2019 m. kovo 25 d. 18:11 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Suoliukus Skulptūrų parke remontuos

(4)

Suoliukus Skulptūrų parke remontuos nuotrauka, foto

NEMALONU. Kas gi norėtų prisėsti ant tokių suoliukų?

© Vyto Karaciejaus nuotr.

Jau prasideda turizmo sezonas, į Klaipėdos uostą pradeda plaukti kruiziniai laivai. Vienoje iš uostamiesčio reprezentacinių vietų - Skulptūrų parke - suoliukai, švelniai tariant, baisoki. Savivaldybės specialistai tikina, kad netrukus situacija pagerės.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė sako, kad ji nieko daugiau negalinti padaryti, tik pati kaip pilietė pavaikščioti po parką, pafotografuoti ir nuotraukas nusiųsti Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriui.

S. Simanaitienė neneigia, kad suoleliai yra prastos būklės, bet sako, kad ne muziejus juos turi tvarkyti. Jis tik rašo raštus Savivaldybei ir gauna atsakymus, kad dabar nėra pinigų, kai jų atsiras, sutvarkys. Tokia problema iškyla kiekvieną pavasarį. Pernai suoliukai buvo nuimti, perdažyti ir vėl pastatyti.

"Parko paskirtis rekreacinė. Jame suoleliai tokie neturėtų būti, nes žmogui nemalonu atsisėsti", - pripažino moteris.

Beje, šiuo metu konkursą laimėjusieji architektė Margarita Ramanauskienė ir dizaineris Kęstutis Mickevičius rengia techninį Skulptūrų parko sutvarkymo planą.

Tačiau, kol jis bus pristatytas visuomenei, suderintas ir patvirtintas, praeis dar nemažai laiko. Tikimasi, kad projektą realizuoti atsiras galimybė, kai bus minima 200 metų sukaktis nuo senųjų miesto kapinių įkūrimo. Tos kapinės buvo pašventintos 1820 metų sausį. Į šią datą orientuojasi Savivaldybės Paveldosaugos skyrius, šio projekto užsakovas. Tad projektas galėtų būti realizuojamas 2020-aisiais - tada bus sutvarkyti ir suoleliai, ir visa kita infrastruktūra.

"Kai sutvarkysime parką, turėsime gražų traukos objektą miesto centre. Tačiau laukti trejus metus ir nieko nedaryti negalima. Į parką vaikštome kasdien, jis turi būti tvarkomas dabar nesiorientuojant į ateities perspektyvą. Teks dar kartą rašyti raštą Savivaldybei", - sakė S. Simanaitienė.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Nachčiunova teigė, kad suoliukai Skulptūrų parke, jeigu jie yra sulūžę, tikrai bus suremontuoti.

"Tačiau naujais tų suoliukų nekeisime, nes yra numatyta įgyvendinti projektą", - sakė ji.

I. Nachčiunova tikino, kad pavasarį rengiamasi pradėti tvarkymo darbus, šiuo metu renkama informacija, ką kur reikia mieste patvarkyti. Pirmiausia bus dirbama ten, kur baisiausia, ir atsižvelgiant į prioritetus.

"Tikrai nelauksime tų trejų metų. Nusiųsiu specialistus, jie įvertins situaciją. Tokio signalo, kad ten kas blogai, dar nebuvau gavusi. Skulptūrų parkas - viena iš prioritetinių vietų", -sakė ji.

Redakcijai atsiųstas nuotraukas, kuriose užfiksuoti vargani suoliukai, nusiuntėme Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiajai specialistei Laimai Jūrevičienei.

"Vyko pirkimai, pasikeitė rangovas, dabar planuojame darbus. Juos pradėsime greičiausiai antrą gegužės savaitę. Esame nusimatę tvarkytis ir Skulptūrų parke", - sakė ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

M

2017-05-02   13:12

IP: 86.100.138.73

Bolekai, taip, mačiau vokiečių senukus ten vaikšinėjančius. Kadangi Klaipėdos centre lankytinų vietų "ypač daug", tad gidai atveda turistus ir ten pasivaikščiot. Parkas gražus, bet stipriai užleistas

nebyli vieta

2017-05-02   10:57

IP: 86.100.16.76

Šis parkas niekada neatgims. Net kai nebebus nė vieno žmogaus, prisimenančio, kad čia buvo (ir tebėra) kapinės, jis vis tiek bus nykus. Kas, kad kryžius ir paminklus pakeitė skulptūros, kas, kad stovi suoliukai, tas parkas visada bus niūrus, pamėkliškas. Jame linksmintis nesinori. Šios vietos aura kelia tik susikaupimą, susimąstymą, Niekada čia ant žolės nesėdės vaikai ir jaunimas, niekada čia neskambės muzika.

Bolekas.Tam M

2017-05-02   10:17

IP: 90.174.3.162

Paskaitai ir tik juokas paima.Tam turistui tas parkas su tais suoliukais ir skulpturom iki vienos vietos.Ar matei nors viena turista ten,nereikia ir uzsieniecio.Atejus laivu uostan tiek laiko daug ,kad vien i parkus ir eina.Jei rasai tai pagalvok ka ,jei ne eik parkan pasivaiksciot .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo...

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimas yra kerštas už  dalyvavimą...

„Arvydo Vaitkaus atleidimas - kerštas už rinkimus“ nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus atleistas iš posto,...

Atleidžiamas Klaipėdos uosto vadovas A. Vaitkus nuotrauka, foto

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo...

„Arvydo Vaitkaus atleidimas - kerštas už rinkimus“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimas yra kerštas už  dalyvavimą...

Pareigūnai ieško vandalų ir prašo pagalbos nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos miesto policijos komisariate atliekamas ikiteisminis...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 26 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...