2019 m. gegužės 27 d. 02:29 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Senamiesčio paštas vis dar nežinioje

(2)

Senamiesčio paštas vis dar nežinioje nuotrauka, foto

PATALPOS. Nors visuomenė rodo didelį norą išsaugoti pašto patalpas ir joje vykdyti kultūrinę funkciją, Savivaldybei jų remontas ir sutvarkymas gali atsieiti įspūdingas sumas pinigų.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Aukštojoje gatvėje prieš kelis mėnesius uždaryto senamiesčio pašto patalpų ateitis dar neaiški - Savivaldybė tebesvarsto, ką su jomis būtų galima daryti.

Patalpų būkle vakar domėjosi miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai. Į susitikimą taip pat atvyko vicemerė Judita Simonavičiūtė. Tai, kas buvo aptikta viduje, nedžiugino nei politikų, nei vėliau į susitikimą atvykusio čia esančių kūrinių autoriaus Vytauto Karčiausko.

Pirmiausia stebino tai, jog patalpos daugelį metų apskritai nebuvo šildomos, paštininkė dirbdavo apsikabinusi šildytuvą, tad vietomis trupa sienų tinkas ir dažai. Virš pašto gyvenantis miesto Tarybos narys Vytautas Čepas tvirtino, jog į jo namus nuolat eidavo šaltis, sąskaitos už šildymą siekdavo didžiules sumas, tad kad ir kam priklausys patalpos, jis reikalaus apačioje palaikyti bent 14 laipsnių temperatūrą.

Anot V. Karčiausko, norint jo kūrinius toliau eksponuoti, būtina juos restauruoti. Jis tvirtino, jog nebūtų prieš kūrinių išsaugojimą ir palikimą, jei buvusiame pašte būtų vykdoma bent jau panaši veikla. Menininkas siūlė svarstyti pašto meno galerijos variantą.

J. Simonavičiūtė tvirtino, jog šiuo metu vis dar svarstoma ne tik kaip perimti pastatą - panaudos būdu ar pirkti, tačiau ir ką su juo daryti. Ji taip pat turėjo savo minčių dėl galimo pastato naudojimo - čia esą galėtų įsikurti jaunimas ir turėti patalpas savo apskritajam stalui. Kitas variantas - įkurdinti užsienio atstovybę. Visgi tai nėra Savivaldybės funkcija, tad daugelis siūlymų gali atkristi.

Dar vienas variantas - čia įkurdinti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus atstovybę. Čia galėtų būti antspauduojami vokai specialiu ženklu, metami į dekoratyvinę laiškų dėžę. Pasak V. Karčiausko, jei būtų teikiama tokia paslauga, jis galbūt atkurtų ir paštininkų kažkur pamestą senovinio pašto antspaudo repliką.

Komiteto pirmininkas Arvydas Cesiulis tvirtino, jog komitetas sutarė, kad pastate turi būti vykdoma kultūrinė funkcija.

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, jau kitą savaitę Tarybos kolegijai turėtų būti pateikta informacija apie pastato istoriją, Lietuvos pašto poziciją, pristatyta jame esančių meno kūrinių, interjero ir eksterjero vertė bei įveiklinimo vizijos.

"Yra įvairių mąstymų - galbūt tai galėtų būti parodų rūmų ekspozicijų saugykla ir eksponuojama dalis kūrinių, galbūt pašto muziejus arba Turizmo informacijos centro padalinys", - sakė E. Mantulova.

Be to, bus pateikiami ir preliminarūs skaičiavimai, kiek reikėtų investuoti į patalpas. Anot E. Mantulovos, problemų daug: yra bėdų dėl šildymo tinklų, kurie kažkada buvo nupjauti, taip pat reikėtų spręsti pamatų izoliavimo klausimą, mat jie drėgsta. Statinys yra kultūros paveldas, tad itin daug atsieitų patalpų apšiltinimas ir t. t. Sumos remontui esą gali siekti net kelis šimtus tūkstančių eurų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Idėja

2017-06-23   15:34

IP: 195.182.76.3

Galėtų ir Jūrų muziejus čia įkurti pingvinų ir delfinų paštą. Susisiekimo ministerija perduotų Kultūros ministerijai turtą ir tiek.

Istorija

2017-06-23   10:54

IP: 86.100.107.136

Tai, kad paštas tame name buvo tik vėlyvojo socializmo metais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...