2018 m. birželio 24 d. 23:04 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Skundžiasi "darmojedais" išvadinti veikėjai

(16)

Skundžiasi "darmojedais" išvadinti veikėjai nuotrauka, foto

NUODĖMĖ. "Nuo ryto iki vakaro piketuojančius" visuomenininkais save vadinančius veikėjus Vytautas Čepas pavadino "darmojedais", tad turės aiškintis Etikos komisijai.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Birželio pabaigoje tarybos posėdyje nuo ryto iki vakaro piketuojančius visuomenininkais save vadinančius veikėjus "darmojedais" viešai pakrikštijęs Tarybos narys Vytautas Čepas rugsėjį turės aiškintis Tarybos Etikos komisijai. Pats "kaltinamasis" dėl išsakytų žodžių kaltas nesijaučia, mat jį patį visuomenininkai nuolat koneveikia.

Klausimą Etikos komisija turėjo svarstyti vakar, tačiau nespėjus baigti procedūrų dėl visuomenės atstovų paskyrimo į komisiją nepavyko surinkti kvorumo, tad klausimą buvo nuspręsta atidėti iki rugsėjo.

"O kalti yra žinote kas? Aš galiu pasakyti. Aš nežinau, kas ten už nugaros sėdi, tokie veikėjai, kurie nieko kito nedaro, darmojedai, lietuviškai sakant. Nuo ryto iki vakaro piketuoja ir niekas su tokiais veikėjais nenori susidėti. Normalus žmogus sakys, kad mane irgi durniumi laikys..." - tokie V. Čepo žodžiai užtraukė visuomenininkų pyktį.

Žodį "darmojed" iš rusų kalbos galima išversti kaip dykaduonis, veltėdis, tranas, parazitas ir pan.

Pastarieji kreipėsi į Etikos komisiją reikalaudami, jog politikas būtų pripažintas pažeidusiu etiką ir kad atsiprašytų visuomenininkų.

Visgi po neįvykusio svarstymo pats V. Čepas kaltas dėl išsakytų žodžių nesijautė. Jo manymu, nuolat piketuojantys, visuose posėdžiuose ir komisijose sėdintys visuomenininkai per daug sau leidžia, jie taip pat turėtų laikytis ne tik etikos, bet ir moralės normų. Ypač, kai visi Tarybos nariai išrinkti teisėtai ir "ne su "kalašnikovu" supuolę".

"Pažiūrėkite, kokie užrašai piketų metu - ir mafija, ir vagys. Ar Jonas, ar Petras, ar aš ką pavogęs? Kokie pokalbiai prie durų - eini pro šalį ir šneka, kad sėdi prisivogę. Klausiu, kas prisivogę, sako, kad jūs. Valdžia juk nėra miesto priešas - taip, būna klaidų, kartais ir skaudžių, bet jų niekas sąmoningai nedaro ir turi būti bendro gyvenimo susitarimas, kad kritikuoti reikia dėl reikalo", - svarstė V. Čepas ir piktinosi, jog visuomenininkai turi mėgstamus ir nemėgstamus politikus.

Klausantis šių pasvarstymų pradėjo piktintis netrukus bado akciją dėl neva teismų nevykdomo teisingumo prie prezidentūros žadanti skelbti Scholastika Katavičienė. Ji tvirtino esanti labai įsižeidusi dėl išvadinimo "darmojedais", mat kažkada pati labai palaikiusi ir stovėjusi už V. Čepą.

Vienas iš skundo pateikėjų, nuolat mieste piketuojantis Virginijus Partaukas pridėjo, jog nei jis, nei jo kolegė Virginija Jurgilevičienė, nei posėdį tuomet internetu stebėję kiti visuomenininkai "darmojedais" tiesiogiai nebuvo išvadinti, bet suprato, jog šnekama apie juos.

