2019 m. sausio 23 d. 20:54 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tradicinis stebuklų vakaras - jau tryliktą kartą

2018-11-09, 15:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Tradicinis stebuklų vakaras - jau tryliktą kartą nuotrauka, foto

Kai prieš trylika metų kelios aktyvios klaipėdietės subūrė 24 bendramintes ir įkūrė Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubą "Smiltė", jos manė, kad visai neblogai būtų ištrūkti iš savo kasdienio rato ir tiesiog pabūti, pabendrauti savo malonumui.

Tačiau tik susibūrusios veiklios moterys labai greitai pajuto, kad tokiam bendravimui trūksta prasmės, turinio. Neužtenka vien nedidelės paramos akcijos, koncerto ar kokio kito renginio. Artėjant Kalėdoms jos pradėjo svarstyti, kad galėtų nuveikti ką nors daugiau kitų žmonių labui.

Šiandien jau sunku suskaičiuoti visus Klaipėdos "liūčių" nuveiktus darbus. Jų dėmesio jau tradiciškai sulaukia specialioji internatinė Rusnės mokykla, drauge su vokiečių LIONS klubais Klaipėdos Baltijos gimnazija pirma Lietuvoje buvo pritaikyta specialiųjų poreikių moksleiviams, paremti talentingi apskrities vaikai. Šiemet baigtas projektas Lapių bendruomenės namuose privertė suklusti visos Lietuvos geros valios žmones.

O tryliktą kartą klubo "Smiltė" organizuojamas meno darbų labdaros aukcionas, kuriame paaukotos lėšos skiriamos onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms paremti, jau įsitvirtino Klaipėdos visuomeniniame gyvenime. Klubo moterys aukcionui darbus aukoti kvietė garsiausius Lietuvos menininkus.

"Mylėti reikia mokėti, nes nemylint gyventi sunku. Ir ypač mylėti reikia, kai žmogus praranda viltį. Iš per dvylika metų klubo organizuotuose aukcionuose surinktų lėšų jau esame parėmusios devyniasdešimt onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimų. Netikėti, tarsi iš dangaus nukritę, pinigai šeimoms sustiprina viltį, kad jų vaikai pasveiks. Ir ne tik viltį, bet ir realias galimybes slaugyti bei juos prižiūrėti", - sako Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubo "Smiltė" prezidentė Jolanta Leščiuvienė.

"Taip gera pasijusti nevienišam, kai tu kasdien vaikštai peilio ašmenimis", - sakė ponia Ramunė, kurios vienerių metukų vaikelį užklupo vėžys.

"Tai jūsų dėka mes pradėjome iš naujo stotis ant kojų. Tai jūs savo nuoširdumu padėjote atgauti dvasinę pusiausvyrą ir netgi pasijusti reikalingiems. Ir nevienišiems", - "Smiltės" moterims dėkojo dabar jau dvejų metukų sulaukusio vaikelio mama.

Šeimas ištikusi krizė priverčia stipriai susiveržti diržus ir kovoti dėl gardesnio duonos kąsnio ir sergančiam vaikui, ir kitiems šeimų nariams.

Gaila, bet onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tiek mūsų mieste, tiek visoje Lietuvoje yra labai daug. Tai baisi liga, kuri atneša į šeimą baimę, paniką ir nežinią, bet kartu stiprų tikėjimą ir viltį, kad liga bus nugalėta.

Klaipėdiečių moterų LIONS klubo "Smiltė" narių dėka mažieji ligoniukai ir jų artimieji jaučia didelį palaikymą ir rūpinimąsi.

Ilgi gydymo mėnesiai, skaudžios procedūros, stiprūs vaistai išsekina ne tik mažąjį ligonį, bet ir šalia esančius artimiausius žmones.

Nieko nėra sunkiau ir skaudžiau tėvams, kaip matyti kenčiantį savo vaiką. Palaikymas ir dėmesys tokioms šeimoms yra nepaprastai svarbus ir reikalingas. Juk taip svarbu nepalūžti, žingsnis po žingsnio žengti tik pirmyn, tik gyvenimo link.

Sergantys vaikai, dažnai vadinami didžiaisiais kovotojais, nes ilgus gydymo mėnesius kovoja už gyvenimą.

Klubo narės siekia, kad tų vaikų gyvenimas būtų gražesnis ir džiaugsmingesnis. Didžiausia laimė - išgirsti, kad liga nugalėta. Prie šios pergalės prisideda daug puikių ir nuoširdžių Lietuvos medikų, taip pat ir moterys iš Klaipėdos LIONS klubo "Smiltė".

Ligoniukų šeimas aplankiusios klubo narės dažnai atranda jas didelėje neviltyje. Tad jų ištiesta ranka tiems žmonėms prilygsta stebuklui.

Informacija

Šiemet tradicinis LIONS klubo "Smiltė" renginys - labdaros aukcionas "Sušildykime mažąsias širdeles" vyks lapkričio 9 dieną 18.30 val. "Mersedes-Benz" atstovybėje Klaipėdoje, adresu: Vilniaus pl. 8, Sudmantų k., Sendvario sen., Klaipėdos r.
Kvietimų teirautis galite el. paštu lcsmilte@gmail.com.
Kviečiami ateiti galintieji prisidėti prie stebuklų kūrimo, prie pergalių gyvenimo tiesiojoje.
Daugiau informacijos - meno kūrinių katalogas, www.lcsmilte.lt.

"Vakarų ekspreso" informacija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdietė Galina Kiseliova po praėjusių metų vasarą daugiabutyje, kuriame gyvena, įvykusios dalinės...

Po namo renovacijos - byrančios sienos nuotrauka, foto

"Akmenos-Dangės upės potvynių prevencijos ir jų padarinių šalinimo priemonės respublikinėje programoje šiuo...

Rengs pastabas potvynių programai nuotrauka, foto

Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Pernai pradėtos statybos Klaipėdos rajono Slengių kaimo sklypuose Spindulio g. 7 ir...

Slengių gyventojai abejoja dviejų namų statybų teisėtumu nuotrauka, foto

„Neptūnas“ nugalėjo Slovėnijos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Vyrų krepšinio klubų Čempionų lygos 12-ojo turo rungtynėse D grupėje trečiadienį...

Mūsų laisvūnams - dvylika medalių nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate, kuriame varžėsi per 200 įvairių Lietuvos miestų...

Mirė garsus menininkas Jonas Mekas nuotrauka, foto

In Memoriam, Savo namuose Niujorke trečiadienio rytą mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas, filmų kūrėjas...

Bilietu už grotų tapo žiaurus senolės nužudymas nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų vasarą iš įkalinimo įstaigos paleistas nuolatinės gyvenamosios vietos ...

Sportas, Paskelbta prieš 10 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...