2019 m. gegužės 23 d. 13:49 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Smarvės fronte - nieko naujo

(3)

Smarvės fronte - nieko naujo nuotrauka, foto

NIEKO NAUJO. Klaipėdiečiai surinko per 4 tūkst. parašų, prašydami skelbti ekstremalią situaciją, bet kol kas padėtis nesikeičia - laukiama Visuomenės sveikatos centro ataskaitos ir Ekstremalių situacijų komisijos sprendimo.

© Virginijos KESMINĖS nuotr.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas ketvirtadienį miesto Tarybos nariams aiškinosi, kas yra daroma dėl taršos ir nemalonių kvapų, kurie kamuoja uostamiesčio gyventojus.

Pasak administracijos direktoriaus, yra sudaryta darbo grupė dėl aplinkos monitoringo. Šiuo metu mieste yra 29 vietos, kur vykdoma aplinkos stebėsena. Mero pavedimu sudaryta operatyvaus reagavimo tarpžinybinė darbo grupė, kurios pirmame pasitarime buvo pakviesti pasiaiškinti potencialiai teršiančių ir kvapą skleidžiančių įmonių atstovai.

"Išsiaiškinome pakankamai operatyviai ir objektyviai, kas įmonėse yra padaryta ir daroma, ką jos planuoja ateityje įgyvendinti, kad problema mažėtų", - aiškino S. Budinas.

Jo teigimu, visos pusės sutinka su tuo, kad galiojantys teisės aktai neįpareigoja laikytis griežtesnių reikalavimų. Dabar leidžiami 8 europiniai kvapo vienetai yra gana aukšta riba.

S. Budinas pasakojo, kad buvo kalbėta su Klaipėdos universitetu dėl galimybės mobilia laboratorija tirti kvapus. Vis dėlto paaiškėjo, kad dabartinė mobili įranga negali atlikti kvapų analizės, reikėtų įsigyti papildomų priemonių, kurių kaina gali siekti 40 tūkst. eurų.

Pasak Savivaldybės administracijos vadovo, reikia paruošti oro kokybės užtikrinimo priemonių planą - kaip reikėtų tikrinti, kokia turi būti reakcija ir t. t. Toks planas, S. Budino teigimu, atsieitų apie 300 tūkst. eurų.

Sveikatos apsaugos ministras yra įpareigotas paruošti kvapo koncentracijos ribinės vertės gyvenamojoje aplinkoje keitimą. Siūloma sumažinti leidžiamą ribą nuo 8 iki 5 kvapo vienetų. Tai turėtų būti padaryta iki 2023 metų.

"Mes parašėme, kad tokia priemonė yra visiškai neadekvati", - tikino S. Budinas, pridūręs, kad ir 5 kvapo vienetai būtų dar per didelė leidžiama riba.

Kitą savaitę Visuomenės sveikatos centras turėtų pateikti suminę ataskaitą, kurioje būtų įvertintos galimai taršios įmonės atskirai ir visos kartu.

S. Budino buvo klausta, kas bus daroma su gyventojų surinktais parašais, kuriuos pateikiant buvo prašoma skelbti ekstremalią situaciją.

Administracijos direktorius tikino, kad bus sušaukta Ekstremalių situacijų komisija, kurios vadovas jis ir yra. Komisija spręs, ką daryti. Esą yra tam tikros sąlygos, kurias situacija turi atitikti, kad būtų paskelbta ekstremalia. Kol kas, pasak Savivaldybės civilinės saugos specialisto Žilvino Vainoros, padėtis tų kriterijų neatitinka.

Miesto meras Vytautas Grubliauskas ragino Savivaldybės administracijos vadovą pasikviesti parašų rinkimo iniciatorius ir atsakyti į jų iškeltus klausimus.

"Kaip komisijos vadovą raginu imtis iniciatyvos ir nelaukti nurodymų iš mero ar dar kur nors", - S. Budiną sukritikavo meras.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

priklauso

2018-09-29   20:40

IP: 78.61.175.29

Kada savivaldybe respiratorius dalins nemokamai?

Man

2018-09-28   16:45

IP: 188.69.212.27

Atrodo kad atejo laikas mušti i veida. Nes kalbos nepadeda.

planas

2018-09-28   12:55

IP: 86.100.156.102

skelbkite konkursa ,kas pigiau paruos plana ,gal ir uzteks 30000.Kodel 2011 metais panaikinta sanitarine zona ir kas konkreciai ta padare.Roterdame anglis krauna 15000 metru nuo gyvenamu namu ir juroje ,Klaipedoje nei 100 metru nera.Smarve tai smarve ,o kaip su kietosiomis dalelemis ,juk zada per TV rode Kaunas ir Vilnius varyti deginti plastmase i KLiapeda ,juk tos kepyklos is karto buvo padaryti pajegumai didesni ,negu reikia miestui.Ka KLiapeda visas Lietuvos siuksles degins ar ka.Juk kaminas 1000 metru nuo daugiabuciu langu.Ar gerbiamas tas atstovas zino ,kad kietosios daleles kvapas neuzuodziamas ,o matuojamas ju kiekis.Ar statysite kokias stoteles pas gyventojus butuose.Kokie cia Europiniai standartai.Negi aritmetikos nemoka?OLandijoje 15000 metru ,juroje krova ,o Klaipedoje 100metru ir tukstantis metru nuo gyventoju namu.Ka ten Roterdame Olandiskos normos ,o Klaipedoje kaipedskos normos ,taip ir sakykite ,tada bus viskas aisku.N a paleistumete jus is plastamsiu kepykos i gyventoju namus tuos dumus Olandijoje ,tai nescios mamytes pampersais uzmetytytu ,nes kietos daleles per placenta patenka i vaisiu.Kas prades skaiciuti ,kiek Klaipedoje veziu padides ir apsigimimu.Olandijoje su savo normomis ir smarve ,seniai butumete nuo vladzios nusalinti ir imones turetu milijonus kompensaciju moketi.Nepuskite miglos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje išankstinis balsavimas prezidento rinkimų antrame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą...

Balsuoti iš anksto liko dvi dienos nuotrauka, foto

Vakar Savivaldybėje darbo grupės posėdyje svarstyti gyventojų skundai dėl triukšmo, keliamo gabenant...

Bandoma pažaboti įmonių "metalisčių" keliamą triukšmą nuotrauka, foto

Gali būti, kad jau netrukus uostamiesčio Vilties ir Salomėjos Nėries gatvių sankryžoje...

Pareigūnams pagerbti - išskirtinis simbolis nuotrauka, foto

Klaipėdoje dingusios, bename tapusios ir miške nakvojusios sesers ieškojusi emigrantė Kristina (tikras...

Benamę seserį Klaipėdoje atradusi emigrantė dėkoja likimui nuotrauka, foto

Į Palangą kviečia Gintarinis savaitgalis (programa) nuotrauka, foto

Vasara, Gegužės 25 ir 26 dienomis Palanga švęs Gintarinį savaitgalį.

Balsuoti iš anksto liko dvi dienos nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje išankstinis balsavimas prezidento rinkimų antrame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą...

Mirė iš trečio aukšto balkono iššokęs paauglys nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-22 Klaipėdos miesto policijos komisariate gautas...

Europoje ieškotas lietuvis tapo sunkiai atpažįstamas nuotrauka, foto

Kriminalai, Trylika metų slapstęsis Marius Civinskas pastaruoju metu nebebuvo panašus į tą, kurio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...