"Ko siekiame? Jo negali pašalinti iš Tarybos, išmesti iš politikos, gali tik tai, kas numatyta kodekse - įspėti ir atsiprašyti. Manome, kad atsiprašymas būtų didžiausia bausmė, tad norėtume, kad atsiprašytų tų, kas tuomet buvo salėje, ir kitų, viešąjį interesą ginančių, žmonių", - sakė V. Partaukas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kazymieras

2017-08-21   09:59

IP: 151.80.238.152

Gerhard, manau, jog Čepas būtent šią problemą ir bandė įvardyti. Yra "visuomenininkai" darmojedai, prisikūrę jokios realios ar pavadinimą bent jau atitinkančios veiklos nevykdančių organizacijų, kurie nuo ryto iki vakaro piketuoja, sėdi visuose posėdžiuose ir ten burbuliuoja bei komentuoja, o esant prastai nuotaikai politikus ir valdininkus išvadina vagimis ir mafija.
Tie žmonės kenkia visų nevyriausybinio sektoriaus organizacijų vardui, neretai norom nenorom įvairius bendruomenių atstovus prisikiri tiems priedurniams, kurie ne problemos sprendžia, o sukiršina. Manau, jog Čepas būtent bandė atskirti šias dvi grupes ir tai aiškia įvardijo - prisižiūrėję priedurnių partaukų, jurgilevičienių, čepų, lekstučių ir kitų iš pašalpų gyvenančių priekvailių joks normalus žmogus neis spręsti savo problemų, nes nenorės būti priskirtas prie šitos chebros. O tą galima pamatyti kiekvieną mėnesį per Tarybos posėdžius, kai žmonėms leidžiama pasisakyti piliečių tribūnoje.
Kas apskritai yra tie visuomenininkai? Tai žmonės, kurie neturi jokio išsilavinimo, jokio supratimo kaip veikia miestas ir kur link jis turėtų eiti, kad čia būtų gera gyventi visiems. Ir baisiausia, kad tokie žmonės su savo stagnaciniais ir mizantropiškais pasiūlymais (pasiūlymais sunku pavadinti - greičiau uždrausti, neleisti, nedaryti (įveskite į google "klaipėda visuomenininkai") kartais pasiekia savo, nes net politikai to cypimo nebegali pakęsti.
Yra kita teorija - juos kažkas perka. Bet nemanau, kad kažkas norėtų pirkti šiuos nestabilius žmones. Paprasčiau juos įvardyti būtų patogiais idiotais.

Gerhard

2017-08-20   12:02

IP: 92.249.219.135

Zmones pries rasant, jog visuomeninkai turi būti vadinami taip kaip pavadino gerbiamas politikas nesusimasto, jog taip pat gali būti isvadinti ir jie. Kai tik nepatiksite jam, neitiksite, tai jus busite ir darmo ir du ir pi ir dar kaip nors. Namie politikas zmonai galejo sakyti ka nori, viesai taip elgtis tikrai negali. Valdzia turi dirbti su visuomeninkais ir kviesti diskutuoti ir turi prasideti dialogai. Tai Klaipedai truksta jei kalbama apie laisva, o ne privatizuota miesta!

visuomenes veikejas is Norfos pasienio

2017-08-20   11:40

IP: 85.232.128.58

darmojedai galetu susiburti po Puteikio ir Co. veliava ir paimti 95 % savivaldos rinkimuose. ka jei ir ruaosiasi padaryti... jau 20 metu :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Praėjusią savaitę Savivaldybėje buvo viešai pristatyta Klaipėdos bendrojo plano koncepcija, tačiau kai...

Bendrojo plano rengimas sukėlė abejonių nuotrauka, foto

Joninių šventė, kurią Danės skverelyje organizavo Klaipėdos etnokultūros centras, prasidėjo penktadienį 20...

Klaipėdiečiai Jonines švęsti pradėjo penktadienį nuotrauka, foto

Vakar BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centras surengė atvirų durų dieną. Visuomenei...

Pristatė naujas darbo vietas nuotrauka, foto

Sekmadienio rytą laukiama atplaukiant į LKAB "Klaipėdos Smeltė" kompanijos MSC konteinervežio "MSC...

Verčiamas naujas konteinerių krovos puslapis nuotrauka, foto

Svajonę apie „Michelin“ žvaigždutę lietuviai iškeitė į grafo vilą Palangoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pastatas gali pakeisti žmonių gyvenimą – ryžtis palikti ilgai puoselėtas svajones Jungtinėje...

Orai sušils nuo savaitės vidurio nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienis visoje Lietuvoje buvo debesuotas, lijo. Ciklonas dar ir pirmadienį...

Laivas milžinas į Klaipėdos uostą įplaukė sėkmingai nuotrauka, foto

Jūra, Perrašyta Klaipėdos uosto istorija - sulaukta didžiausio kada nors į Klaipėdos uostą...

Anglija net 6:1 nugalėjo Panamos komandą nuotrauka, foto

2018, Rusijoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato antrojo turo rungtynėse G grupėje Žemutiniame...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

2018, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...