2018 m. rugsėjo 25 d. 12:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Skulptūra "Piliakalnis" bus Žardėje

Skulptūra "Piliakalnis" bus Žardėje nuotrauka, foto

REIKŠMĖ. Pagal archeologinius radinius kalvių sukurta skulptūra "Piliakalnis" simbolizuoja saulę, ugnį, tobulybę, amžinybę, ištikimybę.

© Lietuvos kalvių sąjungos nuotr.

Po metus laiko trukusių derinimų šiandien 9 val. ryto Žardės prekybos centro aikštėje (prie Šiaulių banko skyriaus) bus pastatyta kalvių sukurta skulptūra "Piliakalnis".

Kūrinį, skirtą Piliakalnių metams paminėti, praėjusiais metais XI tarptautinio kalvystės simpoziumo "Keturi vėjai" metu nukaldino profesionalūs kalviai ir metalo meistrai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos, Čekijos.

Erdvinė trijų metrų aukščio skulptūra "Piliakalnis" yra skritulio formos ir simbolizuoja saulę, taip pat ugnį, tobulybę, amžinybę, ištikimybę. Skulptūrą puošia senieji ženklai, atkartojantys senuosius baltiškus ornamentus: Saulę, Žemę, vandenį, Perkūną, žaltį. Šie ženklai yra iškilūs, tad juos paliesti ir pažinti gali ir žmonės, turintys regėjimo negalią. Skulptūros centre esanti kiaurymė suteikia netikėtą ir atraktyvią galimybę kitaip pažvelgti į erdvę ir įsiamžinti skulptūros centre.

Meno kūrinys nukaldintas iš patvarios ir ilgaamžės medžiagos - plieno - ir nedažytas jokiais dažais, siekiant, kad natūrali korozijos spalva suteiktų autentiškumo. Skulptūra bus tvirtinama prie betoninio pagrindo, kuris bus paslėptas po iškilimu, suformuotu iš granito trinkelių.

Kalvystės simpoziumų "Keturi vėjai" metu sukurtus kūrinius kalviai visada dovanoja miestui, tačiau pastaraisiais metais šias dovanas lydi aštri dailininkų bei architektų kritika. Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos Architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos nariai abejojo skulptūros "Angelas" menine verte, tačiau, net ir jiems nepritarus, kūrinys buvo pastatytas J. Janonio g. skverelyje.

Tarybos nuomone, ir skulptūrai "Piliakalnis" parinkta vieta - Žardininkų gyvenamojo rajono atnaujinta aikštė - yra netinkama. Profesionalai siūlė šį kūrinį pastatyti prie Žardės piliakalnio.

Lietuvos kalvių sąjungos pirmininko Lino Leščiausko teigimu, skulptūra buvo sukurta remiantis archeologiniais radiniais ir dedikuota Žardės piliakalniui, tačiau pats piliakalnis kol kas nėra tinkama vieta skulptūrai statyti.

"Žardės rajonas, pavadintas piliakalnio vardu, yra labai simboliška vieta ir skulptūra papuoš atnaujintą aikštę", - įsitikinęs L. Leščiauskas.

Pasak asociacijos "Lietuvos kalvių sąjunga" atstovės Jolantos Kopač, lemiamą žodį renkant vietą kalvių kūriniui turėjo Savivaldybės administracijos Įvaizdžio komisija.

Dėl finansavimo trūkumo šiais metais tarptautinis kalvystės simpoziumas "Keturi vėjai" buvo kur kas kuklesnis. Jo metu nebuvo įprastų viešų amato demonstracijų, kalvystės meistrai rinkosi Lino kalvėje Klaipėdos rajone. Dėl sudėtingų derinimo procedūrų buvo nuspręsta kurti pano Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos interjerui, o ne skulptūrą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, paskutinę parašų rinkimo dieną sugebėjo surinkti...

Su tūkstančiais parašų - prašyti užtarimo nuotrauka, foto

Vakar ryte turėję prasidėti darbai Šilutės pl. ir Tilžės g. žiedinėje sankryžoje...

Eismą uždarė vėliau nei planuota nuotrauka, foto

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas, niekada prieš tai nežaidęs futbolo, Masinio...

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas užėmė 1-ąją vietą nuotrauka, foto

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras tęsia gražią ir populiarią tradiciją...

Turizmo dienai - nemokami renginiai klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Su tūkstančiais parašų - prašyti užtarimo nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, paskutinę parašų rinkimo dieną sugebėjo surinkti...

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Profesorius Liudas Mažylis dalyvaus rinkimuose nuotrauka, foto

Lietuva, Vasario 16-osios aktą atradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis sieks...

Klaipėdietis gabeno 79 kg hašišo nuotrauka, foto

Kriminalai, Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kontrabanda ir neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...