2018 m. sausio 24 d. 12:00 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Stulpinas iškeliaus į Telšius

(23)

Stulpinas iškeliaus į Telšius nuotrauka, foto

LAIKINAI. Uosto direkcija nuo vasaros parsigabentą iš Vilniaus skulptūrą laiko sandėlyje Uosto laivyno bazėje.

Klaipėdoje taip ir nesuradus vietos pirmojo uosto kapitono Liudviko Stulpino paminklui, Uosto direkcija nusprendė jį padovanoti Telšiams. Sakoma, kad šio miesto meras labai džiaugiasi tokia netikėta dovana.

Uosto direkcija teigia dar 2014-aisiais gavusi Savivaldybės pritarimą įamžinti L. Stulpiną pastatant jam paminklą. Šiemet pavasarį architekto Ramūno Bartkaus ir skulptoriaus Sauliaus Juchnevičius sukurta skulptūra Vilniuje buvo išlieta iš bronzos. Ji yra dviejų metrų aukščio ir vaizduoja L. Stulpiną, stovintį prie šturvalo bei kovojantį su stichija. Susiginčijus dėl vietos, kur tokia skulptūra turėtų stovėti Klaipėdoje, Uosto direkcija nuo vasaros parsigabentą iš Vilniaus skulptūrą laiko sandėlyje Uosto laivyno bazėje.

Uostamiesčio menininkus ir Savivaldybės atstovus, atsakingus už miesto įvaizdį, papiktino tai, kad su jais nebuvo derinta pati meninė skulptūros išvaizda, kad tik paaiškėjus jai imta ieškoti vietos, kur pastatyti kūrinį. Ginčai truko vos ne trejus metus, kol galų gale Uosto direkcijai trūko kantrybė.

"Klaipėdoje labai ilgai užsitęsė diskusijos. Akivaizdu, kad šioje srityje turime problemų. Manau, turėtų būti parengta atitinkama strategija dėl atminimo paminklų statymo. Tada visi žinotų, kokioje erdvėje ką galima daryti. Man sunkiai įsivaizduojamas toks dalykas. Miesto komisija sako, kad mes pirmiausia turime ateiti pas ją su idėja, o ji tada spręs. Menininkas sako, kad jeigu jam bus primestos kieno nors nuostatos, kūrybos procesas bus menkavertis. Mes atsidūrėme tokioje priešpriešoje", - aiškino Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus ir pridūrė, kad uostamiestyje jis pasigenda jūrinių skulptūrų, kad jame dėmesio jūrinei kultūrai yra per mažai.

Pasak A. Vaitkaus, nereikėtų nuvertinti Telšių miesto, nes kapitonas L. Stulpinas yra kilęs iš to regiono. Esą būtent šiame mieste pastatyti paminklą L. Stulpinui yra gera mintis. Uosto direkciją jau pasiekė žinia, kad Telšių miesto valdžia tuo labai džiaugiasi ir skulptūrai ieškoma "geriausios vietos".

Uosto direkcijos vadovas netrukus išsiųs kreipimąsi į Telšių merą ir Tarybą bei prašys pritarti, kad jų mieste būtų pastatytas toks paminklas.

Paklaustas, kodėl L. Stulpino paminklas nepaliekamas Klaipėdoje, A. Vaitkus atsakė: "Šis klausimas yra tiems, kurie prieštaravo jo pastatymui uostamiestyje. Jie siūlė statyti paminklą Klaipėdos užkampiuose. Mes manome, kad ši asmenybė yra verta kur kas daugiau. Miesto dailininkų ir architektų siūlytos vietos netenkino nei Uosto direkcijos, nei jos sudarytos komisijos. Mes stengėmės rasti garbingą vietą."

Jūrinei bendruomenei patiko Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos vadovo Viktoro Senčilos pakartotinis siūlymas pastatyti paminklą prie mokyklos. Dabar prieš ją išpjauti medžiai ir labai gražiai atsivėrė jos vaizdas.

"Ši vieta gal ir būtų tinkama, bet žinau, kad mes vėl tapsime savotiškais miesto menininkų komisijos įkaitais. To jau tikrai nebesinori", - teigė Uosto direkcijos vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

...

2016-12-13   08:05

IP: 90.134.46.113

Klausimas - o Mažvydo alėjoje visos skulptūrėlės, pasak garbingos komisijos, yra "aukštos" meninės vertės??? Ir aplamai - ar ta komisija turi Klaipėdos miesto įvaizdžio viziją????? Matant, kas darosi mūsų Klaipėdoje, kyla abejonės... ambicijų chaosėlis ir tiek...

nu nu

2016-12-09   02:15

IP: 151.227.81.116

Nebutu Rusijos , nebutu lietuvisko kapitono Stulpino

2016-12-09   00:34

IP: 83.190.192.233

Geda...Truksta zodziu...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Antradienį Klaipėdoje oficialiai atidarytas pirmasis mieste dienos centras vaikams su specialiaisiais poreikiais.

Ypatingiems vaikams - dienos centras nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Sausio 24-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

"Smėlio resursai Baltijos jūros priekrantėje ties Klaipėda ir Palanga artėja prie kritinės...

Klaipėdos paplūdimiuose - vis mažiau smėlio nuotrauka, foto

Trečiadienis – paskutinė žiemiškų orų diena šią savaitę nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Trečiadienį dar laukia gūsingas vėjas ir pūga, o nuo ketvirtadienio ims ...

Artėja pajūrio derbis nuotrauka, foto

Sportas, Sausio 26 dieną (penktadienį) 18 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir...

Stabdomas UAB „Geoterma“ privatizavimas nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Atsižvelgiant į tai, kad UAB „Geoterma“ Lietuvos Respublikos Seimo pritarimu įtraukta į...

Irano kompanija planuoja investicijas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Rimtų ketinimų Klaipėdoje statyti logistikos centrą turintys iraniečiai kalba ir apie geležinkelio...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 11 min.

Sportas, Paskelbta prieš 59 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...