2018 m. rugsėjo 19 d. 05:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"SOS vaikams" - trys teismų smūgiai

(11)

"SOS vaikams" - trys teismų smūgiai nuotrauka, foto

BANDYMAI. "Visos Lietuvos vaikų" Klaipėdos fondas kurį laiką nesėkmingai bandė įrodyti, kad spręsti dėl panaudos sutarties nutraukimo gali tik miesto Taryba.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Teismai sudavė dar kelis smūgius dėl patalpų kovojančiam agentūros "Visos Lietuvos vaikai" Klaipėdos fondui ("SOS vaikai"). Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, o vėliau Klaipėdos apygardos teismas bei Klaipėdos apygardos administracinis teismas nepalaikė likimo nuskriaustais vaikais besirūpinančios organizacijos ir jai teks išsikraustyti iš pastato Melnragėje.

Angentūra nuo 1994 m. buvo įsikūrusi Vaivos g. 23 numeriu pažymėtame didžiuliame name. Prieš porą metų apie gresiantį iškeldinimą sužinoję fondo vadovai pirmiausia kreipėsi į Savivaldybės administracinių ginčų komisiją. Tąkart ji sutiko panaikinti 2014 m. spalį parašytą raštą, kuriame fondas informuotas apie pasibaigusį panaudos sutarties terminą, o iš vadovės Virginijos Kairienės pareikalauta išsikelti bei išsiregistruoti iš miestui priklausančių patalpų.

Po tokio ginčų komisijos verdikto pati Savivaldybė kreipėsi į teismą ir pasiekė, kad jis būtų panaikintas. Paaiškėjo, jog šiuo raštu buvo sprendžiami civiliniai santykiai, o minėta ginčų komisija to neturi teisės daryti. Teismuose buvo skundžiami ir kiti Savivaldybės administracijos arba Tarybos priimti dokumentai.

Fondas sau nepalankų sprendimą apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, nors Klaipėdos administracinis teismas pripažino Savivaldybės teisę reikalauti iš patalpų naudotojų išsikelti. Vilniečiai nerado priežasčių "prikibti" prie uostamiesčio teisėjų surašyto sprendimo, tad fondo apeliacinis skundas buvo atmestas, o papildomi reikalavimai nenagrinėti, nes apeliaciniai teismai nagrinėja tik žemesnės instancijos teismų priimtus sprendimus ir proceso metu gautus dokumentus.

Sykiu teisminės batalijos užvirė ir uostamiestyje - prieš kelias dienas Klaipėdos apygardos teismas nusprendė palikti nepakeistą Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo "Visos Lietuvos vaikai" įpareigoti nedelsiant atlaisvinti pastatą.

Aukštesnės instancijos teismui agentūros teiginiai, kad Savivaldybė teisme negali atstovauti Tarybai (kuri esą priėmė sprendimą dėl panaudos sutarties) ir kad pastaroji neva neprieštarauja, kad jie galėtų naudotis patalpomis, nepasirodė pagrįsti. Be to, ankstesnėse bylose paaiškėjo, kad agentūra minėtame pastate neteisėtai deklaravo kelių asmenų gyvenamąją vietą, taip pat atliko nesuderintus ir neįteisintus rekonstrukcijos darbus.

Prieš kelias dienas Klaipėdos apygardos administracinis teismas atmetė kitą agentūros skundą, kuriuo siekta užginčyti visuomeninės administracinių ginčų komisijos sprendimą nenagrinėti jų prašymo panaikinti Savivaldybės raštą apie patalpų perdavimą panaudos pagrindais. Teismas nusprendė, kad raštas kaip informacinio pobūdžio dokumentas nesukelia jokių pasekmių fondui, tad komisijos sprendimas atmesti fondo prašymą buvo visiškai teisėtas. Šį sprendimą per porą savaičių dar galima skųsti.

