2019 m. balandžio 23 d. 09:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus

(14)

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Portretas

© Stasio Žumbio nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimą atleisti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinį direktorių Arvydą Vaitkų, sveikina ministrą už parodytą principingumą.

G. Landsbergio vertinimu, taip ministras parodė ryžtą reikalaujant iš pavaldžių įmonių vadovų laikytis vakarietiškų skaidrumo standartų.

„Džiaugiuosi, kad ministras sau ir ministerijai pavaldžioms institucijoms kelia vakarietiškus skaidrumo standartus ir pasielgė vieninteliu įmanomu teisingu būdu. Glumina tai, kad Ramūnas Karbauskis ir premjeras Saulius Skvernelis ignoravo ir Nacionalinio saugumo komisijos pateiktą neigiamą informaciją apie A. Vaitkų iškėlusią partiją rėmusių verslininkų veiklą, ir elementarius skaidrumo principus. Dar daugiau - viešai spaudė ministrą neliesti susikompromitavusio Arvydo Vaitkaus. Todėl šiandieninis ministro sprendimas vertas pagarbos ir palaikymo“, - pranešime pabrėžia G. Landsbergis.

R. Masiulis pirmadienį pranešė, kad atšaukia A. Vaitkų iš pareigų gavęs uosto valdybos nuomonę, kurioje abejojama, kad A. Vaitkus gali pilnavertiškai atlikti savo pareigas.

ELTA primena, kad R. Masiulis sausį nušalino A. Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai dalyvavo A. Vaitkaus rinkimų kampanijoje.

Vasario pradžioje LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje aprašoma, kaip kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį A. Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą. KVJUD teigia, kad LRT Tyrimų skyriaus parengta publikacija yra tendencinga, šališka bei klaidinanti visuomenę. Dėl to kovo 15 d. kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Vasario 20 d. VTEK pagal gautą prašymą pradėjo tyrimą, ar A. Vaitkus neturėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenų, kurie, esą, paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo A. Vaitkus kandidatuoja į mero pareigas, ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

Po rinkimų, kovo 18 d., A. Vaitkus grįžo vadovauti Klaipėdos uostui, tačiau, kaip Eltai sakė R. Masiulis, jis liko nušalintas nuo sprendimų, susijusių su tomis įmonėmis, su kurių vadovais galimai turėjo neskaidrių ryšių.

Susisiekimo ministras taip pat sakė, kad kyla klausimas, ar A. Vaitkaus pavaldiniai neturi interesų konflikto, jei jie spręs tų įmonių klausimus. Dėl to ministras sakė kreipęsis į VKC, VTEK ir įmonės valdybą, kad jos įvertintų situaciją.

VKC nurodė, kad turi būti siekiama, jog valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą.

Pirmadienio rytą R. Masiulis Eltai sakė, kad tiek VTEK, tiek įmonės valdybos išvados dėl A. Vaitkaus turėtų būti teigiamos, norint, kad A. Vaitkus galėtų tęsti darbą.

KVJUD pirmadienį surengė spaudos konferenciją, skirtą aptarti aktualijas. Joje A. Vaitkus pranešė, kad atšaukė savo nusišalinimą, argumentuodamas, kad tam nėra jokio pagrindo.

Iš karto po to apie rengiamą konferenciją pranešė ir Susisiekimo ministerija. Joje R. Masiulis pranešė atšaukiantis A. Vaitkų iš pareigų.

„Šiandien pasirašiau įsakymą dėl atšaukimo Valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus A. Vaitkaus iš pareigų. Šiandien ponas Vaitkus pranešė apie savo atsišalinimą (atšauktą nusišalinimą. - ELTA) nuo sprendimų priėmimo tam tikrų bendrovių uoste. Tai verčia reaguoti nedelsiant. Šiandien gavau valdybos nuomonę. Valdyba abejoja, kad A. Vaitkus gali pilnavertiškai atlikti savo pareigas. Įvertinus šias aplinkybes A. Vaitkus yra atšaukiamas iš pareigų“, - pranešė R. Masiulis.

Kaip patikino ministras, pirmadienis yra paskutinė A. Vaitkaus darbo diena. A. Vaitkų laikinai pavaduos uosto infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Obuolys nuo obels...

2019-03-27   18:49

IP: 78.57.195.113

"Anūkas" darosi šlykštesnis ir už savo senelį...

Skalikai...

2019-03-27   18:47

IP: 78.57.195.113

Nelabai aišku, ko "anūkas" taip puola poną Vaitkų?...
Gal kad konservatorė jo globotinė Agnė Bilotaitė pralaimėjo Vaitkui?...
Kad Agnė antrą kartą nepriartėja prie mero kėdės?... -
Darosi "amžina kandidatė" į Klaipėdos miesto merus?...

(E. Gentvilas puola todėl, kad uostas yra padavęs jį į teismą dėl 2 mln. lėšų iššvaistymo...)

Regina

2019-03-26   20:45

IP: 185.11.26.161

Toks arogantiskas iki sleikstulio nors vemk!!!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija planuoja tobulinti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles –...

Bręsta draudimas maitinti paukščius nuotrauka, foto

VE.lt rekomenduoja: 04.23 d. TV sporto transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, TV play sports19.45 Krepšinis. Eurolyga. „Žalgiris“ - „Fenerbahce“.21.35 Futbolas. Anglijos „Premier“ lyga....

Šį vakarą Apeirono teatre - premjera "Ašmenys" nuotrauka, foto

Patarimai, Balandžio 23-ąją, 19 val. Apeirono teatre premjera "Ašmenys".           ...

Šri Lankoje sprogimų aukų skaičius išaugo iki 310 nuotrauka, foto

Pasaulis, Šri Lankoje įvykdytų sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 310, naktį keliems žmonėms...

Skurdūs Gargždų želdynai ilgisi pavasario spalvų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pavėlavęs pavasaris gyventojus vis dažniau veja kieman. Gargždiškių kiemuose grėbstomos šaltojo sezono...

Sportas, Paskelbta prieš 14 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 33 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...