2019 m. sausio 18 d. 23:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Susikibo dėl "Neapolio" administratoriaus atlyginimo

Susikibo dėl "Neapolio" administratoriaus atlyginimo nuotrauka, foto

SUKRĖTIMAI. Bankrutavusio "Neapolio" bankroto administratorius krėtė ir kyšininkavimo skandalai. 2013 m. kovo pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnybos agentai sučiupo kelis asmenis, tarp jų ir "Valeksos" bankroto administratorių Darių Daubarą, kurie, įtarta, už bankrutuojančios bendrovės beveik 9 mln. eurų kreditorinio reikalavimo pripažinimą neva pareikalavo ir susitarė priimti per 1,6 mln. eurų neteisėtą atlygį.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdoje, ties Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryža, stovintis ir prieš 4 metus bankrutavęs verslo centras UAB "Neapolis" iki šiol nenusikrato neaiškumų šleifo. Šį kartą kreditoriams pavyko išsireikalauti, kad klausimas dėl prieš porą metų paskirto naujo bankroto administratoriaus atlyginimo kreditorių būtų svarstomas iš naujo.

2011 metų spalį verslo centrą valdančiai bendrovei iškėlus bankroto bylą, kreditoriams iki šiol kliūva administratorių veikla. 2013 m. spalį kilus kyšininkavimo skandalui, o kreditoriams nusprendus, jog "bankroto administratorius netinkamai atlieka savo pareigas, daro tiesioginę žalą įmonės kreditoriams, nepateisinamai didina administravimo išlaidas", iš pareigų buvo atšaukta UAB "Valeksa". Tuomet nauju administratoriumi paskirtas UAB Verslo valdymo centras.

Būtent dėl Verslo valdymo centro atlyginimo ir piktinasi po skundą pateikę verslininkas Romas Grigalevičius bei UAB "RR Finance Solutions". Pirmasis aiškina, kad gegužės pabaigoje kreditorių susirinkimo metu priimtas sprendimas administratoriui skirti 2027,43 euro mėnesinį atlyginimą bei 10 procentų nuo "Neapolio" komercinės veiklos rezultatų yra neteisingas. Esą minėti 10 proc. yra "kreditoriaus "UAB "Statega" ir su ja susijusių įmonių "kyšis" už administratoriaus palankumą".

UAB "RR Finance Solutions" skunde aiškina, kad administratorius pernai neproporcingai tenkino kreditorių finansinius reikalavimus, o minimi 10 proc., arba vadinamasis sėkmės mokestis - neproporcingai didelis. Kreditorė paskaičiavo, kad vien už 2014 m. jis būtų sudaręs beveik 226 tūkst. litų.

Žinoma, Verslo valdymo centras skundų prašė netenkinti. Aiškinta, kad patys kreditoriai laisva valia balsavo už tokį atlyginimą, o nustatyti 10 proc. nuo veiklos rezultatų esą turėtų užtikrinti tiek kreditorių, tiek bankroto administratoriaus interesus. Tikinta, neva toks atlygis deramas: esą Verslo valdymo centras užtikrino nuomojamų patalpų užimtumą, pernai atliko daug remonto darbų, o pastato priežiūra ir administravimas pareikalauja daug resursų ir užima nemažai bendrovės laiko.

Teismas netenkino "RR Finance Solutions" prašymo atmesti BUAB "Neapolis" administratoriaus ataskaitos už 2014 metus, tačiau palankiai pažvelgė į skundą dėl administratoriaus atlyginimo. Pasirodo, jog, remiantis kitų teismų praktika, sėkmės mokesčiu nustatomas papildomas atlyginimas už tam tikrų kreditorių nustatytų rezultatų pasiekimą. Šiuo atveju "sėkmės mokestis" buvo nustatytas už paprasčiausią "Neapolio" vykdomą ūkinę ir komercine veiklą, kas, anot teismo, negali būti laikomas "sėkme" sėkmės mokesčio prasme.

"Kreditoriai nepagrįstai susiejo sėkmės mokestį su metiniais ūkinės komercinės veiklos rezultatais, todėl priimtas nutarimas negali būti laikomas teisėtu ir pagrįstu", - tvirtino teismas ir nutarė panaikinti kreditorių susirinkimo sprendimą dėl administratoriaus atlygio. Tai reiškia, kad šį klausimą dėl administratoriaus atlyginimo kreditoriams teks svarstyti iš naujo.

Beje, šį sprendimą per savaitę administratorius dar gali apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Žymos: neapolis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prie Klaipėdos esanti Jakų sankryža yra lyg vartai į uostamiestį, o į...

Įspūdingiausia Lietuvoje sankryža: vairuotojai mato ne viską nuotrauka, foto

Penktadienį uostamiestyje vyko iškilminga motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" 3-iųjų įkūrimo metinių minėjimas.

Brigadai „Žemaitija“ - treji nuotrauka, foto

Mažosios Lietuvos regionui priklausančioje Klaipėdoje gyvena daug čia atvykusių žemaičių: mieste neretai...

Žemaitijos metai klaipėdiečiams neaktualūs? nuotrauka, foto

Šią savaitę VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) pristatė mobiliąją programėlę "e.Ticket Klaipėda",...

E. bilietas: žadama daugiau naujovių nuotrauka, foto

„Dragūnas“ sužaidė lygiosiomis su Minsko klubu nuotrauka, foto

Sportas, Baltijos vyrų rankinio lygos A grupės rungtynėse penktadienį Klaipėdos „Dragūno“ komanda...

Įspūdingiausia Lietuvoje sankryža: vairuotojai mato ne viską nuotrauka, foto

Klaipėda, Prie Klaipėdos esanti Jakų sankryža yra lyg vartai į uostamiestį, o į...

Brigadai „Žemaitija“ - treji nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį uostamiestyje vyko iškilminga motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" 3-iųjų įkūrimo metinių minėjimas.

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (562) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...