2019 m. gegužės 20 d. 02:02 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šimtą eglučių Atgimimo aikštėje globos šviečiantis angelas

(1)

2018-11-29, 20:01

Fausta AUGUSTAITĖ

Šimtą eglučių Atgimimo aikštėje globos šviečiantis angelas nuotrauka, foto

STAIGMENA. Šviečiantis angelas Atgimimo aikštėje - UAB "Gatvių apšvietimas" dovana Klaipėdai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

UAB "Gatvių apšvietimas" staigmena ir dovana miestui artėjančių švečių proga - Atgimimo aikštėje ore plazdenantis šviečiantis angelas, kuris laimins šimtą gyvų eglučių. Angelas, kaip ir pagrindinė miesto eglutė Teatro aikštėje, nušvis gruodžio 1 d.

Pasak UAB "Gatvių apšvietimas" generalinio direktoriaus Dangero Aleksandrovo, ieškoti naujo, įdomaus ir gražaus šviečiančio akcento Klaipėdai papuošti bendrovė pradėjo prieš metus.

"Praėjusiais metais dalyvavome Šviesų festivalyje ir padovanojome miestui spalvotus, naktį šviečiančius suoliukus, kurie stovi priešais meriją. Šiais metais ieškojome naujos efektingos puošmenos, kurią galėtume pristatyti Šviesų festivalio metu, tačiau atradome angelą, kuris atskrido kaip tik šv. Kalėdoms. Kai sužinojome, kad Atgimimo aikštėje bus papuošta 100 eglučių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, pagalvojome, kad šis angelas idealiai tiks joms apšviesti. O dėl Šviesos festvalio dar teks pasukti galvą", - pasakojo D. Aleksandrovas.

Šventinė instaliacija "Angelas" vainikuoja daugiau kaip mėnesį trukusius Klaipėdos miesto puošybos darbus, kuriuos taip pat atlieka UAB "Gatvių apšvietimas". Šiais metais bendrovės specialistai Klaipėdoje iškabino net 9 800 m girliandų ant medžių, ant šviestuvų atramų pakabino 830 šviečiančių elementų.

"Šiais metais uostamiestis papuoštas iki Statybininkų prospekto, pernai šventiniais papuošimais džiaugėmės tik iki Kauno gatvės", - naujais apšvietimo elementais džiaugėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Pasak vedėjos, kalėdinėms puošmenoms miestas šiais metais atseikėjo 196 tūkst. eurų. Už šią sumą papuošta Atgimimo aikštė, nupirkti nauji papuošimai, sumokėta už jų montavimą bei priežiūrą.

Visą gruodžio mėnesį klaipėdiečiai ir miesto svečiai, važiuodami uostamiesčio gatvėmis automobiliu ar eidami pasivaikščioti, galės grožėtis net šešių skirtingų tipų puošmenomis.

Ant apšvietimo stulpų atramų sumontuotos šviečiančios snaigės, bangos, burbulai, eglutės, augalinių motyvų ir kt. puošmenos. Spindinčiomis girliandomis "Gatvių apšvietimo" specialistai apgaubė gyvą žaliaskarę Teatro aikštėje, papuošė patį teatro pastatą, iškabino girliandas ant didžiųjų miesto medžių, eglių.

"Man Klaipėda atrodo gražiai papuošta, bet man gražu viskas, kas šviečia ir spindi."

Dangeras ALEKSANDROVAS, UAB "Gatvių apšvietimas" generalinis direktorius

Šventėms pasibaigus, po Trijų karalių, spindinčios girliandos išjungiamos ir nurenkamos iki kitų metų. "Nykštukų dirbtuvės", - pristato direktorius bendrovės patalpą, kurioje visus metus sandėliuojamos, tikrinamos ir taisomos šviečiančios miesto puošmenos.

"Kiekvienais metais po švenčių tenka nemažai papuošimų remontuoti. Dažniausiai juos sugadina vėjas. O remontuojame puošmenas pavasarį ir rudenį, kai turime mažiau darbo", - sakė direktorius.

"Šviesos angelas teatneša Kalėdų dvasią"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras
Labai džiugu, kad Klaipėdoje laikomasi tradicijos šventiniu periodu akcentuoti ne vienadienius blizgučius, o gyvus dalykus ir papuošimą, kuris iš tiesų miestą daro šviesesnį ir jaukesnį.
Šiais metais Klaipėda nusilenkia jos didenybei gyvai eglutei Teatro aikštėje ir 100 mažų eglučių Atgimimo aikštėje. Manau, kad gyvos eglutės - tai labai klaipėdietiškas atsakas blizgučių lenktynėms. Jaukaus dvasingumo energiją neša ir Atgimimo aikštėje nusileidęs šviesos angelas, kuris nušvies tas 100 eglučių. Tebūnie šis angelas taikytoju, ramintoju, įkvėpėju. Kalėdų dvasia - ne tik šviečiančios girliandos ar angelas, pirmiausia tai meilė mūsų širdyse, kuri šviečia ir šildo aplinkinius.

"Kurkime šviesesnį miestą kartu"

Saulius BUDINAS, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius
Klaipėdos savivaldybė kasmet skiria daug dėmesio šventiniam miesto papuošimui ir siekia, kad šventinė nuotaika būtų juntama visame mieste. Todėl kasmet šventinio papuošimo tinklas plečiamas, įsigyjama naujų papuošimų. Džiugu, kad šiais metais kalėdinės šviesos jau pasiekė ir pietinę miesto dalį. Sykiu noriu paraginti miestiečius ir pačius puoštis: pakabinti girliandas balkonuose ar ant langų, puošti vitrinas. Kurkime šventę kartu!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytautas GRUBLIAUSKAS

2018-11-29   23:45

IP: 176.31.227.198

Labai džiugu, kad aš laikausi tradicijų ir vėl visus apgavau, liaudiškai tariant - ap y p i sau. Šviesos angelas teatneša Kalėdų dvasią. Visiems linku sekmės, kitais metais pasivažinėsim tramvajais, pažadu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Nors gatvėse telkšo balos, Klaipėda bėga. Sekmadienį uostamiestyje vyksta tradicinis "Vilties bėgimas",...

Pirmieji "Vilties bėgimo" bėgikai džiaugėsi lietumi nuotrauka, foto

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Vilties bėgimas: "Jei neturėsi laiko – esi beturtis!" nuotrauka, foto

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...