2019 m. balandžio 23 d. 13:39 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Skulptūrų parke išdygs viešbučiai

(30)

Skulptūrų parke išdygs viešbučiai nuotrauka, foto

STATYBOS. Skulptūrų parke, Kristijono Donelaičio g. 6A, jau prasidėjo pirmasis darbų etapas. Sklype ruošiamasi pastatyti apartamentinius viešbučius.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos skulptūrų parke prasidėjusios statybos atkreipė miestiečių dėmesį. Jie pradėjo nerimauti dėl K. Donelaičio g. 6A esančių teniso aikščių likimo. Paaiškėjo, kad miesto centre šalia aikščių statomi viešbučiai.

Miestiečiams įtarimų kilo ne be priežasties, kadangi einant pagrindiniu Skulptūrų parko taku nebuvo jokios informacijos apie vykdomus darbus. Apie tai buvo galima sužinoti tik prie įvažos į sklypą.

Atsiras viešbučiai

Informaciją patvirtinusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) paprašė rangovo UAB "Klaisvita" atstovą paviešinti papildomą informaciją apie statybą nuo Skulptūrų parko pusės. Darbus užsakė įmonė UAB "Nordsekas".

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija leidimą rekonstruoti administracinį pastatą į apartamentinius viešbučius K. Donelaičio g. 6A išdavė balandžio 11 d.

Kai kurie miestiečiai baiminosi, jog pastačius apartamentinius viešbučius teniso aikščių, įrengtų dar praėjusiame amžiuje, neliks. Visgi detaliajame darbų plane numatyta palikti 3-4 aikštes bei jas atnaujinti.

Klaipėdos teniso trenerių federacija su UAB "Nordsekas" buvo sudariusi sutartį dėl aikščių nuomos, kuri turėjo galioti iki kitų metų balandžio. Tačiau, pasak federacijos vadovo Tomo Butvilo, ji buvo nutraukta. Dabar keturiomis aikštėmis leidžiama naudotis pagal žodinį susitarimą.

"Statybos yra statybos. Yra kaip yra. Geriau negu nieko. Artimiausiu metu eisime su savininkais tartis dėl naujos sutarties, nes statybos ką tik prasidėjo", - "Vakarų ekspresui" sakė T. Butvilas.

Pasak Klaipėdos vaikų ir jaunimo teniso klubo "Perspektyva" vadovo Juozo Povilaičio, dėl prasidėjusių statybų dvi aikštelės yra išardytos. Klubas taip pat ruošiasi naujam susitarimui su sklypo savininkais.

"Už nuomą mokėti nereikėdavo, mokėjome tik žemės mokestį. Dabar vykstantys darbai žaisti tenisą netrukdo - yra tualetas, tik dušo trūksta. Tačiau savininkai sudarė sąlygas naudotis teniso aikštėmis", - teigė J. Povilaitis, kurio žiniomis, po statybų bus atnaujinta 3-4 teniso aikštelių danga.

Teniso aikštės išliks

"Vakarų ekspresui" informaciją apie viešbučių statybą patvirtino Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento Statybų leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius.

"Svečių namai priskiriami viešbučio tipo pastatams. Statytojas deklaruoja, kad esami teniso kortai statybos darbų metu bus prieinami ir galimi naudoti. Antru etapu planuojamas dar vienas viešbučio paskirties pastatas priešingoje teniso kortų pusėje. Trečiu etapu planuojama rekonstruoti ir pačius senus pastatus. Toks yra jų sumanymas pagal techninį projektą. O projektuose terminų nėra. Jie patys viską susidėlioja, kai gauna statybos leidimą", - sakė G. Pocius.

Beje, statybų teritorija patenka į Kultūros paveldo departamento (KPD) prižiūrimą teritoriją, tad užsakovams vykdant žemės kasinėjimo darbus galimai bus reikalinga archeologų priežiūra. G. Pociaus teigimu, kol kas UAB "Nordsekas" turi tik pirmo etapo statybos darbų projektą.

"Nordseko" direktorius Virginijus Vitkus per daug atvirauti apie viešbučių statybos darbus Skulptūrų parke nenorėjo. Jis nesuprato, kodėl miestiečiams kilo klausimų dėl objekto statybų.

