2019 m. vasario 17 d. 15:26 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Socialiniai darbuotojai skundžiasi ne veltui

(7)

Socialiniai darbuotojai skundžiasi ne veltui nuotrauka, foto

REKOMENDACIJOS. Vienas iš darbo grupės siūlymų - ateinančiais metais išlaikyti biudžetinių įstaigų darbuotojams 15 procentų padidintą darbo užmokesčio fondą ir kasmet spręsti dėl papildomų finansavimo galimybių.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Nedidelę analizę atlikę Savivaldybės ir merijos atstovai įsitikino, kad socialiniai darbuotojai uostamiestyje pagrįstai skundžiasi dėl mažų atlyginimų. Tad žadama ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą.

Nuo metų pradžios Klaipėdoje biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai buvo padidinti 15 proc. Tam prireikė 5 mln. eurų iš miesto biudžeto. Tad po pusmečio nuspręsta pasižiūrėti, kaip veikia ši nauja apmokėjimo sistema.

"Buvo svarbu ne vien teisiniai, bet ir teisingumo dalykai, nes ir socialiniai darbuotojai labiau remiasi teisingumo aspektu, kad jų koeficientai yra per maži", - sakė specialiai sudarytai darbo grupei vadovavusi vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Inga Gelžinytė pasakojo, kad buvo analizuojami 22 biudžetinių įstaigų šių metų pirmojo ketvirčio duomenys. Į sąrašą pateko 8 socialinių paslaugų, 6 sporto sektoriaus, tiek pat kultūros sektoriaus ir 2 sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos.

"Išanalizavus darbo užmokestį paaiškėjo, kad yra skirtumų. Lyginant atskiras sritis, matyti, kad socialinio sektoriaus darbuotojų atlyginimai yra šiek tiek mažesni. Šios srities specialistai vidutiniškai uždirba 70 eurų mažiau", - pasakojo I. Gelžinytė.

Jos duomenimis, uostamiesčio socialinės srities darbuotojų atlyginimų vidurkis neatskaičius mokesčių siekia 609 Eur. Šalies mastu šis vidurkis siekia 691 Eur.

Analizė parodė, kad geriausiai uždirba dirbantieji sporto srityje.

"Bet reikia nepamiršti, kad tai yra aukščiausios kvalifikacijos specialistai, treneriai", - paaiškino I. Gelžinytė.

"Tenka konstatuoti, kad su darbo apmokėjimu savivaldos įstaigose nėra gerai. Pamatėme didelius skirtumus", - sakė J. Simonavičiūtė, tačiau kartu pabrėžė, kad nėra tikslo padaryti visiškos lygiavos.

Socialiniai darbuotojai piktinosi dėl to, kad gerokai skiriasi atlygiai tų darbuotojų, kurių atlyginimus dotuoja valstybė, ir tų, kurie atlygį gauna iš Savivaldybės. Žadama šį klausimą spręsti ir išlyginti skirtumus.

"Reikėtų kiekvienais metais stebėti - kiek papildomai skiria valstybė, tiek turėtų skirti ir Savivaldybė. Jei skirs milijoną, ir mes turėtume tiek lėšų papildomai ieškoti", - svarstė vicemerė.

METŲ PRADŽIOJE Klaipėdos socialiniai darbuotojai piketavo priešais Savivaldybės pastatą - reikalavo socialinio teisingumo ir vienodų atlyginimų tiek valstybės, tiek Savivaldybės lėšomis finansuojamiems darbuotojams. Virginijos Kesminės nuotr.

Pabrėžta, kad daug kas priklauso ir nuo įstaigų vadovų.

Atlikta analizė parodė, kad ne visose socialinėse įstaigose darbuotojai gavo 7 proc. dydžio kintamąją atlyginimo dalį. Buvo tokių atvejų, kai darbuotojams buvo išmokėta tik po 3 proc.

Vienas iš darbo grupės siūlymų - ateinančiais metais išlaikyti 15 procentų padidintą darbo užmokesčio fondą ir kasmet spręsti dėl papildomų finansavimo galimybių.

Taip pat rekomenduojama visiems socialiniams darbuotojams taikyti ne mažesnį kaip 4,3 pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio koeficientą.

"Nepaisant to, kad ne visi socialiniai darbuotojai yra sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai, manome, kad mažesnis koeficientas nebeturėtų būti taikomas nė vienam socialiniam darbuotojui", - teigia J. Simonavičiūtė.

"Siūlomas koeficientas yra "žemiau žemės"

Diana STANKAITIENĖ, Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadovė

Socialinių darbuotojų ir kitų socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčio fonde planuojami koeficientai turėtų būti ne mažesni nei koeficientų vidurkiai, kurie yra numatyti 2017 m. sausio 17 d. Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų įstatymo priede. Taigi mažiausias pastoviosios dalies koeficientas turėtų būti 5,33 ir, atsižvelgiant į profesinio darbo patirtį, didėti iki 6,9.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centre socialinių darbuotojų darbui apmokėti mažiausias koeficientas yra 4,6, didžiausias - 5,6.

Taigi siūlomas taikyti ne mažiau 4,3 koeficientas yra "žemiau žemės"... Mano galva, profesinėms sąjungoms, kaip ir Socialinės apsaugos darbo ministerijai, turėtų būti "žiauriai" gėda dėl tokio kolektyvinių derybų rezultato. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-07-27   16:10

IP: 78.62.150.241

O ponia ANE yra jau labai nemandagi ir nedraugiška socialinės stities darbuotojams. Jei yra ponia iš liepų gatvės dvarelio, tai labai negražiai užgaulioja viešą asmenį. O jei yra ponas, tai visai žemiau žolės, t.y kirminiūkštis

2018-07-27   13:45

IP: 88.119.136.77

Kaip žinia ne dėl savęs stengiuosi ir prašau, o dėl kolegų. Tuos 1900 klaipėdiečių pats, numetęs šiūpelę į šalį, prižiūrėsite...

Vakarietis

2018-07-27   08:40

IP: 85.232.128.54

Dianai.Eik dirbti su šiūfeliu,nestresuoja ir liekna paliksi.Tiesa moka mažiau.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šviesaus atminimo Algirdas Auruškevičius priešmirtinį atsisveikinimo laišką paliko dukrai.

A.Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24-2019 02 16 nuotrauka, foto

"Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Minint vasario 16-ąją, uostamiestyje vyko istorinės vėliavos iškėlimo ir dovanojimo Klaipėdai ceremonija. 

Klaipėdai dovanota istorinė vėliava nuotrauka, foto

Vytauto Didžiojo gimnazijos biblioteka po remonto pakeitė savąjį veidą. Čia dabar...

Istorijos pamoka netradicinėje erdvėje nuotrauka, foto

Kelyje Rusnė– Šilutė vanduo pakilo iki 85 centimetrų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sekmadienį kelyje Rusnė – Šilutė vanduo pakilo iki 85 centimetrų. Esant tokiai...

KMT finale - trys didžiosios intrigos nuotrauka, foto

Sportas, Pirmąją „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dieną vykusiuose pusfinalio susitikimuose...

Nuolaidų medžiotojams nepatiks – jūs auginate kainas nuotrauka, foto

Ūkis, Didelės nuolaidos tik didina vidutinę prekių kainą parduotuvėje. O nuolaidų kuponai tinkliniuose...

A.Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24-2019 02 16 nuotrauka, foto

Klaipėda, Šviesaus atminimo Algirdas Auruškevičius priešmirtinį atsisveikinimo laišką paliko dukrai.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...