2019 m. gegužės 26 d. 01:54 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Studijų mugėje mokiniai rinkosi, kur studijuoti

Studijų mugėje mokiniai rinkosi, kur studijuoti nuotrauka, foto

SUSIDOMĖJIMAS. Jaunimas uostamiestyje domisi ir studijomis, ir savanoryste.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šiandien Klaipėdos "Švyturio" arenoje vykusioje studijų ir karjeros mugėje "Studijų regata'19" susirinkę moksleiviai papasakojo apie savo ateities planus. Skaičiuojama, jog studijų ir karjeros mugėje apsilankė rekordinis moksleivių skaičius - per 4 000. "Studijų regatoje'19" dalyvavo per 20 Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų.

Lietuvos jūrų muziejaus viešųjų ryšių specialistė Loreta Rimkienė neslėpė džiaugsmo - jaunimas domisi savanoryste uostamiestyje.

Mugėje studijuojančius ar dar tik gimnazijose besimokančius jaunuolius ji kvietė prisijungti prie muziejaus komandos. "Mes ieškome naujų, linksmų, kūrybingų žmonių, kurie mums ir toliau padėtų išlikti vienu lankomiausių muziejų Lietuvoje", - sakė ji.

L. Rimkienė tikino, kad savanorystę muziejuje dažnai pasirenka gamtos mokslus ir viešuosius ryšius studijuojantys ar studijuoti planuojantys jaunuoliai. "Tie, kurie nemokėjo kalbėti, pradeda tai daryti. Jie mums padeda organizuoti renginius ir kitas veiklas", - pasakojo ji.

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos "Apskritasis stalas" savanoris 21 metų Klaipėdos universiteto studentas Haroldas Kerpė sakė, kad organizacija kviečia jaunimą prisijungti ir atrasti save. Tuo pat metu tai lemia ir tai, kad jaunimas lieka Klaipėdoje

"Aš studijuoju socialinę ekonominę geografiją, esu trečio kurso studentas. Studijuodamas tapau labai veiklus", - džiaugėsi jis.

Tačiau ne visi jaunuoliai ketina studijuoti Klaipėdoje. "Vilniuje daugiau galimybių. Grįšime į Klaipėdą pas tėvus, draugus, tačiau Vilniuje gausime išsilavinimą, nes ten daug aukšto lygio mokslo įstaigų", - sakė studijų mugėje kalbinti Austėja, Ieva, Jonė ir Matas.

Draugų būrys tikino, kad tokį jų apsisprendimą lėmė ir noras pabėgti nuo tėvų. "Mugės metu net supratau, kokiame universitete noriu būti!" - džiaugėsi viena iš kalbintų merginų.

Šis renginys organizuojamas jau 5-ąjį kartą. Jame dalyvavo Klaipėdos aukštosios ir profesinės mokyklos. Čia moksleiviai galėjo sužinoti, kur tęsti mokslus baigus mokyklą, pabendrauti su aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovais. Šie pateikė aktualios informacijos apie studijas ir priėmimą.

Žymos: studijų mugė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...