2018 m. lapkričio 15 d. 18:25 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Senelių namų projektuotojai žada jaukią senatvę

(5)

Senelių namų projektuotojai žada jaukią senatvę nuotrauka, foto

VIZIJA. Pirminėse vizualizacijose projektuotojai siūlo, kad senelių namai būtų sudaryti iš kelių korpusų, kurių ašimi taptų atstatytos kone 200 metų senumo buvusios mokyklos pastatas.

© UAB "Uostamiesčio projektas" vizualizacija

Prie jūros, Melnragėje, planuojamus statyti naujus senelių namus patikėta suprojektuoti bendrovės "Uostamiesčio projektas" projektuotojams. Pastarieji žada, kad naujas statinys būsiąs jaukus ir seneliams primins namų aplinką.

Vakar oficialiai pasirašyta senyvo amžiaus žmonių globos namų projektavimo sutartis. Planuojama, kad realūs statybos darbai turėtų prasidėti 2019 metų rudenį ir užtrukti apie dvejus metus.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasakojo, kad visų pirma planuojama rekonstruoti ir senelių poreikiams pritaikyti Vaivos g. 23 esantį pastatą, po to pastatyti dar vieną priestatą.

"Paaiškėjo, kad po dabar sklype esančiu ne itin išvaizdžiu pastatu slepiasi dar 1846 m. statyta Melnragės mokykla. Ji buvo vieno aukšto su mansarda, vėlesniu laikotarpiu perstatyta paaukštinant pastatą iki dviejų aukštų. Tad siūlome nuvalyti nereikalingą užstatymą ir atkurti autentišką beveik 200 metų senumo pastatą. Aplink šį pastatą bus dėstomi kiti korpusai, kurie bus skaidomi atskiromis dalimis. Norime, kad fasadų ritmas, mastelis neprimintų žmonėms, kad tai globos įstaiga, o būtų kuriama jauki namų aplinka", - pasakojo pradines vizualizacijas vakar pristatęs "Uostamiesčio projekto" atstovas Algirdas Stripinis.

Pasak jo, pastatuose planuojama įrengti maždaug 80 kambarių. Daugelis jų - vienviečiai. Taip pat numatyta įrengti koplytėlę.

"Siekiame aukštesnio lygio ir tiems žmonėms, kurie turi teisę garbingai baigti savo gyvenimo dienas. Senelių namai neturi būti labai dideli. Tad mums patiko, kad siūloma juos daryti iš kelių korpusų. Nes yra žmonės su demensijom, Alzheimerio ligomis, kuriuos reikia atskirti", - pasiūlymais džiaugėsi Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė.

Pasak jos, norinčiųjų patekti į globos namus senelių eilėje kasmet būna maždaug šimtas, tad šis naujas statinys beveik patenkins laukiančiųjų poreikius.

"Girdime replikų, ar tokioje gražioje vietoje, kur arti jūra, tikslinga įrengti senelių namus, jei juose glaudžiasi ir tie žmonės, kurie nevaikšto. Kadangi tai bus vienas iš mūsų senyvo amžiaus žmonių globos namų padalinių, svarstome, kad juose būtų galima apgyvendinti tuos senelius, kurie dar gali pasidžiaugti visu tuo grožiu ir jūra", - planais dalijosi A. Daujotienė.

Miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Skrabulienė akcentavo, kad dabar dalis senyvo amžiaus klaipėdiečių yra priversti išvažiuoti į kituose rajonuose esančius senelių namus, tad artimiesiems sunku juos lankyti.

"Įgyvendinus šį projektą Savivaldybei nebereikės pirkti paslaugų kituose miestuose, be to - bus sukurtos naujos darbo vietos", - antrino S. Budinas.

Projektavimo darbai atsieis 111 tūkstančių eurų. Statybos kaina bus aiški parengus projektą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vakarietis

2018-06-30   06:47

IP: 85.232.128.54

Matai pone,aš tuos 50 metų pradirbau ne eiliniu sunkiausiose pasaulyje darbo sąlygose,mokėjau sovietmečiu progresinį pajamų mokestį,nes uždirbdavau daugiau nei 300 rublių per mėnesį ir senatvėje manau nusipelniau medų laižyti ne per stiklą.Prie sovdepo pajamų mokestis buvo 12% ligi 300 rublių uždirbantiems ir 24% uždirbantiems virš 300 rublių per mėnesį.

Vakarieciui

2018-06-29   21:23

IP: 78.61.175.29

Kai paskaiciuotu pamatytum, kad nieko daug ir nebuvai sukaupes per 50 metu. O dar ir pas gydytojus nemokamai ejai... o dar ir pinigai kiek kartu per ta laika nuvertejo...Sodo lopineli 2 a. aptrususi gal ir nupirktum kokiam uzkampy, bet ne nama ant juros kranto :)

Vakarietis

2018-06-29   15:48

IP: 85.232.128.54

Esu senelus,todėl pasipiktinau.Kuo giriatės,jauni pašlemėkai?Pasilikite tuos 111 tūkstančių mergom ir alui,atiduokite man ką per 50 metų sumokėjau mokesčių pavidalu ir aš pats pasirūpinsiu ir vaizdu ir vieta,kurioje nugyvenau amžių ir noriu čia mirt.Pasirūpinsiu ir žmogumi su kuriuo aš noriu likusį man laiką praleist,pasidalindamas.Nereikia man jūsų ,,auksinių'' kalėjimų ar narvų,nereikia valdiškų slaugyčių, visvien tik už pinigus besišypsančių.Neišmanėliai,pašlemėkai esate.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pagaliau pradėtos įrenginėti miestiečiams pažadėtos penkios naujos vaikų žaidimų aikštelės. Jau pastatyti...

Vaikų žaidimų aikštelės jau įrengiamos nuotrauka, foto

Kultūros ministerijos surengtą konkursą eiti Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus...

Paaiškėjo naujoji Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė nuotrauka, foto

Šeštadienį klaipėdiečiai kviečiami į Atgimimo aikštę - čia vyks mitingas „Už klaipėdiečių...

Vyks mitingas „Už klaipėdiečių teisę į sveiką ir švarią aplinką" nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės administracija sulaukė daug metų negirdėto prašymo - skirti tarnybinį butą....

Tarnybiniai butai dar egzistuoja nuotrauka, foto

Seimas dar rimčiau apsisprendė: "bambalių" vis tik neliks nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas ketvirtadienį nutarė, kad nuo 2020 metų liepos reikėtų atsisakyti stipraus...

Svečiuose – italų muzikos meistrai nuotrauka, foto

Renginiai,  „Manau, kad didžiausias muzikantų džiaugsmas yra muzikuoti kartu ir dalintis meile muzikai...

Vaikų žaidimų aikštelės jau įrengiamos nuotrauka, foto

Klaipėda, Pagaliau pradėtos įrenginėti miestiečiams pažadėtos penkios naujos vaikų žaidimų aikštelės. Jau pastatyti...

Seimas apsisprendė: "bambaliai" liks nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas nesugriežtino stipraus alaus ir kito alkoholio prekybą plastiko taroje, vadinamuosiuose „bambaliuose“. 

Renginiai, Paskelbta prieš 53 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...