2018 m. lapkričio 20 d. 23:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Socialiniai darbuotojai skundžiasi ne veltui

(7)

Socialiniai darbuotojai skundžiasi ne veltui nuotrauka, foto

REKOMENDACIJOS. Vienas iš darbo grupės siūlymų - ateinančiais metais išlaikyti biudžetinių įstaigų darbuotojams 15 procentų padidintą darbo užmokesčio fondą ir kasmet spręsti dėl papildomų finansavimo galimybių.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Nedidelę analizę atlikę Savivaldybės ir merijos atstovai įsitikino, kad socialiniai darbuotojai uostamiestyje pagrįstai skundžiasi dėl mažų atlyginimų. Tad žadama ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą.

Nuo metų pradžios Klaipėdoje biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai buvo padidinti 15 proc. Tam prireikė 5 mln. eurų iš miesto biudžeto. Tad po pusmečio nuspręsta pasižiūrėti, kaip veikia ši nauja apmokėjimo sistema.

"Buvo svarbu ne vien teisiniai, bet ir teisingumo dalykai, nes ir socialiniai darbuotojai labiau remiasi teisingumo aspektu, kad jų koeficientai yra per maži", - sakė specialiai sudarytai darbo grupei vadovavusi vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Inga Gelžinytė pasakojo, kad buvo analizuojami 22 biudžetinių įstaigų šių metų pirmojo ketvirčio duomenys. Į sąrašą pateko 8 socialinių paslaugų, 6 sporto sektoriaus, tiek pat kultūros sektoriaus ir 2 sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos.

"Išanalizavus darbo užmokestį paaiškėjo, kad yra skirtumų. Lyginant atskiras sritis, matyti, kad socialinio sektoriaus darbuotojų atlyginimai yra šiek tiek mažesni. Šios srities specialistai vidutiniškai uždirba 70 eurų mažiau", - pasakojo I. Gelžinytė.

Jos duomenimis, uostamiesčio socialinės srities darbuotojų atlyginimų vidurkis neatskaičius mokesčių siekia 609 Eur. Šalies mastu šis vidurkis siekia 691 Eur.

Analizė parodė, kad geriausiai uždirba dirbantieji sporto srityje.

"Bet reikia nepamiršti, kad tai yra aukščiausios kvalifikacijos specialistai, treneriai", - paaiškino I. Gelžinytė.

"Tenka konstatuoti, kad su darbo apmokėjimu savivaldos įstaigose nėra gerai. Pamatėme didelius skirtumus", - sakė J. Simonavičiūtė, tačiau kartu pabrėžė, kad nėra tikslo padaryti visiškos lygiavos.

Socialiniai darbuotojai piktinosi dėl to, kad gerokai skiriasi atlygiai tų darbuotojų, kurių atlyginimus dotuoja valstybė, ir tų, kurie atlygį gauna iš Savivaldybės. Žadama šį klausimą spręsti ir išlyginti skirtumus.

"Reikėtų kiekvienais metais stebėti - kiek papildomai skiria valstybė, tiek turėtų skirti ir Savivaldybė. Jei skirs milijoną, ir mes turėtume tiek lėšų papildomai ieškoti", - svarstė vicemerė.

METŲ PRADŽIOJE Klaipėdos socialiniai darbuotojai piketavo priešais Savivaldybės pastatą - reikalavo socialinio teisingumo ir vienodų atlyginimų tiek valstybės, tiek Savivaldybės lėšomis finansuojamiems darbuotojams. Virginijos Kesminės nuotr.

Pabrėžta, kad daug kas priklauso ir nuo įstaigų vadovų.

Atlikta analizė parodė, kad ne visose socialinėse įstaigose darbuotojai gavo 7 proc. dydžio kintamąją atlyginimo dalį. Buvo tokių atvejų, kai darbuotojams buvo išmokėta tik po 3 proc.

Vienas iš darbo grupės siūlymų - ateinančiais metais išlaikyti 15 procentų padidintą darbo užmokesčio fondą ir kasmet spręsti dėl papildomų finansavimo galimybių.

Taip pat rekomenduojama visiems socialiniams darbuotojams taikyti ne mažesnį kaip 4,3 pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio koeficientą.

"Nepaisant to, kad ne visi socialiniai darbuotojai yra sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai, manome, kad mažesnis koeficientas nebeturėtų būti taikomas nė vienam socialiniam darbuotojui", - teigia J. Simonavičiūtė.

"Siūlomas koeficientas yra "žemiau žemės"

Diana STANKAITIENĖ, Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadovė

Socialinių darbuotojų ir kitų socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčio fonde planuojami koeficientai turėtų būti ne mažesni nei koeficientų vidurkiai, kurie yra numatyti 2017 m. sausio 17 d. Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų įstatymo priede. Taigi mažiausias pastoviosios dalies koeficientas turėtų būti 5,33 ir, atsižvelgiant į profesinio darbo patirtį, didėti iki 6,9.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centre socialinių darbuotojų darbui apmokėti mažiausias koeficientas yra 4,6, didžiausias - 5,6.

Taigi siūlomas taikyti ne mažiau 4,3 koeficientas yra "žemiau žemės"... Mano galva, profesinėms sąjungoms, kaip ir Socialinės apsaugos darbo ministerijai, turėtų būti "žiauriai" gėda dėl tokio kolektyvinių derybų rezultato. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-07-27   16:10

IP: 78.62.150.241

O ponia ANE yra jau labai nemandagi ir nedraugiška socialinės stities darbuotojams. Jei yra ponia iš liepų gatvės dvarelio, tai labai negražiai užgaulioja viešą asmenį. O jei yra ponas, tai visai žemiau žolės, t.y kirminiūkštis

2018-07-27   13:45

IP: 88.119.136.77

Kaip žinia ne dėl savęs stengiuosi ir prašau, o dėl kolegų. Tuos 1900 klaipėdiečių pats, numetęs šiūpelę į šalį, prižiūrėsite...

Vakarietis

2018-07-27   08:40

IP: 85.232.128.54

Dianai.Eik dirbti su šiūfeliu,nestresuoja ir liekna paliksi.Tiesa moka mažiau.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia išsakyti nuomonę apie Klaipėdos pilies didžiojo bokšto atkūrimo...

Klausia nuomonės dėl bokšto nuotrauka, foto

Klaipėda tuštėja. Iš uostamiesčio bėga jaunimas, ieškantis ateities perspektyvų užsienyje arba kituose...

Miestas klesti, bet jaunimas bėga nuotrauka, foto

Apie kliūtis, kurios iškilo rengiant Klaipėdos piliakalnių tvarkybos projektus, jau būtų galima...

Į Purmalių piliakalnį - tik pėsčiomis? nuotrauka, foto

Naktį į pirmadienį, lapkričio 19-ąją, išjungėme senąją Klaipėdos viešojo transporto e.bilieto sistemą...

Virsmas į naująją  e.bilieto sistemą įvyko nuotrauka, foto

Prieš išvyką į Vengriją - pergalės Lietuvoje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys Klaipėdos karatistų artėjantį savaitgalį vyks į Vengriją, kur jų laukia vienos...

Iš Vilniaus - su čempionų laurais nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro dziudo atstovai Vilniuje vykusiame Lietuvos dziudo moksleivių čempionate...

Klausia nuomonės dėl bokšto nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia išsakyti nuomonę apie Klaipėdos pilies didžiojo bokšto atkūrimo...

Klaipėdiečių pralaimėjimą praskaidrino socialinė akcija nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos studentų komandos - Klaipėdos universitetas (KU) ir LCC tarptautinis universitetas (LCC)...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...