.

„Klaipėdoje geležinkelis driekiasi per miesto dalį, todėl jo daromas poveikis aplinkai yra  jautrus. Anksčiau šis faktorius, akivaizdu, nebuvo aukštai pakeltas prioritetų sąraše. Mūsų matymas yra kitoks. Geležinkelis turi tapti darnia miesto susisiekimo dalimi, būti patogus ir naudingas tiek vietos verslui, tiek keleiviams, tiek ir miesto gyventojams. Įsilieti į miesto infrastuktūrą, atverti naujas galimybes.

Todėl per pastaruosius mėnesius atlikome išsamią analizę, aktyviai konsultavomės ir su vietos bendruomene, ir su Klaipėdos miesto institucijomis. Taip suplanavome veiksmingai triukšmą mažinančias priemones, kurių dalį jau spėjome įgyvendinti. Nuosekliai skaudulys, kankinęs vietos gyventojus metų metus, bus panaikintas“, - sako „Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros direktorius Karolis Sankovski.

Kas padaryta

Išanalizavus traukinių garsą sukeliančius veiksnius, įvertinta, kad poveikį aplinkai ir gyventojams galima imti mažinti netrukus. Tai jau padaryta.

Taip ant H. Manto viaduko atsirado 3 m aukščio akustinės užtvaros. Klaipėdos stotyje sumažintas didžiausias traukiniams leidžiamas greitis. Sumažintas ir lokomotyvų garsinio signalo stiprumas: ilgą ir šaižų signalą pakeitė ženklas „Tyliai švilptelėti“.

Šio mėnesio pradžioje geležinkelio keliuose ištaisyti nelygumai, tiesiogiai įtakoję triukšmo ir vibracijos lygį. Toje pačioje atkarpoje pakeisti iešmų sutvirtinimai. Šiomis dienomis čia prasidės ir bėgių sandūrų sutvirtinimo darbai.  Tai mažina pravažiuojančių traukinių keliamą triukšmą ir vibraciją.

Be to, parengtas ir patvirtintas Anglinės kelyno rekonstravimo projektas, kuris sumažins pro Klaipėdos geležinkelio stotį riedančių sąstatų skaičių.

Kas laukia

Liepos pradžioje pirmą kartą pristatytoje „Lietuvos geležinkelių“ grupės strategijoje numatyta, kad iki 2030 m. į infrastruktūros gerinimą bus investuota daugiau kaip 6 mlrd. Eur. Dalis šių investicijų tiesiogiai palies ir klaipėdiečius.

Dar iki 2030 m. planuojama elektrifikuoti geležinkelio liniją nuo Kaišiadorių iki Draugystės st., o visus senus lokomotyvus pakeisti naujais ir moderniais, tylesniais. Didelė dalis jų bus varomi elektra užtikrinant ne tik gerokai mažesnį triukšmą bet ir taršą į aplinką bet. Bendrovės lėšomis rengiamasi kompleksiniam lokomotyvų stabdymo sistemų pakeitimui naujomis.

Dar greičiau – iki 2019 m. Klaipėdos mieste bus keičiami iešmai, keičiami jų sutvirtinimai.

Rengiamasi triukšmo sienelių įrengimui. Dariaus ir Girėno, Stadiono, Smilties Pylimo, Geležinkelio, nuo triukšmo papildomai saugos specialios 3-6 m aukščio užtvaros, kurių bendras ilgis siektų iki 1250 m. Preliminariai vertinama, kad šios priemonės įrengimas kainuos daugiau kaip 2 mln. Eur. Ją finansuoti rengiamasi ES fondų lėšomis, o dėl įrengimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe.

Siekiant maksimaliai mažinti daromą neigiamą poveikį aplinkai, ateityje prireiks ir dar labiau suvienytų institucijų, įmonių bei bendruomenės veiksmų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-07-27   09:32

IP: 83.137.1.205

Gal ir pades kai kas,bet pavyzdžiui Švedijoj traukinių bėgiai yra suvirinami,taigi tik prašniokščia be jokių bildesių,vėl išleis milijonus o naudos šnipštas.

Gyventoja

2018-07-27   09:11

IP: 86.100.129.148

Mane triukšmas netrikdo, neramu dėl traukinių keliamos vibracijos, kuri panaši į nedidelį žemės drebėjimą. Namai seni. Dreba viskas, barška indai, skyla sienos, krenta tinkas. Pabundi iš miego, nes lova net šokinėja ant grindų.

Praeivis

2018-07-27   08:31

IP: 78.57.246.140

Keisti žmonės. Ir kaprizingi. Ir skaityti nenori. O gal ir nemoka :) Gi preliminarus grafikas buvo išdėstytas. Bet ne - trepteli kojele: duokit man čia ir dabar! Lauk uostą, lauk geležinkelį! Dar reiktų nepamiršti svarbiausios mantros ir būtinai pridurti, kad tai liberalų išmislas, idant kuo nuožmiau tautą pakankinti. O šiaip jau, jei nepatinka uostas ar geležinkelis, kelkis į kitą vietą. Kvaila norėti, kad dėl kelių papuvusių trobų nuo caro/maro laikų paveldėtojai išgyvendintų uostą. T.y papjauti vištą, kuri neša aukso kiaušinius. Tai tavo problemos, jei apsigyvenai po laktomis ar per arti vištininko.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Stotelę nuo autobuso skiria dviračių takas, kai kuriose gatvėse ne tik lopas...

Įvertino situaciją mieste: žolė lipa ir ant gatvių nuotrauka, foto

Lietuvos centro partijos Klaipėdos skyrius ketvirtadienį kandidate į Klaipėdos merus 2019 metų...

Nina Puteikienė sieks Klaipėdos mero posto nuotrauka, foto

Uostamiesčio savivaldybės patvirtinta nauja tvarka, skatinanti apleistų paveldosauginių objektų tvarkybą, jau...

Klaipėdoje prisikelia pastatai vaiduokliai nuotrauka, foto

Jau kitą savaitę gali paaiškėti, ar Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina...

Pradės ruošti išvadas dėl Alinos Velykienės elgesio nuotrauka, foto

Raimondas Bružas susilaukė trečiosios atžalos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Žurnalistą Rimą Bružą, keliaujantį Antano Poškos keliu, besidriekiančiu nuo Baltijos iki...

Gyventojams elektra brangs 15 proc., dujos – 20 proc. nuotrauka, foto

Lietuva, Aiškėja, kad kitąmet elektra bus brangiausia per penkerius metus – gyventojai...

Kam prieiga prie Smeltalės upės užtverta, o kam ne? nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija tapo arbitre kilus konfliktui tarp Smeltės gyvenamojo kvartalo...

Streikas įgauna pagreitį, bet mokinius žada užimti nuotrauka, foto

Švietimas, Mokytojų streikas Klaipėdoje įgauna pagreitį - vakar pamokų nevedė didžioji dalis Vytauto...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 14 val.

Jūra, Paskelbta prieš 14 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 15 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...