2018 m. lapkričio 20 d. 18:42 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Slengiškiai siekia prisijungti prie Klaipėdos

(34)

Slengiškiai siekia prisijungti prie Klaipėdos nuotrauka, foto

KIEK? Idėjos jungtis prie Klaipėdos iniciatoriai preliminariai skaičiuoja, kad norint pradėti tokią procedūrą pakanka surinkti 85 gyventojų parašus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Iniciatyvūs slengiškiai, siekiantys prijungti Slengių gyvenvietę prie Klaipėdos, ėmėsi realių veiksmų. Pirmadienį jie kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją prašydami išduoti lapus parašams rinkti.

"Bet kokia iniciatyva yra sveikintinas dalykas, nes laimi tik iniciatyvūs žmonės. Laikas parodys, ar jie pasieks savo tikslą ar ne", - po susitikimo su slengiškiais sakė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Administracijos direktorius pabrėžė, kad nelaiko šios idėjos iniciatorių priešais. Esą pagalių į ratus tikrai nekaišios ir suteiks žmonėms galimybę išsiaiškinti, kiek realiai Slengiuose yra norinčiųjų jungtis prie Klaipėdos.

"Dar pasitarsime su juristais, bet regis atsakymą dėl iniciatyvinės grupės įregistravimo bei lapus parašams rinkti turėtume išduoti per 20 dienų", - sakė S. Karbauskas.

Pasak jo, tokių spontaniškų rajono gyventojų pareiškimų, kad viena ar kita gyvenvietė nori prisijungti prie Klaipėdos kartas nuo karto pasigirsta. Tačiau paskutinis realus įvykis buvo kone prieš dvidešimt metų, kai prie Klaipėdos buvo prijungtas Tauralaukis.

"Tai nelengvas kelias", - S. Karbauskas svarstė, kad iniciatyvinei grupei nebus lengva pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Vienas iš iniciatyvinės grupės narių slengiškis Rimantas Tamušauskas pasakojo, kad kol kas ši grupė vienija 13 gyventojų.

"Jau esame atlikę nedidelę apklausą ir matome, kad palaikančių mūsų idėją yra daug. Kiekvienas turi savo motyvą, tačiau nemažai yra idėjinių, kurie tiesiog mieliau būtų miesto, o ne rajono gyventojai. Juk realiai mes visi dirbame Klaipėdoje, tad norėtume būti pilnaverčiais miestiečiais", - pasakojo R. Tamušauskas.

Pasak jo, pagrindinės problemos, kurios ragina prašytis miesto prieglobsčio - prastas susisiekimas, neišvystyta infrastruktūra, švietimo bei ugdymo įstaigų stygius.

R. Tamušausko duomenimis, pakanka surinkti 10 proc. gyventojų parašų ir tada bus galima kreiptis į Vyriausybę, kad būtų pradėtos reikiamos procedūros. Tuomet esą turėtų būti inicijuota visuotinė gyventojų apklausa, savo nuomonę šiuo klausimu turėtų išsakyti Klaipėdos miesto ir rajono tarybos. Galutinį sprendimą turėtų priimti Seimas.

"Nėra viskas taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio", - svarstė diskusijoje su slengiškiais dalyvavusi Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė.

Tačiau ji sakė palaikanti gyventojų norą ieškoti galimybių gyventi geriau.

Anot jos, kalbų, kad reikėtų bandyti jungtis prie Klaipėdos miesto girdėti ir iš kitų gyvenviečių. Apie tai užsimena Jakų, Gindulių gyventojai. Tačiau realiausius žygius kol kas daro vadinamojo Kalotės-Purmalių-Žaliojo Slėnio trikampio gyventojai. Klaipėdos miesto taryba jau kreipėsi į Vyriausybę dėl galimybės prijungti šį trikampį prie Klaipėdos.

PALAIKYMAS. Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė palaiko slengiškių norą tapti Klaipėdos miesto dalimi. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Žymos: slengiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Whatever

2018-08-27   11:28

IP: 88.119.21.51

Būtu msagu matyti ir iš Gindulių iniciatyvą. Nematau reikalo mokėti rajonui kurio paslaugomis nesinaudojama. Mano gyvenamoje teritorijoje gatvių priežiųrą, apšvietimas viskas svaomis lėšomis vistiek vygdoma. naudojasi visi klaipėdos infrastruktūra. Asmeniškai sutikčiau kad mano mokami mokesčiai keliautų į Klaipėdos biudžetą net jeigu ir gyvenvietė nebųtų prijungiama (tiesiog nematau prasmės šelpti Gargždams)

Rokas

2018-08-23   22:17

IP: 78.63.35.57

Na supraskite, kad visų gyvenančių rajone, bet dirbančių Klaipėdoje mokesčiai nueina rajonui, tad miesto infrstruktūra naudojamasi, bet jos išlaikymui pinigų negrįžta, tad visiškai logšika būtų tokius rajonus kaip Slengiai, Kalotė ar Žaliasis slėnis prijungtie prie miesto. Juo lab ten daugiausia gyvena labiau pasiturinčios šeimos, tad ir prie miesto biudžeto prisidėtų gana ženkliai. Nauda visapusiška. Žmonės gyvena 5min nuo Klaipėdos, o reikalus tvarkyti reikia į Gargždus važinėti, nei patogu nei naudinga kažkam kai reikia 10 kart popierius vežioti.

?

2018-08-23   14:20

IP: 90.131.41.36

Mes ir neprašome rinkti mūsų šiukšlių ) čia jūs norite prisijungti prie miesto su savomis problemomis . Mes savo valdžią ,,purtome,, , jūs ,,purtykite,, saviškę ) sėkmės )))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėda tuštėja. Iš uostamiesčio bėga jaunimas, ieškantis ateities perspektyvų užsienyje arba kituose...

Miestas klesti, bet jaunimas bėga nuotrauka, foto

Apie kliūtis, kurios iškilo rengiant Klaipėdos piliakalnių tvarkybos projektus, jau būtų galima...

Į Purmalių piliakalnį - tik pėsčiomis? nuotrauka, foto

Naktį į pirmadienį, lapkričio 19-ąją, išjungėme senąją Klaipėdos viešojo transporto e.bilieto sistemą...

Virsmas į naująją  e.bilieto sistemą įvyko nuotrauka, foto

Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino Jūrų kadetų ugdymo sampratą. Tai dokumentas, apibrėžiantis...

Jūrų kadetų mokykla: įveiktas dar vienas laiptelis nuotrauka, foto

LSKL: klaipėdiečių pralaimėjimą praskaidrino socialinė akcija nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos studentų komandos - Klaipėdos universitetas (KU) ir LCC tarptautinis universitetas (LCC)...

Palangos merija jaunimui kurs unikalią erdvę nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Didžiausiame šalies kurorte po kelerių metų turėtų atverti duris specialiai jaunimui...

Įskaudinti mokytojai svarsto kreiptis į teismą nuotrauka, foto

Švietimas, "Tai patyčios", - tikino protestuojantys uostamiesčio pedagogai, kalbėdami apie premjero žodžius, esą...

Streikas atvėrė mokytojų žaizdas nuotrauka, foto

Švietimas, Vakar nemaža dalis klaipėdiečių savo kailiu pajuto mokytojų streiko pasekmes, mat prie...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...