2018 m. gruodžio 11 d. 02:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tarptautinis mokymas - privačiose mokyklose

Tarptautinis mokymas - privačiose mokyklose nuotrauka, foto

DEŠIMT. Šiuo metu Lietuvoje yra 10 mokyklų, vykdančių tarptautines programas. Iš jų 7 yra nevalstybinės, 3 - biudžetinės, veikiančios Šiauliuose, Vilniuje ir Tauragėje, tačiau jos teikia tik vidurinio ugdymo programą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos tarybos kolegija pritarė siūlymui, kad tarptautinio bakalaureato mokymo programos uostamiestyje būtų nevalstybinėse mokyklose. Tokiam pasirinkimui, teigiama, yra ne viena svari priežastis.

Klaipėdos mokyklų tinklo pertvarkos plane yra numatyta, kad uostamiestyje iki 2020 metų turėtų atsirasti akredituotos tarptautinės mokymo programos anglų kalba - ikimokyklinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas.

Pasak Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės, tarptautinių programų įgyvendinimą sudaro 2 etapai: parengiamasis (2018-2019 m.) ir įgyvendinimo (2019-2020 m.). Skaičiuojama, kad pirmame etape mokesčiai tarptautinėms organizacijoms sudarytų beveik 144 tūkst. eurų, o pradėjus vykdyti programas kasmet tektų mokėti po 39 tūkst. eurų.

"Yra du variantai - tarptautines programas gali vykdyti viešojo konkurso būdu atrinktos nevalstybinės mokyklos arba Savivaldybei priklausančios mokyklos. Jeigu mokyklos būtų atrinktos viešojo konkurso būdu, paruošiamojo etapo išlaidas dengtų Savivaldybė, o vėliau vykdymo mokesčius mokėtų pačios mokyklos. Jeigu pasirinktume savo biudžetines įstaigas, visi mokesčiai turėtų gulti ant Savivaldybės pečių", - sakė V. Kazakauskienė.

Jos teigimu, patrauklesnis variantas - skelbti konkursą. Tam bendru sutarimu pritarė ir miesto politikai.

"Savivaldybės mokyklos neturi tokio didelio įdirbio ir nėra pasirengusios jau dabar įgyvendinti tas programas. Taip pat trūktų patalpų, mokytojai nepasirengę dirbti anglų kalba. Papildomai reikėtų lėšų kabinetams, laboratorijoms įrengti, vadovėliams pirkti", - argumentavo V. Kazakauskienė.

Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė sakė, kad buvo diskutuota su teisininkais, ar negalėtų viešame konkurse dalyvauti ir biudžetinės įstaigos.

"Būtų labai patogus variantas, jeigu galėtume skelbti viešuosius pirkimus, kuriuose galėtų dalyvauti ir privačios, ir biudžetinės ugdymo įstaigos, bet buvo pasakyta, kad biudžetinės tokiame konkurse negalėtų dalyvauti", - apgailestavo N. Laužikienė.

Teigiama, kad Klaipėdoje vykdyti tarptautines programas pasirengusios yra dvi mokyklos - "Universa Via" ir Klaipėdos licėjus. Pirmoji galėtų ugdyti pradinukus, antroji - teikti vidurinį mokymą. Mokestis tėvams galėtų būti panašus į esančius Vilniuje (400-700 Eur.), jį galėtų nustatyti pačios įstaigos. Galbūt dalį vaikų mokslo mokesčio tėvams padengtų darbdaviai - verslo įmonės ar organizacijos.

Neaišku, kas galėtų teikti pagrindinį išsilavinimą, bet tai, manoma, išsispręstų palaipsniui. Vilčių dedama į filialą Klaipėdoje turinčią Karalienės Mortos mokyklą, kuri visai neseniai gavo leidimą vykdyti tarptautines programas. Tačiau kol kas leidimas galioja tik įstaigai Vilniuje.

Pernai atlikta verslo organizacijų, investuotojų apklausa parodė, kad tarptautinių klasių Klaipėdoje poreikis šiuo metu yra gana nedidelis - iki 10 kiekvienai ugdymo grandžiai, tačiau esą jeigu tokios programos atsirastų, išaugtų ir poreikis, nes į Klaipėdą galėtų atvykti daugiau užsieniečių šeimų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Melnragėje šeima paveldėjo 1936 metais statytą senelių namą. Pastarąjį lopyk nelopęs,...

Ką melnragiškiams daryti su staiga "nelegaliu" tapusiu namu? nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės Etikos komisija pirmadienį svarstė, ar pripažinti vicemerą Artūrą Šulcą...

Artūras Šulcas išteisintas per plauką nuotrauka, foto

Trečiadienį arba ketvirtadienį Klaipėdos prokuratūra ruošiasi apklausti partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą juodinusį...

V. Titovo kompiuteryje rasta šokiruojančių duomenų nuotrauka, foto

Klaipėdoje nebeliko valkataujančių šunų – tuo pasirūpino benamių gyvūnų globos įstaigos....

Gyvūnų prieglauda skambina pavojaus varpais: situacija pasieks kritinę ribą nuotrauka, foto

LSKL Klaipėdos derbyje krito vicečempionai nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate Klaipėdos komandų derbį tarp Klaipėdos universiteto...

"Viesulo" gimnasčių laurai nuotrauka, foto

Sportas, Baltarusijoje, Baranovičių mieste, vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre, laurus skynė Klaipėdos "Viesulo"...

Kovos už briedį Mažosios Lietuvos heraldikoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Vakar susitikę Mažosios Lietuvos teritorijoje esančių savivaldybių vadovai nusprendė kreiptis į šalies...

Ką melnragiškiams daryti su staiga "nelegaliu" tapusiu namu? nuotrauka, foto

Klaipėda, Melnragėje šeima paveldėjo 1936 metais statytą senelių namą. Pastarąjį lopyk nelopęs,...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...