2020 m. liepos 3 d. 12:30 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Stebėtojų taryba analizavo naujausią KUL situaciją

(3)

2020-05-08, 08:07

Klaipėdos m. sav. inf.

Stebėtojų taryba analizavo naujausią KUL situaciją nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO asociatyvi nuotr.

Reklama

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) stebėtojų taryba (pirmininkė Savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė) analizavo situaciją šioje gydymo įstaigoje – aptarta ligoninės veikla atnaujinus skubios pagalbos teikimą, pasiruošimas atnaujinti planines paslaugas, ligoninės finansavimo situacija.

Po pakartotinio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimo atnaujinus skubios pagalbos teikimą, šiuo metu ligoninėje jau gydoma beveik 100 pacientų, kuriems reikalinga skubi pagalba. Taip pat ligoninėje sudarytos trys darbo grupės, kurių užduotis – pasirengimas planinės pagalbos atnaujinimui ir tokios pagalbos teikimo tvarkos nustatymas. Šalyje švelninant karantiną ir atnaujinant planines paslaugas gydymo įstaigose, kiekviena įstaiga individuliai sprendžia, kada pradėti teikti ne tik skubią, bet ir planinę pagalbą. KUL vadovas Vinsas Janušonis prognozuoja, jog šioje gydymo įstaigoje prie planinių paslaugų teikimo būtų galima sugrįžti kitą savaitę.

Universitetinėje ligoninėje taip pat sprendžiamas klausimas dėl paslaugų atnaujinimo, kurios buvo teikiamos skyriuose, įsikūrusiuose Infekcinių ligų korpuse. Šiuo metu čia gydomi COVID-19 užsikrėtę pacientai. Tiesa, jų jau mažėja, tačiau korpusą, tikėtina, reikės laikyti paruoštą ilgesnį laiką, todėl ieškoma būdų, kaip laikinai performuoti įstaigą, kad būtų galima sklandžiai atnaujinti ir anksčiau Infekciniame korpuse teiktas paslaugas.

Šiuo metu ligoninėje gydomi 34 COVID-19 sergantys pacientai, o piko metu ligoninėje buvo gydyta apie 70 pacientų vienu metu. Nors sergančiųjų mažėja, tačiau išplėtus testavimo apimtis šalyje ir Klaipėdoje, įstaigos laboratorija vis dar dirba intensyviai, nes čia tiriami ir iš mobiliųjų punktų atvežti mėginiai. KUL laboratorijoje jau atlikta daugiau nei 14 tūkst. 850 tyrimų.

Stebėtojų taryba analizavo situaciją ir dėl ligoninės finansavimo situacijos, parengtų investicinių projektų finansavimo galimybių. KUL vadovas informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijai yra išsiųstas priešprojektinis pasiūlymas dėl Infekcinio korpuso pertvarkos, pateiktas investicinis projektas dėl medicininės įrangos ir asmens apsaugos priemonių įsigijimo, investicinis priešprojektinis pasiūlymas dėl gama kameros su kompiuteriniu tomografu įrengimo. Prašomų investicijų vertė – daugiau nei 18 mln. eurų. Šiuo metu taip pat tęsiami klinikinės diagnostinės laboratorijos įrengimo darbai, finansuojami iš savivaldybės biudžeto ir pačios įtaigos lėšų.

Savivaldybė planuoja ir ilgalaikę ligoninės atnaujinimo programą. Savivaldybėje sudaroma darbo grupė dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės modernizavimo ilgalaikės programos iki 2030 m. parengimo. KUL stebėtojų taryba į šią grupę deleguos ir savo atstovus.

Be KUL stebėtojų tarybos, situaciją ligoninėje analizuoja ir Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta parengti rekomendacinį priemonių planą dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos tobulinimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-05-08   12:26

IP: 78.60.155.112

Vienas dalykas t.y. dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės modernizavimo ilgalaikės programos iki 2030 m. parengimo. Kitas dalykas t.y. rekomendacinis priemonių planas dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos tobulinimo. Taigi tai tik ant balto lapo bus surašyti sausi teoriniai pagrindai. Visą tai reikėjo atlikti prieš 5-10 -15 metų, o ne dabar. Nejaugi Klaipėdos Savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. to nežinojo ir nematė? Kas svarbiausia šitame straipsnyje neužsiminta apie viso Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) kolektyvo personalo valdymą, mobingą ir mikroklimatą. Nes dabartinė ten esanti situacija ne atitinka pilnavertį darbingumą.

2020-05-08   09:06

IP: 185.11.26.161

O kas nors analizavo priėmimo ir radiologijos skyriaus veiklą, personalo ir pacientų srautų maišymąsi. Ar normalu, kad onkologinis ligonis ar kitas eidamas darytis pvz., magnetinį rezonansą į radiologijos skyrių, “žalią” zoną, pro kur į darbą ateina nešvarių skyrių personalas, kur vežami pacientai ne tik iš švarių skyrių darytis radiologinius tyrimus, bet ir iš izoliacinių skyrių (kur guli galimai infekuoti covid pacientai), priėmimo skyrių. Kas bus kaltas? Valytoja? Slaugytoja? Gydytojas?

Pilietis

2020-05-08   09:00

IP: 185.11.26.161

Tobulinimo planas puiku! Bet KUL turi ir personalo valdymo ir mobingo problemų?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos gelbėtojai perspėja, kad maudytis Baltijos jūroje šiuo metu pavojinga dėl labai...

Baltijos jūra nerami: labai didelė trauka, skendo žmogus nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" nuotrauka, foto

"Katastrofa, o ne takas - pajūrio gėda. Kadangi tai yra ne tik...

"Savaitės eksprese" - apie Lietuvos gėdą nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė naujos Gargždų autobusų stoties projektavimo sutartį. Konkursą laimėjo...

Pradedama projektuoti nauja Gargždų autobusų stotis nuotrauka, foto

Baltijos jūra nerami: labai didelė trauka, skendo žmogus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gelbėtojai perspėja, kad maudytis Baltijos jūroje šiuo metu pavojinga dėl labai...

Bulvaras: Ministras telkia armiją kovai su tarša nuotrauka, foto

Bulvaras, Pastaruoju metu, ko gero, vienas populiariausių Lietuvoje ministrų yra susisiekimo ministras Jaroslavas...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Atleistas Kelių direkcijos vadovas V. Andrejevas nuotrauka, foto

Lietuva, Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymu penktadienį iš užimamų pareigų atleistas Lietuvos automobilių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...