2018 m. balandžio 22 d. 17:42 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šiukšlynai iš miesto pamažu, bet traukiasi

Šiukšlynai iš miesto pamažu, bet traukiasi nuotrauka, foto

"TVARKA". Nors imk ir apsigyvenk čia.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius deda daug pastangų kovodamas su miesto šiukšlintojais ir jau pasiekė neblogų rezultatų, tačiau pažeidėjų, atsikratančių atliekomis kur pakliuvo, čia pat, už savo namo kampo, vis dar yra. Jie nepaiso nei kaimynų pasmerkimo, nei gresiančių baudų. Visoms prišiukšlintoms viešosioms erdvėms sutvarkyti Savivaldybei trūksta pinigų, tad jos kantriai laukia savo eilės.

Pranešimų apie apleistas mieste teritorijas iš skaitytojų sulaukia ir "Vakarų ekspresas". Praėjusį trečiadienį nuvykę į Mažąjį Kaimelį, Kretingos gatvę, šiukšlynų neradome, prie nurodyto namo Klevų gatvėje - taip pat, tik aptikome buvusio šiukšlyno pėdsakus.

Užtat nuvažiavę į Gėlių gatvę, kurioje daug tvarkingų privačių namų, radome visko - ir baldų, sumestų prie konteinerių, ir automobilių padangų, ir net katinyną.

Baldai išmesti buvo prie Gėlių g. 13 namo, padangos - priešais VšĮ Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centrą, prie Lelijų g. 10 namo, ir kartu su kitomis statybinėmis atliekomis "lipo" į gatvę.

Pastebėjome ir įdomų kontrastą - priešais spindintį Gandrališkių dangoraižį likusius betoninių statinių likučius, virtusius savotiškais požeminiais šiukšlių konteineriais.

Viešosios erdvės laukia eilės

Šiukšlyną Lelijų gatvėje užfiksavome ne tik mes, bet ir Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio specialistai.

"SLĖPTUVĖ". Šiame betoniniame "bunkeryje" slepiama štai kas.

Pasak poskyrio vedėjo Viliaus Valio, informacija perduota Miesto tvarkymo skyriui, jis turėtų organizuoti sutvarkymo darbus. Beje, V. Valio žiniomis, ten stovintys konteineriai yra laikini, greitai toje vietoje bus įrengta požeminių konteinerių aikštelė.

Už viešąsias erdves atsako Miesto tvarkymo skyrius. Jo sąrašuose - nemažai vietų, kurias būtina sutvarkyti. Yra nustatytas eiliškumas, ir, kai būna skiriamas finansavimas, objektai sutvarkomi, pavyzdžiui, nugriaunami miesto vaizdą gadinantys sandėliukai ir kt. Žinoma, aptikus kokią nors piktžaizdę mieste tikėtis, kad ji akimirksniu bus sutvarkyta, neverta, tačiau pamažu miestas yra švarinamas.

Viešosios tvarkos saugotojai, nuvykę į Gandrališkes, priešais "Pilsoto" dangoraižį, nustatė, kad likę betoninių statinių likučiai, tarnaujantys kaip požeminiai šiukšlių konteineriai, yra "niekieno" žemėje. Tai irgi viešoji erdvė.

KONTRASTAS. Spindesys ir skurdas. Kas galėtų pagalvoti, kad visai šalia "Pilsoto" dangoraižio yra tokia apleista teritorija.

Gera žinia ta, kad jau kitais metais ji bus įtraukta į tvarkytinų teritorijų sąrašą ir, galimas daiktas, šiukšlyno čia nebeliks. Praėjusį penktadienį čia apsilankę Kontrolės ir prevencijos skyriaus darbuotojai kartu su Statinių priežiūros poskyrio atstovais surašė aktą, jis bus atiduotas Miesto tvarkymo skyriui, kad šią teritoriją įtrauktų į savo sąrašą ir numatytų ten esančių bunkerių griovimą.

Padangos blogiau nei sofa

Pasak V. Valio, teritorija prie namo Gėlių g. 13, kur prie konteinerių sumesti seni baldai, detaliuoju planu namui nėra priskirta. Jeigu atliekos nebus išvežtos, tai sutvarkyti turės UAB "Paslaugos būstui".

KATINYNAS. Užtat katinus kažkas prižiūri, šeria, net namelis yra jiems pastatytas.

Apskritai savo atliekas turi susitvarkyti jų turėtojas.

"Geriausia, kai pagauname asmenis, nešančius stambiagabarites atliekas prie konteinerių. Tada jiems taikoma administracinė atsakomybė. Iš pradžių rašomas įspėjamas, o paskui skiriama bauda iki 579 eurų. Jeigu tokie asmenys nepagaunami, tada atliekas sutvarkyti turi tas, kam tos aikštelės priskirtos tvarkyti.

Stambiagabarites atliekas gyventojai turi pristatyti į joms specialiai skirtas aikšteles, kurių Klaipėdos mieste yra trys - Šiaurės pr. 30, Tilžės g. 66A ir Plieno g. 13. Atliekų konteineriai, skirti tokioms atliekoms, prie tam tikrų taškų atvežami du kartus per metus. Jeigu reikia, galima papildomai užsakyti, tačiau tada tenka šiek tiek mokėti", - aiškino V. Valys.

