2019 m. sausio 22 d. 11:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Sprendimas dėl vandenvietės iškėlimo - tik kitais metais

Sprendimas dėl vandenvietės iškėlimo - tik kitais metais nuotrauka, foto

VILTYS. AB "Klaipėdos vanduo" generalinis direktorius Leonas Makūnas tikisi, kad vietoje dabartinės III vandenvietės ateityje bus pastatyta viena geriausių Lietuvoje vandenviečių.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje vykusiame Techninės tarybos posėdyje nutarta neskubėti priimti sprendimo dėl III vandenvietės iškėlimo. Tikimasi, kad naujoji vandenvietė bus labai moderni - dirbs beveik be žmonių.

Techninei tarybai buvo pristatyta galutinė UAB "Sweco Lietuva" atliktos Klaipėdos miesto III vandenvietės iškėlimo galimybių studijos ataskaita. Tarybos nariai bendru sutarimu nusprendė, kad ataskaita turi būti pristatyta dar kartą tiek Klaipėdos miesto, tiek Klaipėdos rajono savivaldybėse, vėliau - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo taryboje ir tik tada nuspręsta, pritarti ar ne ir kuriam iš siūlomų III vandenvietės iškėlimo variantų. Taigi klausimo sprendimas keliasi į kitus metus.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, III vandenvietės iškėlimas yra uosto užsakymas. Savivaldybė savo poziciją išsakė ne kartą - klaipėdiečiams turi būti tiekiamas ne prastesnės, o gal ir geresnės kokybės negu iki šiol vanduo, jo kaina neturi būti didesnė nei esamoji, o jeigu yra galimybė, tai galėtų būti ir mažesnė. Taigi miestas išsakė tik tokias dvi sąlygas.

Siūlomi variantai - maišomas paviršinis vanduo iš Vilhelmo kanalo ir požeminis iš gręžinių imamas vanduo arba imamas tik požeminis vanduo. "Gauti visą reikiamą požeminio vandens kiekį nedideliu spinduliu apie Klaipėdą neturime galimybės, nes nėra tokių šaltinių. Atsižvelgiant į III vandenvietės pajėgumą giluminio vandens kiekis, gaunamas iš gręžinių, būtų per mažas, tačiau turint omenyje, kiek III vandenvietė dabar gamina vandens, galbūt užtektų. Gali būti, kad atlikus žvalgomuosius darbus paaiškėtų, jog vandens kiekis yra kitoks. Rangovas savo darbą padarė, o toliau turėtų būti priimami politiniai sprendimai", - sakė S. Budinas.

AB "Klaipėdos vanduo" generalinis direktorius Leonas Makūnas atliktos studijos ataskaitą vertina teigiamai. III vandenvietė trukdo uostui plėstis pietinėje dalyje. Klaipėdos valstybinio jūrų uostų direkcija numato, kaip panaudoti apie 170 ha III vandenvietės užimamą teritoriją, kuri iš esmės "perpjauna" uosto teritoriją. Jeigu vandenvietės toje vietoje neliktų, būtų kur kas lengviau vystyti uostą.

Kita vertus, aplink vendenvietę besikuriančioms įmonėms taikomi labai griežti reikalavimai, kad nuo taršos būtų apsaugotas gruntas. Mat vandenvietė labai jautri paviršinei taršai.

Kita vieta III vandenvietei parinkta tolokai - prie Vilhelmo kanalo, netoli Lankupių. L. Makūno teigimu, jau yra išžvalgyta ir žinoma, kad maždaug pusę vandens toje vietoje būtų galima gauti iš požemio. Psichologiniu požiūriu tas vanduo būtų geresnis nei dabartinis, imamas iš Vilhelmo kanalo.

"Ar reikėtų papildomai imti vandens iš kanalo, parodytų tolesni tyrimai. Turiu slaptą viltį, jeigu tame požemyje rasime 20 tūkst. kub. m per parą kiekį, tai gal jo yra ir daugiau, tada nereikėtų apskritai imti kanalo vandens", - sakė L. Makūnas.

Pasak jo, nauja vandenvietė turėtų būti moderni, galinti dirbti be žmonių. L. Makūnas tiki, kad vanduo juntamai dėl modernios vandenvietės nepabrangs.

Žinia, naujos vandenvietės statybą finansuoti turės Uosto direkcija. "Mūsų sąlyga tokia - mums turi būti pastatyta nauja vandenvietė, o mes atiduosime seną. Iš esmės vyktų mainai. Dar viena iš sąlygų - mes investicijoms jokių lėšų neskirsime. Padėsime statyti naują vandenvietę intelekto požiūriu, t. y. patarimais, kad ji būtų geriausia vandenvietė Lietuvoje", - sakė L. Makūnas.

Uosto direkcija yra suinteresuota tokiu III vandenvietės teritorijos plotu, kokį ji planuoja panaudoti. Tačiau ji turėtų atsižvelgti ir į tai, kad kitoms uosto įmonėms, esančioms prie dabartinės vandenvietės, sumažės reikalavimai, jos galės lengviau plėsti savo veiklą. Kad ir kaip būtų, tai papildoma, pasak L. Makūno, ekonominė nauda, kurios tiesiogiai Uosto direkcija nepajus, bet ją pajus miestiečiai ir įmonės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad šiandien Klaipėdos miesto...

Klaipėdos centre - užterštas oras nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti...

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

"Neptūnas" ruošiasi kovai su slovėnais nuotrauka, foto

Sportas, Trečiadienį "Švyturio" arenoje Klaipėdos "Neptūnas" tęs kovą dėl patekimo į FIBA Čempionų...

„Ambersail 2“ triumfas Barbadose nuotrauka, foto

Sportas, 44 sekundėmis – tiek Lietuvos buriuotojams priklausanti jachta „Ambersail 2“ sausio 21...

„Opel Zafira" - griovyje, girtas vairuotojas - pievoje nuotrauka, foto

Kriminalai, Naktį iš pirmadienio į antradienį, apie 01:40 val. Klaipėdoje, Rimkuose nuo kelio...

Klaipėdos centre - užterštas oras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad šiandien Klaipėdos miesto...

Sportas, Paskelbta prieš 16 min.

Sportas, Paskelbta prieš 32 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...