2019 m. gegužės 23 d. 14:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Suoliukus Skulptūrų parke remontuos

(4)

Suoliukus Skulptūrų parke remontuos nuotrauka, foto

NEMALONU. Kas gi norėtų prisėsti ant tokių suoliukų?

© Vyto Karaciejaus nuotr.

Jau prasideda turizmo sezonas, į Klaipėdos uostą pradeda plaukti kruiziniai laivai. Vienoje iš uostamiesčio reprezentacinių vietų - Skulptūrų parke - suoliukai, švelniai tariant, baisoki. Savivaldybės specialistai tikina, kad netrukus situacija pagerės.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė sako, kad ji nieko daugiau negalinti padaryti, tik pati kaip pilietė pavaikščioti po parką, pafotografuoti ir nuotraukas nusiųsti Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriui.

S. Simanaitienė neneigia, kad suoleliai yra prastos būklės, bet sako, kad ne muziejus juos turi tvarkyti. Jis tik rašo raštus Savivaldybei ir gauna atsakymus, kad dabar nėra pinigų, kai jų atsiras, sutvarkys. Tokia problema iškyla kiekvieną pavasarį. Pernai suoliukai buvo nuimti, perdažyti ir vėl pastatyti.

"Parko paskirtis rekreacinė. Jame suoleliai tokie neturėtų būti, nes žmogui nemalonu atsisėsti", - pripažino moteris.

Beje, šiuo metu konkursą laimėjusieji architektė Margarita Ramanauskienė ir dizaineris Kęstutis Mickevičius rengia techninį Skulptūrų parko sutvarkymo planą.

Tačiau, kol jis bus pristatytas visuomenei, suderintas ir patvirtintas, praeis dar nemažai laiko. Tikimasi, kad projektą realizuoti atsiras galimybė, kai bus minima 200 metų sukaktis nuo senųjų miesto kapinių įkūrimo. Tos kapinės buvo pašventintos 1820 metų sausį. Į šią datą orientuojasi Savivaldybės Paveldosaugos skyrius, šio projekto užsakovas. Tad projektas galėtų būti realizuojamas 2020-aisiais - tada bus sutvarkyti ir suoleliai, ir visa kita infrastruktūra.

"Kai sutvarkysime parką, turėsime gražų traukos objektą miesto centre. Tačiau laukti trejus metus ir nieko nedaryti negalima. Į parką vaikštome kasdien, jis turi būti tvarkomas dabar nesiorientuojant į ateities perspektyvą. Teks dar kartą rašyti raštą Savivaldybei", - sakė S. Simanaitienė.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Nachčiunova teigė, kad suoliukai Skulptūrų parke, jeigu jie yra sulūžę, tikrai bus suremontuoti.

"Tačiau naujais tų suoliukų nekeisime, nes yra numatyta įgyvendinti projektą", - sakė ji.

I. Nachčiunova tikino, kad pavasarį rengiamasi pradėti tvarkymo darbus, šiuo metu renkama informacija, ką kur reikia mieste patvarkyti. Pirmiausia bus dirbama ten, kur baisiausia, ir atsižvelgiant į prioritetus.

"Tikrai nelauksime tų trejų metų. Nusiųsiu specialistus, jie įvertins situaciją. Tokio signalo, kad ten kas blogai, dar nebuvau gavusi. Skulptūrų parkas - viena iš prioritetinių vietų", -sakė ji.

Redakcijai atsiųstas nuotraukas, kuriose užfiksuoti vargani suoliukai, nusiuntėme Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiajai specialistei Laimai Jūrevičienei.

"Vyko pirkimai, pasikeitė rangovas, dabar planuojame darbus. Juos pradėsime greičiausiai antrą gegužės savaitę. Esame nusimatę tvarkytis ir Skulptūrų parke", - sakė ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

M

2017-05-02   13:12

IP: 86.100.138.73

Bolekai, taip, mačiau vokiečių senukus ten vaikšinėjančius. Kadangi Klaipėdos centre lankytinų vietų "ypač daug", tad gidai atveda turistus ir ten pasivaikščiot. Parkas gražus, bet stipriai užleistas

nebyli vieta

2017-05-02   10:57

IP: 86.100.16.76

Šis parkas niekada neatgims. Net kai nebebus nė vieno žmogaus, prisimenančio, kad čia buvo (ir tebėra) kapinės, jis vis tiek bus nykus. Kas, kad kryžius ir paminklus pakeitė skulptūros, kas, kad stovi suoliukai, tas parkas visada bus niūrus, pamėkliškas. Jame linksmintis nesinori. Šios vietos aura kelia tik susikaupimą, susimąstymą, Niekada čia ant žolės nesėdės vaikai ir jaunimas, niekada čia neskambės muzika.

Bolekas.Tam M

2017-05-02   10:17

IP: 90.174.3.162

Paskaitai ir tik juokas paima.Tam turistui tas parkas su tais suoliukais ir skulpturom iki vienos vietos.Ar matei nors viena turista ten,nereikia ir uzsieniecio.Atejus laivu uostan tiek laiko daug ,kad vien i parkus ir eina.Jei rasai tai pagalvok ka ,jei ne eik parkan pasivaiksciot .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Darbą pradėjusi naujoji miesto Taryba jau planuoja būsimas komandiruotes. Šią vasarą daliai...

Politikai ruošiasi į komandiruotes nuotrauka, foto

Klaipėdoje išankstinis balsavimas prezidento rinkimų antrame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą...

Balsuoti iš anksto liko dvi dienos nuotrauka, foto

Vakar Savivaldybėje darbo grupės posėdyje svarstyti gyventojų skundai dėl triukšmo, keliamo gabenant...

Bandoma pažaboti įmonių "metalisčių" keliamą triukšmą nuotrauka, foto

Gali būti, kad jau netrukus uostamiesčio Vilties ir Salomėjos Nėries gatvių sankryžoje...

Pareigūnams pagerbti - išskirtinis simbolis nuotrauka, foto

Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai J. Lankučio viešojoje bibliotekoje susitiko su rajono...

Politikai ruošiasi į komandiruotes nuotrauka, foto

Klaipėda, Darbą pradėjusi naujoji miesto Taryba jau planuoja būsimas komandiruotes. Šią vasarą daliai...

Į Palangą kviečia Gintarinis savaitgalis (programa) nuotrauka, foto

Vasara, Gegužės 25 ir 26 dienomis Palanga švęs Gintarinį savaitgalį.

Balsuoti iš anksto liko dvi dienos nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje išankstinis balsavimas prezidento rinkimų antrame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 21 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...