Jis sakė, kad poskyrio darbuotojai, iš gyventojų gavę informacijos, gana dažnai nustato stambiagabarites atliekas išmetusius prie konteinerių asmenis ir juos baudžia. Beje, pagautieji turi sumokėti už jų sudėtų atliekų išvežimą.

GATVĖ. Štai toks "turtas" lipa jau į gatvę.

Kitas dalykas - prie konteinerių sudėtos automobilių padangos. Jas taip pat privalu vežti į atliekų surinkimo aikšteles. Be Viešosios tvarkos skyriaus, padangomis dar domisi ir Aplinkos apsaugos agentūra, mat jų išmetimas traktuojamas kaip gamtos teršimas ir yra numatytos dar griežtesnės baudos. Taigi už išmestas padangas dar galima gauti ir papildomą baudą, ne tik tuos 579 eurus. Tačiau žmonės rizikuoja ir meta jas kur pakliuvo.

Netrukus bus keičiamos automobilių padangos į žiemines, tad, ko gero, jų prie konteinerių atsidurs daugiau.

Poveikį daro pažeidimo fiksavimas

Kontrolės ir prevencijos poskyrio specialistai nuolatos organizuoja reidus, kurių metu tikrinama, kaip laikomasi miesto ir atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų. Jų nežadama atsisakyti ir žiemą. Vasarą buvo kontroliuojama, ar nušienauta žolė, žiemą - ar nuvalytas sniegas kiemuose, kad galėtų įvažiuoti automobiliai, greitoji pagalba ir t. t.

VIETELĖ. "Puiki" vietelė šiukšlėms - toliau nuo žmonių akių. Viešosios tvarkos saugotojai sako praėjusį penktadienį jų neradę, gal kaltininkai patys jas likvidavo.

"Tikrindami teritorijas ir vieni patys, ir kartu su namų valdų atstovais, tvarkytojais, seniūnaičiais vaikščiojome po visus rajonus ir pastebėjome, kad, pradėjus galioti naujai tvarkai, kai patys gyventojai pasirenka savo teritorijos tvarkytojus, situacija yra geresnė nei anksčiau. Žinoma, tol, kol visi gyventojai nebus sąmoningi, šiukšlintojų atsiras. Manau, dar daug laiko praeis, kol pasieksime tokio lygio sąmoningumą, bet to link einame", - sakė V. Valys.

Jis mano, jog numatytos sankcijos vis dėlto drausmina ir šiukšlintojus, ir teritorijų tvarkytojus. Didelį poveikį daro prevencijos priemonės. Beje, pažeidėjų nepuolama tuojau pat bausti, iš pradžių pareikalaujama susitvarkyti. Anot Savivaldybės atstovo, nemažai asmenų tuos reikalavimus vykdo. Poveikį daro jau vien pažeidimo užfiksavimas, o kartais sulaukiama netgi staigaus rezultato.

Prašymas

"Vakarų ekspreso" redakcija ragina klaipėdiečius pranešti ir apie kitus Klaipėdos kiemus, kurie galėtų pretenduoti į baisiausių titulą ir taip atkreipti į juos Savivaldybės tvarkdarių dėmesį. Informaciją galite pateikti el. paštu aktualijos@ve.lt, siųsdami laiškus adresu M. Mažvydo al. 3, Klaipėda, arba paskambinę tel. (8 46) 411 305.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Danės upės dugną valęs vyras „išžvejojo“ šovinių dėžę. Klaipėdietis Pakrantės gatvės gale,...

Dangę valęs klaipėdietis ištraukė dėžę su šoviniais nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Balandžio 22-ąją gimę nuotrauka, foto

Miesto centre esančioje uosto dalyje netrukus neliks ne tik didžiojo laivų remonto...

Miesto centre neliks net KLR pavadinimo nuotrauka, foto

Iniciatyvos „Pušys Klaipėdai" entuziastai šeštadienį darbavosi pietinėje Klaipėdoje. Mogiliovo mikrorajone, pasak organizatorių,...

„Mogiliove" prisodino pušaičių nuotrauka, foto

Klaipėdos „Fortūnai“ nepavyko iškovoti bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Fortūnai“ nepavyko iškovoti bronzos medalių - Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės penktose mažojo...

Muitinės aukcione - ir akiniai nuo saulės, ir automobilis nuotrauka, foto

Kriminalai, 3 automobiliai, nemažai drabužių, sporto reikmenys ir net luitas gintaro. Šiuos ir...

Psichologė apie meilužes: „Į santykius su vedusiais vyrais dažniausiai įsipainioja dviejų tipų moterys“ nuotrauka, foto

Psichologija, Romanai su vedusiais vyrais seni kaip pasaulis ir, rodos, egzistuos tol, kol...

Du iš trijų mano, kad reikalai Lietuvoje blogėja nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Nors du trečdaliai Lietuvos piliečių mano, kad reikalai krypsta į blogąją...

Sportas, Paskelbta prieš 57 min.

Psichologija, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...