2020 m. rugpjūčio 15 d. 16:28 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Stebėtojų taryba analizavo naujausią KUL situaciją

(3)

2020-05-08, 08:07

Klaipėdos m. sav. inf.

Stebėtojų taryba analizavo naujausią KUL situaciją nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO asociatyvi nuotr.

Reklama

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) stebėtojų taryba (pirmininkė Savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė) analizavo situaciją šioje gydymo įstaigoje – aptarta ligoninės veikla atnaujinus skubios pagalbos teikimą, pasiruošimas atnaujinti planines paslaugas, ligoninės finansavimo situacija.

Po pakartotinio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimo atnaujinus skubios pagalbos teikimą, šiuo metu ligoninėje jau gydoma beveik 100 pacientų, kuriems reikalinga skubi pagalba. Taip pat ligoninėje sudarytos trys darbo grupės, kurių užduotis – pasirengimas planinės pagalbos atnaujinimui ir tokios pagalbos teikimo tvarkos nustatymas. Šalyje švelninant karantiną ir atnaujinant planines paslaugas gydymo įstaigose, kiekviena įstaiga individuliai sprendžia, kada pradėti teikti ne tik skubią, bet ir planinę pagalbą. KUL vadovas Vinsas Janušonis prognozuoja, jog šioje gydymo įstaigoje prie planinių paslaugų teikimo būtų galima sugrįžti kitą savaitę.

Universitetinėje ligoninėje taip pat sprendžiamas klausimas dėl paslaugų atnaujinimo, kurios buvo teikiamos skyriuose, įsikūrusiuose Infekcinių ligų korpuse. Šiuo metu čia gydomi COVID-19 užsikrėtę pacientai. Tiesa, jų jau mažėja, tačiau korpusą, tikėtina, reikės laikyti paruoštą ilgesnį laiką, todėl ieškoma būdų, kaip laikinai performuoti įstaigą, kad būtų galima sklandžiai atnaujinti ir anksčiau Infekciniame korpuse teiktas paslaugas.

Šiuo metu ligoninėje gydomi 34 COVID-19 sergantys pacientai, o piko metu ligoninėje buvo gydyta apie 70 pacientų vienu metu. Nors sergančiųjų mažėja, tačiau išplėtus testavimo apimtis šalyje ir Klaipėdoje, įstaigos laboratorija vis dar dirba intensyviai, nes čia tiriami ir iš mobiliųjų punktų atvežti mėginiai. KUL laboratorijoje jau atlikta daugiau nei 14 tūkst. 850 tyrimų.

Stebėtojų taryba analizavo situaciją ir dėl ligoninės finansavimo situacijos, parengtų investicinių projektų finansavimo galimybių. KUL vadovas informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijai yra išsiųstas priešprojektinis pasiūlymas dėl Infekcinio korpuso pertvarkos, pateiktas investicinis projektas dėl medicininės įrangos ir asmens apsaugos priemonių įsigijimo, investicinis priešprojektinis pasiūlymas dėl gama kameros su kompiuteriniu tomografu įrengimo. Prašomų investicijų vertė – daugiau nei 18 mln. eurų. Šiuo metu taip pat tęsiami klinikinės diagnostinės laboratorijos įrengimo darbai, finansuojami iš savivaldybės biudžeto ir pačios įtaigos lėšų.

Savivaldybė planuoja ir ilgalaikę ligoninės atnaujinimo programą. Savivaldybėje sudaroma darbo grupė dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės modernizavimo ilgalaikės programos iki 2030 m. parengimo. KUL stebėtojų taryba į šią grupę deleguos ir savo atstovus.

Be KUL stebėtojų tarybos, situaciją ligoninėje analizuoja ir Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta parengti rekomendacinį priemonių planą dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos tobulinimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-05-08   12:26

IP: 78.60.155.112

Vienas dalykas t.y. dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės modernizavimo ilgalaikės programos iki 2030 m. parengimo. Kitas dalykas t.y. rekomendacinis priemonių planas dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos tobulinimo. Taigi tai tik ant balto lapo bus surašyti sausi teoriniai pagrindai. Visą tai reikėjo atlikti prieš 5-10 -15 metų, o ne dabar. Nejaugi Klaipėdos Savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. to nežinojo ir nematė? Kas svarbiausia šitame straipsnyje neužsiminta apie viso Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) kolektyvo personalo valdymą, mobingą ir mikroklimatą. Nes dabartinė ten esanti situacija ne atitinka pilnavertį darbingumą.

2020-05-08   09:06

IP: 185.11.26.161

O kas nors analizavo priėmimo ir radiologijos skyriaus veiklą, personalo ir pacientų srautų maišymąsi. Ar normalu, kad onkologinis ligonis ar kitas eidamas darytis pvz., magnetinį rezonansą į radiologijos skyrių, “žalią” zoną, pro kur į darbą ateina nešvarių skyrių personalas, kur vežami pacientai ne tik iš švarių skyrių darytis radiologinius tyrimus, bet ir iš izoliacinių skyrių (kur guli galimai infekuoti covid pacientai), priėmimo skyrių. Kas bus kaltas? Valytoja? Slaugytoja? Gydytojas?

Pilietis

2020-05-08   09:00

IP: 185.11.26.161

Tobulinimo planas puiku! Bet KUL turi ir personalo valdymo ir mobingo problemų?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiandien gausus būrys klaipėdiečių susirinko į mitingą prie AB „Grigeo Klaipėda". Pagrindinis...

Kovoti prieš smarvę klaipėdiečiai susirinko prie įmonės „Grigeo Klaipėda" nuotrauka, foto

Rugpjūčio 14 dieną menų zonos kiemelyje po atviru dangum buvo atidarytas 3...

Menų zonoje įvyko Užupio filmų festivalio atidarymas nuotrauka, foto

Klaipėdoje Smiltynės sporto ir sveikatingumo bazėje šiandien, rugpjūčio 15 dieną, prasidėjo tarptautinės...

Smiltynėje prasidėjo tarptautinės lankininkų varžybos nuotrauka, foto

Nuo kartono gamybos bendrovės „Grigeo Klaipėda“ sklindančiais kvapais nepatenkinti klaipėdiečiai šeštadienį...

„Grigeo Klaipėdos“ kvapais nepatenkinti klaipėdiečiai rengia mitingą nuotrauka, foto

"Skrajojančio Olando" laivas dar plauks nuotrauka, foto

SE, Tikras laivas tikroje laivų statykloje, šimtamečiame Klaipėdos elinge, tapo unikaliausia, efektingiausia Richardo...

Kovoti prieš smarvę klaipėdiečiai susirinko prie įmonės „Grigeo Klaipėda" nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien gausus būrys klaipėdiečių susirinko į mitingą prie AB „Grigeo Klaipėda". Pagrindinis...

Menų zonoje įvyko Užupio filmų festivalio atidarymas nuotrauka, foto

Klaipėda, Rugpjūčio 14 dieną menų zonos kiemelyje po atviru dangum buvo atidarytas 3...

Kuršių mariose dingęs asmuo toliau ieškomas sraigtasparniu nuotrauka, foto

Kriminalai, Penktadienio pavakarę Kuršių mariose dingusio žmogaus paieškai šeštadienį vėl pasitelktas kariuomenės...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...