2019 m. gegužės 21 d. 03:54 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Siekiama atkeršyti už viešojo intereso gynimą"

(20)

"Siekiama atkeršyti už viešojo intereso gynimą" nuotrauka, foto

VARGAS. Almantas Mureika tvirtina, jog buvo apskųstas dėl viešojo intereso gynimo, mat nederino detaliojo plano dėl statinių buvusiame Klaipėdos universiteto stadione. Teigiama, jog šioje vietoje pastatai statomi savavališkai.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Įtarimų dėl patekimo į interesų konfliktą sulaukęs Klaipėdos savivaldybės vyriausiasis architektas Almantas Mureika tvirtina, jog jam šitaip kerštaujama už viešojo intereso gynimą.

Primename, jog lapkričio 15 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl vyriausiojo miesto architekto elgesio. Įtarimų dėl A. Mureikos veiklos įžvelgė bendrovė "Studija 33", kuri šio mėnesio pradžioje išsiuntė VTEK pranešimą. Juo teigiama, kad Savivaldybės atstovas galimai vertino savo paties ir savo žmonos vadovaujamos įmonės "Archbalt" projektus, teritorijų planavimo dokumentus. Pridedama, kad A. Mureika galėjo daryti įtaką sau pavaldiems asmenims dėl šių projektų bei vertinimo eigos, taip galimai sudarydamas palankesnes sąlygas jo sutuoktinės bendrovės veiklai.

Kaltinimus neigia

Į "Vakarų ekspreso" klausimus atsakęs A. Mureika tvirtina: savo paties ir savo žmonos vadovaujamos įmonės "Archbalt" projektų nerengė ir jų nederino.

"Parengtus projektus derino Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais kiekvienu atveju po mano nusišalinimo paskirti specialistai. Techninius projektus tvirtina statytojas, o teritorijų planavimo dokumentus tvirtino miesto Taryba arba administracijos direktorius. Planavimo dokumentai ir projektiniai pasiūlymai paskelbti viešai", - sakė A. Mureika.

"Archbalt" pastaruoju metu koregavo detaliuosius planus sklypuose Sūkurio g. 14, Kūlių Vartų g. 7 ir rengė poilsio namų Kretingos raj. Laukžemėje ir plovyklos Minijos g. 85A techninius projektus.

Anot vyr. miesto architekto, "Studija 33" teiginiai yra neteisingi, nepagrįsti ir neįrodyti.

"Esu įsitikinęs, kad bendrovė siekia atkeršyti už viešojo intereso gynimą mano interviu "Vakarų eksprese" 2017 m. lapkričio 3 d. straipsnyje "Kaip studentų stadionas tapo privačiais sklypais". Universiteto stadiono vietoje savavališkai statomas šios bendrovės suprojektuotas pastatas, nebuvo derintas detalaus plano koregavimas", - sakė jis.

Tiesa, skundą pateikusios įmonės "Studija 33" vadovas Marius Šeškauskas prieš savaitę "Vakarų ekspresui" komentuoti situacijos nepanoro, esą plačiau bus galima kalbėti po VTEK atlikto tyrimo.

Nustebino statyba

A. Mureikos minimame straipsnyje rašoma, jog 2000-aisiais Klaipėdos miesto tarybos sprendimu buvo patvirtintas teritorijos tarp Liepų, K. Donelaičio, S. Daukanto gatvių ir Skulptūrų parko detalusis planas. Jame buvo numatyta, kad Klaipėdos universiteto Menų akademijos naudojamas sklypas su stadiono teritorija yra visuomeninės paskirties žemė. Tačiau dabar iš abiejų galų buvusi stadiono teritorija atriekta bendrovei "Nidos turtas". Beje, bendrovė registruota tuo pačiu adresu kaip ir "Studija 33".

Žurnalistus nustebino K. Donelaičio a. 5A teritorijoje prasidėję darbai - vietoje buvusių garažų ėmė dygti mūrų sienos, nors tebuvo leista rekonstruoti tik garažus. Tuo metu tiek A. Mureika, tiek Savivaldybė sulaukė kaltinimų iš 2013 m. dalį Klaipėdos universitetui priklausiusio žemės sklypo įsigijusios "Nidos turtas", kad nederina koregavimo dokumentų.

To specialistai padaryti negali, mat juos riboja minėti detalieji planai.

Šios statybos užkliuvo ne tik žurnalistams, bet ir Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai. Šios įstaigos vyriausioji specialistė Vida Aliukonienė informavo, kad inspektoriai minėtame objekte nustatė pažeidimą.

"Statybos nurodytu adresu teisėtumas buvo nagrinėtas 2016 m. lapkritį-gruodį. Išvada - statinių rekonstrukcija vykdoma neturint statybą leidžiančio dokumento. Statytojui gruodžio 12 dieną surašytas savavališkos statybos aktas, o 23 dieną ir privalomasis nurodymas išardyti 3 garažų paskirties statinių savavališkai perstatytas dalis. Įvykdymo terminas - 2017 metų birželio 23 diena", - informaciją pateikė V. Aliukonienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-03-02   20:49

IP: 85.206.177.16

Ar suprantat apie ka kalbat? Ten kur buvo suplanuotas stadionas eme dygti nelegalio statybos. Ir jus kaltinat tuos kas dar kazka netyli o pasako. O tokiems architektams atestatus atimti reiketu uz tokias statybas

Žurnalistas medžiagai

2017-11-26   11:38

IP: 88.118.161.153

Almantas Mureika gina Klaipėdos universiteto "viešąjį interesą" dėl privačiais tapusių žemės sklypų, kai tuo tarpu vystytojas įsigijo sklypą su statiniais po daugybės nesėkmingų aukcionų, visiems vystytojo sprendiniams tų sklypų naudotojas Klaipėdos universitetas ir bendrasavininkas Nacionalinė žemės tarnyba pritarė.
Mureika yra KLAIPĖDOS DIEVAS, VIEŠPATS, kuris yra virš visų... Tai Jis sprendžia VISKĄ. Kas kam neaišku?

klaipėdietis

2017-11-25   14:23

IP: 84.15.180.64

mureika dirbo Klaipėdos univerisitete, vadinasi rašydamas straisnius atidirbinėja algą - gina savo viešąjį interesą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Po Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko kreipimosi į Aplinkos ministeriją dėl miesto centre...

Atliekos miesto centre: sutarta dėl išsikraustymo nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Galimybių pasiekti Klaipėdą išvengiant spūsčių ir tausojant aplinką bus daugiau – jau...

Traukinys stos ir Rimkuose nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...