2019 m. vasario 23 d. 12:53 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Tarnybos žiemai pasirengusios

(5)

Tarnybos žiemai pasirengusios nuotrauka, foto

PASIRENGĘ. Teigiama, kad dirbti šaltuoju metų laiku yra pasiruošusios visos miesto tarnybos, besirūpinančios paslaugomis, tvarka mieste ir saugumu.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Trečiadienį sušauktame Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje konstatuota, kad Klaipėdos specialiosios tarnybos yra pasirengusios atremti šaltojo metų laiko iššūkius.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė sakė, kad valyti ir barstyti gatves yra pasiruošę tiek pietine, tiek šiaurine miesto dalimi besirūpinantys rangovai - iš viso paruošta 550 tonų smėlio ir druskos, "Klaipėdos želdiniai" turi per 50 tonų smėlio ir druskos mišinio, dirbs šimtas darbuotojų, technika taip pat paruošta.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė pažymėjo, kad baigiamas suformuoti budintis skyriaus dalinys, kuris galės greičiau reaguoti į pranešimus. Žiemą bus aktualu saugus elgesys vandenyje ir ant ledo, saugaus eismo užtikrinimas. Liks aktualu ir apleistų pastatų lankymas ir kontrolė, nes dalis asocialių žmonių telkiasi apleistuose pastatuose ir kelia grėsmę savo ir aplinkinių saugumui sukeldami gaisrus.

"Yra identifikuoti visi tokie pastatai, sudarytas sąrašas, kiekvieną savaitę nuo rudens pradžios juos lankome", - sakė K. Vintilaitė.

Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė sakė, kad šildymo sezonui, kurio pradžia paskelbta vakar, mieste liko neparuošti tik 4 namai. Juose vykdoma renovacija ir neužbaigtas šilumos sistemos tvarkymas. Viename šių namų padėtis blogesnė, nes bankrutavus rangovui ieškoma naujo, kuris sugebėtų skubiai atnaujinti namo šildymo sistemą. Problemų dėl šilumos buvo darželiuose - darželinukų tėvai skundėsi, kad per šalta, tačiau informacija pasitvirtino tik viename, Tauralaukyje.

AB "Klaipėdos energija" pasibaigus praėjusiam šildymo sezonui atliko visų trasų hidraulinius bandymus, remontavo kelis kilometrus trasų. Teigiama, kad šiam šildymo sezonui sukaupta daugiau kuro nei reikia, t. y. bendrovė turi turėti jo dešimčiai dienų, o šiuo metu atsargų turima mėnesiui.

Vandentiekininkai taip pat tikrino įrenginių būklę, apžiūrėti tinklai, paruoštos šildomos patalpos tai technikai, kuri bijo šalčio. Pagal planą prižiūrima ir nuotekų sistema, valomi šuliniai, tik šiomis dienomis kyla problemų dėl kritulių ir lapų, kemšančių lietaus nuotekų šulinių groteles.

AB "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) atstovas Darius Mažeika sakė, kad buvo suremontuota apie 40 pastočių, rekonstruota 17, paruošta 11 dyzelinių mobilių generatorių, kurių gali prireikti netikėtai nutrūkus elektros tiekimui. Pašalinti ir dujotiekio tinkluose nustatyti defektai.

Žiemai pasiruošė arba baigia pasiruošti ir uostas. Uosto direkcijoje vyko įvairios pratybos, taip pat kartu su "Smiltynės perkėla", "Klaipėdos nafta", "Klaipėdos Smelte". Pasirašyta sutartis dėl ledlaužių darbo žiemos sezonu, yra vilkikų. "Smiltynės perkėlos" keltai šį mėnesį paeiliui po savaitę bus profilaktiškai apžiūrimi ir tvarkomi. Atliekama vandens talpyklų dezinfekcija, smulkūs remontai, po kurių visi keltai bus visiškai parengti darbui šaltuoju metų laiku.

