2020 m. spalio 22 d. 18:36 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Šeštadienį baidarių nėra

2018-08-03, 10:00

Jurga PETRONYYTĖ

Šeštadienį baidarių nėra nuotrauka, foto

SRAUTAS. Šeštadienį baidarėmis plaukia didesnės draugų, bendradarbių kompanijos. Kitomis dienomis - daugiau šeimos, mamos su vaikais.

Reklama

Išsinuomoti baidarę šeštadienį jau antrą mėnesį beveik neįmanoma. Pasak verslininkų, nuomojančių baidares, vandens turistų srautas šią vasarą išaugo ir darbo dienomis.

Klaipėdos rajono baidarių centro vadybininkas Arnoldas Valčiukas sakė, jog jau daugiau kaip mėnesį šeštadieniais laisvų baidarių nelieka, tačiau tai, anot pašnekovo, - įprasta situacija.

Atgaiva po darbo

"Kiekvieną vasarą būna 3-4 savaitgaliai, kai būna užimtos visos baidarės", - teigė pašnekovas, tačiau geras oras šią vasarą lemia, kad baidarių nuoma paklausi ir darbo dienomis.

"Labai daug emigrantų atostogauja Lietuvoje ir pramogauja. Taip pat ir čia gyvenantys bei dirbantys žmonės šią vasarą labai dažnai užsisako baidares trumpam pasiplaukiojimui vakare po darbo", - sakė A. Valčiukas.

Anot Baidarių centro atstovo, 10 kilometrų ilgio maždaug 2-3 val. trukmės plaukimas su pailsėjimu trunka pusdienį ir yra pats populiariausias. Antras pagal populiarumą yra 6-7 val. trukmės 20 km maršrutas. Rečiau baidares žmonės nuomojasi 2-3 dienoms", - apie vandens turistų įpročius pasakojo A. Valčiukas.

Vien Baidarių centro išnuomotomis skirtingo dydžio baidarėmis, kanojomis ir katamaranais į Miniją gali išplaukti apie 400 žmonių.

Reklama

Pašnekovo teigimu, vandenyje grūsties nėra. "Minija - viena populiariausių upių plaukti baidarėmis, nes ji 210 kilometrų ilgio, plati. Vandens turizmui tinkama jos srovė ir gylis. Žmonės upėje pasiskirsto: vieni plaukia aukštupyje prie Plungės, kiti prie Gargždų, žemupyje", - pasakojo A. Valčiukas.

Minija - nusekusi, bet praplaukiama

Lapiuose įsikūrusios sodybos "Prie šaltinio", taip pat nuomojančios baidares, kanojas ir katamaranus, šeimininkas Gintautas Rusteika antrino, jog šią vasarą klientų netrūksta.

"Esame priklausomi nuo oro. Oras geras - klientų daug, tik palyja - iš karto dalis žmonių atkrenta, - teigė G. Rusteika. - Visą liepą, rugpjūčio pradžioje savaitgaliais išnuomojame beveik visas baidares, t. y. į vandenį išleidžiame daugiau kaip 130 turistų. Darbo dienomis taip pat žmonės plaukia, kasdien išnuomojame 20-30 baidarių."

Anot pašnekovo, savaitgaliais plaukia didesnės draugų, bendradarbių kompanijos. Kitomis dienomis, kai srautas mažesnis, - šeimos, mamos su vaikais.

Pasak G. Rusteikos, po vasaros sausrų Minijos upės vandens lygis yra nukritęs ir srovė - silpnesnė, tad žmonės plaukia kiek ilgiau, nei įprastai, tačiau beveik visur praplaukia.

Baidarininkai gamtai nekenkia

Minija teka ir per Salantų regioninio parko saugomas teritorijas. Pasak parko vyr. specialisto Antano Kubiliaus, toks vandens turistų srautas, koks šiuo metu savaitgaliais plaukia Minijos upe, jau gali turėti įtakos saugomų teritorijų faunai ir florai. Žmonės gali išbaidyti, išgąsdinti perinčius vandens paukščius, tačiau kol kas neigiamo poveikio aplinkai nepastebėjome", - sakė vyr. specialistas.

Reklama

Baidarių turizmas, anot parko ekologo, yra vienas palankiausių aplinkai. "Parke esame įrengę keletą sustojimo vietų plaukiantiesiems pailsėti. Su baidarių nuomos įmonėmis esame sutarę, kad jie pasiimdami baidares kartu paima ir turistų šiukšles. Deja, retsykiais žmonės vis dar palieka šiukšles gamtoje, tačiau ekologinis sąmoningumas didėja ir tokie atvejai vis retesni", - pasidžiaugė pašnekovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prieš Vėlines Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) visada organizuoja talką pirmojo Klaipėdos uosto...

Artėjant Vėlinėms sutvarkytos Kopgalio kapinaitės nuotrauka, foto

Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Ne vienerius metus kalbame, kad uostamiestyje nebeliko vietos mokyti vaikus buriuoti. Šiuo...

Buriuojančius vaikus norima susigrąžinti į Klaipėdą nuotrauka, foto

Daugiau negu 400 klaipėdiečių pasiūlymų – tiek jų sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybė,...

Klaipėdiečiai nori laisvalaikio ir kultūros erdvių nuotrauka, foto

Artėjant Vėlinėms sutvarkytos Kopgalio kapinaitės nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš Vėlines Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) visada organizuoja talką pirmojo Klaipėdos uosto...

Išskrendantys paukščiai atvėrė ekologines žaizdas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Didžioji paukščių migracija Ventės rage baigiasi kaip niekad anksti. Tokia žinute šią...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

"Talentų kartos" rinktinėje - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą šeštojo "Talentų kartos" sezono berniukų rinktinę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 35 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...