2019 m. birželio 15 d. 23:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Streikas tęsiasi: mokytojai išėjo į gatves

(17)

Streikas tęsiasi: mokytojai išėjo į gatves nuotrauka, foto

VARPELIAI. Šios savaitės pradžia Klaipėdos gatvėse sklidina varpelių skambesio. Streikuojantys pedagogai tikisi, kad šių varpelių skambesys pasieks ir Vilniuje šiltai sėdinčius ministerijos klerkus.

© Editos GUDAVIČĖS nuotr.

Pedagogų streikas uostamiestyje įtraukia vis daugiau švietimo įstaigų, mokytojai, užuot vedę pamokas, vaikšto gatvėmis skambindami varpeliais, tačiau adekvačios reakcijos į problemą iš Švietimo ir mokslo ministerijos nesulaukiama.

Šiandien Klaipėdoje jau streikavo 28 švietimo įstaigos, iš jų - net 5 darželiai. Pasak Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkės Laimos Juknienės, tai dar ne riba - jei nebus sulaukta adekvačios Švietimo ir mokslo ministerijos reakcijos, streikuojančiųjų skaičius dar didės.

Įskaudinti

Klaipėdos pedagogai, ko gero, aktyviausiai įsijungė į streiką. Jie nesėdi sudėję rankų - praėjusį penktadienį surengė mitingą, o šią savaitę būreliais vaikšto uostamiesčio gatvėmis skambindami varpeliais.

Pakalbinti pedagogai neslėpė, kad išeiti į gatves nebuvo lengva, bet esą nebėra kitos išeities.

"Jau antrą dieną varpeliai skamba miesto gatvėse, o ne mokyklose. Tiesiog norime atkreipti visos visuomenės dėmesį. Mums patiems skaudu, kad negalime dirbti, o turime eiti į gatves. Bet norime, kad pagaliau būtų tvarka. Skaudu, kad ministerija derasi tik su ta profesine sąjunga, kuri pasirašė kolektyvinę sutartį, o į mūsų reikalavimus net nekreipia dėmesio", - kalbėjo Gedminų progimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė Vida Gnedojienė.

"Mus labiausiai žeidžia, kad aiškina, esą mums svarbiausia pinigai. Mes jau tiek metų dirbome kone už minimumą ir niekada nevaikščiojome gatvėmis. Bet, matyt, mumyse jau prabudo prancūzas ir norime garsiai pasakyti - daugiau taip nebegalima. Pasaulyje yra daugybė pavyzdžių, kai užsukus tinkamai švietimo sistemą, atsigauna visos kitos sferos: sumažėja emigracija, daugėja vaikų", - antrino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Robertas Ivanauskas.

Jis įteikė raštą, kuriame surašytos esminės švietimo sistemos problemos. Pasak jo, visi skauduliai buvo įvardyti ir ministerijai, bet į juos nereaguojama. Tarp esminių švietimo sistemos problemų minimas mokytojo darbo nuvertinimas - esą etatinio atlygio modelis yra neveiksnus, blogai, kad jame nėra įvardinta suma, o tik procentai, nuvertinta pamoka, o pagrindinis svertas lieka vadinamoji trečioji kišenė. Taip pat akcentuojama, kad klasėse per daug mokinių, mokytojo darbo valandos neapibrėžtos, supriešintos kaimo ir miesto mokyklos, savivaldybėse nusėda skirtos sumos, kurios nepasiekia mokyklų, ir t. t.

"Etatas atvėrė akis, kad dirbame daug, o atlygis neadekvatus", - akcentuoja pedagogai.

Stebina ministerijos pozicija

Kad ministerija tinkamai neįvertina streiko masto, akcentavo ir L. Juknienė.

"Pirmadienį telefonu teko bendrauti su švietimo ir mokslo ministrės patarėju Arminu Varanausku. Jo pasakyta frazė, kad Lietuvos mastu streikuoja tik kelios mokyklos, mane pribloškė. Net kai įvardijau Klaipėdoje streikuojančių mokyklų skaičių, jis sakė, kad tai nėra daug", - tokiu ministerijos požiūriu stebėjosi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė.

Pasak jos, pokalbio metu A. Varanauskas nevengė kartoti, kad daugelis klausimų, kuriuos kelia streikuojantys pedagogai, esanti ne ministerijos, o savivaldybės problema.

"Mes manome kitaip. Todėl reikalavome, kad ministerijos atstovai atvyktų į Klaipėdą, kad visos suinteresuotos pusės galėtų kalbėtis ir nebūtų kalbama už akių. Mane prajuokino A. Varanausko pageidavimas, kad iš anksto atsiųstume klausimus, kuriuos norėtume aptarti. Mes, mokytojai, einame į mokyklą nežinodami, ko paklaus mokinys. O ministerija nori iš anksto žinoti klausimus. Tai jie specialistai ar ne?" - teiravosi L. Juknienė.

Ją stebino ir tai, kad iš pradžių ministerijos atstovas svarstė apie galimybę į Klaipėdą atvykti tik kitą savaitę, tačiau galų gale esą sutiko, kad logiška būtų su streikuojančiais uostamiesčio mokytojais susitikti šią savaitę. Bet kada jie teiksis atvažiuoti, L. Juknienė šiandien dar nežinojo.

"Kas bus atsakingas už tai, kad dėl streiko mokiniai praleidžia pamokas ir neįsisavins programos? Tiesioginis švietimo sistemos darbdavys - Vyriausybė ir jos įgaliota Švietimo ir mokslo ministerija. Tad ji ir atsakys", - akcentavo L. Juknienė.

Pasak jos, šiandien planuojama išplatinti viešą pareiškimą dėl Klaipėdos miesto problemų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

> To Kelmas

2018-11-30   17:45

IP: 85.232.138.203

Deja, nė karto negavau :(. Gal nemokėjau ar nenorėjau paprašyti, gal būtų kažką davę?

To Kelmas

2018-11-30   13:31

IP: 82.135.247.229

docentas gauna kyši, o mokytojos tik geliu karta per metus. vat tau ir atsakymas

L.

2018-11-29   11:45

IP: 90.131.41.239

Kodel nieks nesneka,kad pazeidziamos vaiku teises.Kurios paskutiniu metu labai aktualios Lietuvoje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Agluonėnuose duris atvėrė grožio salonas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Agluonėnuose skleidžiasi grožio paslaugų žiedas. Praėjusią savaitę Priekulės gatvėje duris atvėrė salonas...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 4 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...