2019 m. birželio 17 d. 11:35 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"TheATRIUM" pretenduoja tapti miesto vizitine kortele

"TheATRIUM" pretenduoja tapti miesto vizitine kortele nuotrauka, foto

DVIGUBA. Šiais metais festivalį "TheATRIUM" sudarys dviguba programa: lietuviška ir tarptautinė. Ją vakar spaudos konferencijoje pristatė iš kairės: Gintaras Grajauskas, Vlada Kalpokaitė, Tomas Juočys, Akvilė Melkūnaitė.

© Jurgos PETRONYTĖS nuotr.

Trečią kartą Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis teatro festivalis "TheATRIUM" šiais metais išaugo į du aukštos meninės kokybės renginius.

Gegužės 21-26 d. Lietuvos teatro vitrinoje bus pristatyti geriausi šalies teatrų spektakliai, o birželio 2-16 d. žiūrovai mėgausis tarptautine programa, kurioje bus spektaklių iš Prancūzijos, Lenkijos, Čekijos, Belgijos, Graikijos, Pietų Korėjos.

Festivalį organizuojančio Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir UAB Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas trečiadienį pasirašė paramos festivaliui sutartį, kurios suma yra didžiausia per visą Klaipėdos dramos teatro istoriją.

Bendrovė įsipareigojo ateinančius trejus metus remti festivalį "TheATRIUM" 30 tūkst. Eur suma kasmet. Viso renginio biudžetas, anot T. Juočio, šiais metais yra apie 215 tūkst. Eur.

"Matome absoliutų skaidrumą. Su sąlyginai nedideliais pinigais Klaipėdos dramos teatras suorganizuoja renginį, kuris tęsiasi ne vieną ar keletą dienų", - pagrindinius argumentus tapti teatro festivalio mecenatu dėstė V. Dambrauskas.

Klaipėdos dramos teatro vadovas pažymėjo, jog festivalis sieks ir atitinkamos miesto paramos bei pripažinimo. "5 tūkstančiai eurų, kuriuos šiam festivaliui šiais metais skyrė Klaipėdos miesto savivaldybė, yra ne ta suma, dėl kurios verta rašyti projektą. "TheATRIUM" jau vyksta trejus metus iš eilės, šiais metais jis stipriai išplėstas. Manome, jog esame verti stabilaus finansavimo, kokį turi kai kurie festivaliai, o ne vaikščioti kiekvienais metais peilio ašmenimis ir varžytis su kitais", - kalbėjo T. Juočys.

Tarptautinis violončelės festivalis, lėlių teatro festivalis "Materia Magica", "TheATRIUM" - gegužę Klaipėda tampa itin kokybiškų festivalių miestu. Šie aukštos meninės kokybės festivaliai, o ne masinės šventės gali būti miesto vizitinė kortelė. Civilizuotas miestas - Klaipėda. Kodėl ne?" - klausė Klaipėdos dramos teatro ir festivalio "TheATRIUM" meno vadovas Gintaras Grajauskas.

Pristatydamas pirmą kartą rengiamą Lietuvos teatro vitriną, meno vadovas pastebėjo, jog lig šiol Lietvoje, kuri pasaulyje garsi savo teatru, nebuvo tokio renginio. "Lietuvos teatro vitrina - tai pirmiausia teatro profesionalams skirtas įvykis.

Per 6 dienas bus parodyta atrinktų 15 geriausių šalies spektaklių, kuriuos šalies teatrai sukūrė per pastaruosius 5-erius metus.

Spektaklius stebės 50 teatro ekspertų iš užsienio: Pietų Korėjos, Kinijos, Belgijos, Vokietijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Latvijos, Čekijos, Graikijos, Sakartvelo, Slovakijos, JAV, Rusijos, net Nigerijos", - vardijo G. Grajauskas.

Lietuvos teatro vitriną kartu su Klaipėdos dramos teatru organizuoja Lietuvos kultūros institutas. Jo komunikacijos koordinatorė, teatrologė Vlada Kalpokaitė pridūrė, kad Lietuvos teatro vitrina kartu ir unikali galimybė Klaipėdos miesto ir regiono žiūrovams pamatyti geriausius spektaklius, sukurtus kituose teatruose. Tiesa, į kai kuriuos spektaklius bilietai jau baigiami parduoti.

Tarptautinėje "TheATRIUM" programoje šiais metais 10 renginių. G. Grajauskas prisipažino, kad jam sunku išskirti favoritus. Programa - įvairi ir kokybiška, o atidarymo ir uždarymo koncertai pradžiugins tikrus melomanus, tai unikali proga išgirsti po visą pasaulį gastroliuojančius muzikantus Alice Phoebe Lou ir Dhaferą Youssefą.

Jam įdomiausias ir ypač estetiškas atrodo korėjiečių "Haddangse" teatro (Seulas) spektaklis "Anuomet", jį labiausiai ir rekomenduoja žiūrovams. Festivalyje ir šiemet dalyvauja pora lenkų trupių spektaklių, kamerinio spektaklio "Margaretė" siužetas susijęs ir su Klaipėda, o lenkų teatro žvaigždės G. Jarzynos "Kiti žmonės" sukurtas pagal Dorotos Maslowskos parašytus repo baladės tekstus. Belgų trupės "Faso Danse Theatre" šokio spektaklis "Kirina" alsuos ugninga energija ir afrikietiškos muzikos ritmais, o "Plexus Polaire" iš Prancūzijos pastatymas "Pelenai" parodys suaugusiems skirtą lėlių teatrą, kuriame lėles sunku atskirti nuo aktorių.

Šiais metais festivalio "TheATRIUM" programa yra pati stipriausia ir pažymėtina, jog dauguma spektaklių suprantami be žodžių, nors lietuviški subtitrai taip pat bus", - reziumavo T. Juočys.

MECENATAS. Festivalį organizuojančio Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir UAB "Birių krovinių terminalo" vadovas Vidmantas Dambrauskas pasirašė paramos festivaliui sutartį, kurios suma yra didžiausia per visą Klaipėdos dramos teatro istoriją.

Jurgos PETRONYTĖS nuotr.

Žymos: theatrium

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Birželio 16 d. Nemirsetos paplūdimio teritorijoje vyko tarptautinėse jūrinėse pratybose BALTOPS...

Nemirsetoje - BALTOPS 2019 karių išsilaipinimo operacija nuotrauka, foto

VI Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes - Lietuvos vaikai“ dalyviai...

Vaikų ir jaunimo dainų šventė juda Vasaros estrados link nuotrauka, foto

Ligoninėms pradėjo trūkti kraujo nuotrauka, foto

Sveikata, Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio ir įsibėgėjus vasarai...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Sveikata, Paskelbta prieš 6 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 28 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 51 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...