Ugniagesiai artėjant kūrenimo periodui vykdo prevencines akcijas, lanko miesto gyventojus, socialinės rizikos šeimas, skaito paskaitas apie saugų kūrenimą, saugų elgesį su ugnimi. Vėliau jie ketina tikrinti, kaip eksploatuojami ir naudojami šildymo įrenginiai ir prietaisai, prieš šventes bus stebimos pirotechnikos prekybos vietos bei tai, kaip žmonės naudoja pirotechniką.

Policijos pareigūnai prašė atkreipti dėmesį į benamius, kuriems žiemą bus itin reikalinga apnakvyndinimo paslauga. Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas patikino, kad pasimokyta iš ankstesnių metų incidento, kai lauke mirė į nakvynės namus policijos atvežtas, bet vidun neįleistas žmogus, tad bus stengiamasi užtikrinti pagalbą tiems, kuriems jos reikės.

Žymos: žiema

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Arvydas

2017-10-12   10:33

IP: 89.249.90.78

Nejuokinkit :) per pirma sniega bus parasyta,kad vel ziema uzklupo netiketai.It taip kiekvienais metais :)

seklys to rk

2017-10-12   10:26

IP: 178.236.207.109

be vairuotuoju yra ir piestieji , pagyvene sunkiai paeinantys ,vaikai ,mamos su vezimeliais ,kuriems apledijes saligatvis tarsi issukis ,su traumu galimybe . labai jau siauras liberaste tavo poziuris

Vytautas L.

2017-10-12   10:23

IP: 84.46.238.56

Bevardi komentatoriau...Doras žmogus,kai jam,,rodos'' ,persižegnoja. Matosi,kad yra piliečių,kuriems net ,,savotiškai'' patinka ,kai valdžiai kur nors nesiseka. O jei rimčiau,tai, gerbiamasai,ir bet kokia valdželė ir mudu su Jumis visiems atvejams tikrai nepasiruošia. Štai užsnigs,užpustys su kokia lijundra kartu kokią nors gruodžio naktį VISĄ mūsų miestą - visas mūsų gatves,kiemus ir takus kelelius...Visur slidu,visur pavojinga,visur BLOGAI ! Ir kas tada ? Valdžia bloga:kur žiūri,kodėl miega,kodėl nieko nedaro... O miestas juk keliolika kilometrų išilgai ir keli km skersai.Kad ir dvi divizijas traktoriukų ar mašiniukų turėtum - per valandą ar dvi visų gatvių ,takelių,šaligatvių ar kiemų ne-nu-va-ly-si...Gamtos galimybės ar jėgos yra nenuspėjamos,todėl aš nepykstu nei ant vyriausio Dispečerio ten kažkur aukštai Apaštalų soste ,nei ant miesto Valdžios (kur dirba tokie pat žmonės kaip ir mes). P.S. Viskas bus gerai,kai mes patys visada pažiūrėsim ir sau po kojom ir į priekį...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėda – labai patrauklus miestas rekreacinių, turizmo ir sveikatinimo paslaugų...

Nuo delfinų terapijos iki geoterminio vandens nuotrauka, foto

Vakar vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės peticijų komisijos posėdyje nuspręsta, kad tenkintini yra...

Tenkinti siūlys du peticijos reikalavimus nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sulaukė paskutiniųjų kandidatų, norinčių vadovauti dviem...

Ligoninėms vadovauti - tuzinas kandidatų nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“.

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Nuo delfinų terapijos iki geoterminio vandens nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda – labai patrauklus miestas rekreacinių, turizmo ir sveikatinimo paslaugų...

Geriausias moterų futbolo treneris – „Bangos“ strategas nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilmingas 2018 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų vakaras, kuriame...

Burbulai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuva vėl dūzgia. Šįkart dėl korumpuotų teisininkų. Ponia Valentina dėl to nė...

Klaipėdoje, laiptinėje padegti daiktai nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-22, nakties metu, užregistruotas padegimas Žardininkų g. Klaipėdoje, laiptinėje. Pirmajame aukšte buvo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 52 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 56 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...