Aktyvią teisminę kovą fondas pradėjo užpernai liepą, kai pasibaigė prieš dvidešimtmetį sudarytos patalpų panaudos sutarties terminas. Agentūra Savivaldybės prašė pastato panaudos sutartį pratęsti neterminuotam laikotarpiui, valdininkai tą padaryti atsisakė. Organizacijai buvo siūlomos kitos patalpos, tačiau šios fondui pasirodė per mažos ir per prastai įrengtos.

Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis dar negalėjo pasakyti, koks likimas laukia pastato.

"Pirmiausia turėtume perimti pastatą iš to naudotojo. Ten yra daug niuansų - buvę gyventojai padarė daug pertvarkymų, juos reikia įteisinti, padaryti projektą ir tik tada žiūrėsime, kaip naudoti šį turtą", - sakė E. Simokaitis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2016-03-31   21:04

IP: 84.46.209.245

Anot straipsnio, naikinama vaikų sodyba, nors tokia tėvų globos netekusių vaikų forma laikoma viena iš pažangiausių, ekonomiškai apsimoka, geriau ugdo vaikų socialinius įgūdžius, dėl neaišku kokių tikslų. Sodybos tolesnė paskirtis nenumatyta. Kuriant sodybą ,dalyvavo ir užsienio savanoriai. Jie domisi jos likimu. Lietuva vėl nustebins pasaulį nemeile vaikams: demografinė situacija nedžiugina, problema nesuvokiama, veikiama taip, kaip kam šauna į galvą. Nesame tokia neprotinga tauta. Tik kartais susigundoma- viena teigti, kita turėti omeny.

2016-03-20   11:49

IP: 78.61.110.242

Kaip skaudu skaityti tokius tiek Klaipėdos miesto savivaldybės, tiek gilintis į teismų maratoną - vis tai popieriai savivaldybės norai, bet ne tai kas čia svarbiausia - pagalba vaikams, pagalba žmonėms lieka už borto. Nesuprantu tokių "maratonų" kurie visiškai nuvertina žmogiškumą, neįtikėtina, kad galima taip ignoruoti patį faktą - juk tai vieta, kuri gelbsti visus, atsidūrusius sunkiausioje gyvenimo situacijoje, negi taip sunku tai suprasti?

nu nu

2016-03-18   21:52

IP: 194.221.40.174

Labai demokratiskas demokratinio teismo sprendimas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Penktadienį Klaipėdos Liberalų sąjūdžio skyrius patvirtino Simono Gentvilo kandidatūrą į mero...

„Smegenimis - Vakaruose, veidu - į Rytus“ nuotrauka, foto

400 renginių, 200 gebėjimams tobulinti skirtų veiklų, daugiau nei 70 tarptautinių ir...

Europos jaunimo sostinė: Klaipėda siūlo 400 renginių nuotrauka, foto

Klaipėdos politikai ketvirtadienį nusprendė skirti pinigų po ketverių metų vyksiančiai didžiųjų burlaivių...

Didieji burlaiviai atplauks 2021-aisiais nuotrauka, foto

Vakar iškilmingos ceremonijos metu į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pamatus įkasta simbolinė...

Muzikinio teatro rekonstrukcija pradėta iškilmingai nuotrauka, foto

Repeticija prieš Europos ir pasaulio pirmenybes nuotrauka, foto

Sportas, Būrys Vakarų Lietuvos - Klaipėdos ir Gargždų - sunkiaatlečių skynė laurus Panevėžyje...

Jaunųjų kino kūrėjų dėmesys - besaikiam vartojimui nuotrauka, foto

Kultūra, Paskutinę rugsėjo savaitę, 26-30 dienomis, uostamiestyje vyks tikra kino šventė. Penkias dienas...

Klaipėdos komanda - trečia nuotrauka, foto

Sportas, Jonavoje vykusiose Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalinėse varžybose Klaipėdos komanda miestų grupėje...

Palangoje dovanoja pasivažinėjimus dviračiu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aksominis sezonas Palangoje - vienas maloniausių aktyvaus ir sveiko poilsio mėgėjams. Rudenį...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...