2019 m. vasario 19 d. 06:37 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Senelių namams Melnragėje - pirmas pritarimas

(6)

Senelių namams Melnragėje - pirmas pritarimas nuotrauka, foto

PLANAI. Šią vasarą Melnragėje, Vaivos g. 23, stovyklaus per 70 vaikų iš sudėtingų šeimų, o vėliau planuojama čia įrengti 20 vietų senelių namus. Ateityje gretimame sklype numatoma statyti 40 vietų senolių globos namus.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai, vakar apžiūrėję birželį atlaisvintas patalpas Melnragėje, Vaivos g. 23, sakė teiksiantys Tarybai siūlymą ten teikti senolių globos paslaugas.

Šiuo metu patalpos, Savivaldybės perimtos iš fondo "SOS vaikai", yra perduotos naudotis biudžetinei įstaigai Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centrui. Jo direktorė Rita Bratėnaitė-Vitkienė sakė, kad šią vasarą Melnragėje bus rengiamos stovyklos ne tik šį centrą, bet ir vaikų dienos centrą "Dienvidis", Dvasinės pagalbos jaunimui centrą lankantiems vaikams.

"Darysime ir bendras, ir atskiras stovyklėles. Stengsimės išnaudoti šią puikią vietą vaikų vasaros poilsio užimtumui. Vaikų turėtų būti nemažai - vien iš mūsų centro yra 35, iš "Dienvidžio" ir Dvasinės pagalbos jaunimui centro - po 20 vaikų", - kalbėjo R. Bratėnaitė-Vitkienė.

Pasak jos, įstaiga į patalpas investuos minimaliai - į vandens, elektros tiekimo įrenginius ir į aplinkos tvarkymą.

Komiteto pirmininkė Jolanta Skrabulienė sakė, kad, skyrus lėšų patalpoms sutvarkyti, pastatas bus tinkamas senelių globai. Juolab kad statinys jau daug metų yra socialinės paskirties.

"Viso pastato struktūra yra labai patogi, yra kabinetukai. Be to, aplink yra gamta. Čia galėtų būti apie 20 vietų senelių namai - šiek tiek sveikesniems, judresniems seneliams", - teigė J. Skrabulienė.

Ateityje, jos manymu, būtų galima kalbėti apie didesnę plėtrą - naujo pastato statybas gretimame, Savivaldybei priklausančiame, sklype. Esą jeigu viskas klostysis sklandžiai, naujojo pastato, kuriame būtų galima apgyvendinti 40 senelių, projektavimo darbai galėtų prasidėti dar šiemet.

Komiteto narys, socialinis darbuotojas Saulius Liekis sakė, kad paslaugos vaikams yra perkamos iš Šeimos ir vaiko gerovės centro, yra kiti dienos centrai, tad poreikis esą yra patenkinamas. Tačiau padėtis su senelių globa yra bloga.

"Eilėje į globos namus laukia net 80 žmonių. Manau, kad kai kurie tos eilės net nesulaukia. Daliai jų teikiamos paslaugos namuose, nes dėl senatvės jie vieni nebegali gyventi. Manau, kad ši vieta, kurioje yra tokia ramuma, senatvėje yra kaip tik, čia seneliams gyventi būtų labai gerai", - kalbėjo S. Liekis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

A.B.

2016-07-06   00:48

IP: 84.15.180.251

Čia buvo jaunųjų gamtininkų centras, grąžinkit vaikams

pritariu

2016-07-05   21:55

IP: 78.61.129.81

Šitiek metų ta ponia Kairienė alino tuos namus... Labai reikalingi geri senelių globos namų. Jų poreikis nuolat didėja. Pritariu planams.

Saule

2016-07-05   21:01

IP: 89.117.70.189

Koks čia tinkamas sprendimas, kai "SOS vaikai" atliko tą pačią funkciją, ką ir ruošiasi biudžetinė įstaiga Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras. Varge tu varge. Baisu, kai komentuoja žmonės nežinodami tikros situacijos, bet kur jiems žinoti jei spaudoje tiesos tikrai nerašys. Palaukite kas bus po poros metų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Unikalus klaipėdiškių, gyvenančių viename daugiabutyje, pagalbos šauksmas: po to, kai sprogo kanalizacijos...

Klaipėdiečių daugiabutyje išplito lizdinės erkės nuotrauka, foto

Šiemet uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės retą progą susipažinti su laivų statybos...

Klaipėda minės didžiojo elingo metus nuotrauka, foto

Norintiems prisiteisti tėvams – savivaldybės atkirtis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos apygardos administracinis teismas antradienį atvertė nekasdienišką bylą – 120 tūkst. eurų...

Menas, statantis tiltus ir žadinantis viltį nuotrauka, foto

Sociumas, Lietuvos pranciškonai, tęsdami nuo miesto įkūrimo pradėtą misiją, Klaipėdoje Mažesniųjų brolių ordino...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Butmantas, Butmantė, Butmina, Butminė, Butminta, Butmintas, Butmintė, Konradas,...

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 33 min.

Sociumas, Paskelbta prieš 36 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 37 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...