2019 m. kovo 26 d. 14:30 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Siūloma koreguoti teniso kortų projektą

(2)

2019-02-22, 19:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Siūloma koreguoti teniso kortų projektą nuotrauka, foto

© Projektuotojų vizualizacija

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) pateikė išvadas dėl K. Donelaičio gatvėje esančio administracinės paskirties pastato ir lauko teniso kortų su pagalbinėmis patalpomis rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų.

RAT vertinimu, K. Donelaičio g. 6A suprojektuoti sprendiniai (architektai Gintaras Čičiurka, Valdas Janulis, Saulius Plungė) yra inovatyvūs, neprieštarauja kultūros paveldo išsaugojimo principams, yra pritaikyti visiems visuomenės nariams, statinių funkcinė struktūra priimtina, kuriamos aplinkos kokybė, ilgaamžiškumas ir estetinė išraiška apskritai atitinka kokybės kriterijus.

Kita vertus, RAT nariai turėjo ir svarbių pastabų.

Svarstydami projekto atitikimą urbanistinio integralumo kriterijui jie pabrėžė, kad administracinis dviejų aukštų su mansarda pastatas neurbanizuotoje teritorijoje prie pagrindinio parko tako ir greta vienaaukščio sargo namelio gali pažeisti šios parko dalies visumą.

Ekspertų manymu, reikalinga pagrįstesnė motyvacija, kodėl pastatas neplanuojamas sklypo gilumoje. Ekspertai taip pat pabrėžė, kad išvažiavimas iš kortų automobilių aikštelės į Liepų gatvę pro "de facto" gyvenamojo namo ir mokyklos kiemus nėra priimtinas.

Architektūrinės idėjos vientisumo kriterijaus požiūriu, ekspertai pasigedo išraiškos sąsajų tarp administracijos ir tribūnų pastatų. Jų vertinimu, administracinio pastato architektūrinė išraiška tiek tūrio, tiek medžiagų, spalvų ir faktūrų požiūriu yra per daug komplikuota. Įvertinus parko aplinką, sprendimas galėtų būti santūresnis, vientisesnis.

Svarstant atitikimą darnaus vystymosi principui, architektai pažymėjo, kad administracinis pastatas neturi jokio funkcinio ryšio su parku ir iš esmės su kortais. Siekiant išvengti uždaro, nesusieto su aplinka pastato atsiradimo, RAT rekomenduoja statytojui administraciniame pastate numatyti galimybę įrengti visuomenei atviras erdves, pavyzdžiui, kavinę ar pan.

Dauguma RAT narių teigiamai vertino želdinimo panaudojimą, taip sukuriant fasadų išraiškos kaitą per metus. Kitą vertus, buvo išsakyta ir nuomonė, kad pastato apželdinimas parko fone yra dirbtinis, tūrio formą slepiantis sprendimas.

Ekspertai taip pat siūlo praėjimui numatyti servitutą, siekiant išvengti dviračių ir pėsčiųjų tako tarp K. Donelaičio aikštės ir pagrindinio parko tako uždarymo, taip pat aiškiau motyvuoti ir vidinių pėsčiųjų takų sistemą.

Praėjusiais metais Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento Statybų leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius "Vakarų ekspresui" teigė, kad planuojama statyti ir viešbučio tipo pastatus.

"Svečių namai priskiriami viešbučio tipo pastatams. Statytojas deklaruoja, kad esami teniso kortai statybos darbų metu bus prieinami ir galimi naudoti. Antru etapu planuojamas dar vienas viešbučio paskirties pastatas priešingoje teniso kortų pusėje. Trečiu etapu planuojama rekonstruoti ir senus pastatus. Toks yra jų sumanymas pagal techninį projektą. O projektuose terminų nėra. Jie patys viską susidėlioja, kai gauna statybos leidimą", - tada sakė G. Pocius.

Žinia apie tai, jog Skulptūrų parke šalia teniso aikščių gali atsirasti viešbutis, buvo skelbiama dar 2012 m. Tąkart Klaipėdos savivaldybės Teritorijų planavimo komitetas pritarė sprendimui, leidžiančiam pakeisti sklypo K. Donelaičio g. 6A dalių paskirtį iš rekreacinės į komercinę. Tąkart buvo kalbama, jog viešbučiai nebus aukštesni nei dviejų aukštų mansarda.

PASTABA. Architektai pažymėjo, kad administracinis pastatas neturi jokio funkcinio ryšio su parku ir iš esmės su kortais.

Projektuotojų vizualizacija

Žymos: donelaičio 6a

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antanas

2019-02-23   05:19

IP: 185.11.26.161

Skvernelis savo kalboje pabrėžė, baigėsi išskirtinių laikai. Kieno tai užsakymų ir kas turės iš to naudos? Pradėkim reikalauti atsakomybės iš ponų valdininkų. Jeigu kas žinot apie korupciją savivaldybėje reikia viešinti. Reikia baikti su tuo korupcijos išsigimimu tarp ponų valdininkų ir verslo

įdomu

2019-02-22   23:38

IP: 90.142.182.37

architektai , tai tik bluselės.... o kas tikrasis tų kodedžų užsakovas ir interesantas??????

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Šioje pavasario sesijoje Seimas svarstys grupės parlamentarų siūlomas Pajūrio juostos įstatymo...

Pajūrio urbanizacijos garvežys pajudėjo nuotrauka, foto

Partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą 8 tūkstančių taikių piliečių ir vaikų nužudymu kaltinantis...

Teismas atvertė Viačeslavo Titovo bylą nuotrauka, foto

Policijos šuo privertė moksleivį slėpti cigaretes nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios kinologus, kovo mėnesį vykdė prevencines...

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėda, Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Gidas: antradienio renginiai Klaipėdoje nuotrauka, foto

Renginiai, Portalas VE.lt pristato antradienio renginius uostamiestyje:

Kriminalai, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 45 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...