"Nesame laukiniai. Teniso kortai išliks. Visi kažkodėl suinteresuoti šiuo objektu. Man net labai keista. Ar geriau kad būtų likęs senas aptriušęs pastatas? Nemanau. Iš principo reikia gražinti Klaipėdą. Europoje matome, kaip visur viskas gražėja. Pas mus konkretus sąstingis. Kol neužsimuš pora žmonių, tol to pastato nenugriaus... Koks ten paveldas... Apie ką mes kalbame, gerbiamieji... Žiauru. Klaipėdoje pilna tokių apgriuvusių, avarinės būklės pastatų", - tikino V. Vitkus.

Paklaustas, kiek kainuos Skulptūrų parke pastatyti viešbučius, "Nordseko" vadovas įvardyti kainos nesiryžo.

"Sunku pasakyti, kiek gali kainuoti statybos. Pačios konstrukcinės dalies dar iki galo nepasidarėme. Esame statybininkai, darysime protingai. Dabar vyksta pirmas projektavimo etapas. Bus antras ir trečias. Su mūsų biurokratų sistema statybos gali užtrukti. Jau atlikti archeologiniai tyrimai. Ir jau užsakyti kiti. Viskas nevyksta taip, kaip norėtume. Trukdžių yra iš visų pusių", - sakė V. Vitkus.

Pasak jo, rangovai stengsis administracinį pastatą paversti į apartamentinius viešbučius dar šiais metais. Pagal detalųjį planą toje teritorijoje išdygs du pastatai.

Viešbučių statyba buvo tik laiko klausimas

Žinia apie tai, jog Skulptūrų parke šalia teniso aikščių gali atsirasti viešbutis, buvo skelbiama dar 2012 m. Tąkart Klaipėdos savivaldybės Teritorijų planavimo komitetas pritarė sprendimui, leidžiančiam pakeisti sklypo K. Donelaičio g. 6A dalių paskirtį iš rekreacinės į komercinę. Tąkart buvo kalbama, jog viešbučiai nebus aukštesni nei dviejų aukštų mansarda.

Žymos: donelaičio 6a

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Reikėtų

2018-05-19   00:00

IP: 109.90.238.162

informuoti būsimus viešbučio gyventojus apie tai,kad viešbutis ant mirusiųjų kaulų pastatytas.Tokia reklama turėtų atbaidyti normalius žmones.

:(

2018-05-18   16:25

IP: 86.100.134.217

Visai pedarastija iskelniu iskrito, ant kapu statyt viesbucius, ar ne laikas juos butu verst ir pastatyt protingus ir issilavinusius zmones o ne mazumas kurie visa sik..... turini sustume i smegenis GEDA

Klaipėdietė

2018-05-18   08:52

IP: 82.135.210.95

Kodėl lietuviai taip negerbia mirusių? Kodėl neduoda ramybės nei savo žemiečių, nei kitų tautų mirusiesiems? Taip klaipėdiečiai pagerbs 200 senąsias kapines. Žmonės važiuoja į Sibirą tvarkyti, o savus kapus išniekinta, paminklų neatstatomos, tokiems darbams pinigų nelieka. Tikras nužmogėjimas. Reikia pasimokinti iš žydų tautos kaip gerbti mirusius.
Parašykite pavardes tų, kurie pasirašė tokiems sprendimams.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Balandžio 24 dieną nuo 9 val. Klaipėdos individualių valdų gyventojams pradedami dalinti...

KRATC informuoja nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Balandžio 25 d. Klaipėdos uoste prasideda naujas kruizinės laivybos sezonas – jį...

Pirmasis kruizinis laivas atplaukia jau poryt nuotrauka, foto

Šiandien 19.45 val. labai svarbias Eurolygos rungtynes Kaune "Žalgiris" žais su Stambulo...

Mažvydo alėjoje - nauja erdvė sporto sirgaliams nuotrauka, foto

KRATC informuoja nuotrauka, foto

Klaipėda, Balandžio 24 dieną nuo 9 val. Klaipėdos individualių valdų gyventojams pradedami dalinti...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Pirmasis kruizinis laivas atplaukia jau poryt nuotrauka, foto

Klaipėda, Balandžio 25 d. Klaipėdos uoste prasideda naujas kruizinės laivybos sezonas – jį...

Trys jaunuoliai šalia kūdros apiplėšė ukrainietį nuotrauka, foto

Kriminalai, Balandžio 22 d. į Klaipėdos miesto policijos komisariatą kreipėsi 55 metų Ukrainos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...