2019 m. kovo 26 d. 14:45 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Savivaldybės ataskaitoje problemos - antrame plane

Savivaldybės ataskaitoje problemos - antrame plane nuotrauka, foto

PLANAS. Miesto bendrojo plano patvirtinimas - darbas, kurio padaryti 2018-aisiais nepavyko.

© „Oro grupės" nuotr.

Šią savaitę vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje politikams bus pristatyta Savivaldybės administracijos ir jos direktoriaus praėjusių metų ataskaita. Ją jau išklausė Tarybos komitetų nariai, tačiau, neįprastai politikams, kritikos buvo nedaug.

Šiuo metu Tarybos komitetuose administracijos direktorius Saulius Budinas politikams pristato praėjusių metų, o sykiu - ir visų ketverių metų darbus. Ataskaitoje daugiausia džiaugiamasi nuveiktais darbais, o problemos, kurias pernai akcentavo miestiečiai - tarša, triukšmas, automobilių statymo vietų trūkumas - liko antrame plane.

Pasak S. Budino, vertinant 2018 metus, vertėtų pasidžiaugti tuo, kad Lietuvos laisvosios rinkos institutas Klaipėdą įvertino kaip geriausią iš didžiųjų Lietuvos miestų.

"Kitas dalykas - "Transparent International" savivaldybių skaidrumo indeksas. 2014 metais buvome 19 vietoje, o 2018 - 6 ir esame pirmi tarp didžiųjų savivaldybių. Išlikome antroje vietoje pagal investicijas, tenkančias vienam gyventojui. Svarbus rodiklis yra elektroninės paslaugos, suteiktos gyventojams. Per paskutinius metus jų skaičius padidėjo beveik 3 kartus. Taip pat kasmet didėja biudžeto pajamos", - vardijo S. Budinas.

Pasak jo, vis dėlto kai kurių dalykų nepavyko padaryti.

"Nepavyko patvirtinti miesto bendrojo plano. Ilgiau nei planuota tęsiasi miesto integruotų investicinių teritorijų programa - naujas tiltas, Danės skveras, Atgimimo aikštė ir kiti projektai. Kaip priežastis įvardinčiau keletą svarbių dalykų. Turėjome problemų dėl projektuotojų kokybės, buvo projektavimo įmonių bankrotų. Galbūt kai kur buvo nepakankamas kai kurių projektų valdymas, reikėtų tai irgi įvertinti. Taip pat susidūrėme su ypač griežtais reikalavimais investicijoms, kurios planuojamos daryti senamiestyje - tai buvo Kultūros paveldo departamento vertinimai, - dėstė S. Budinas.

- Turbūt naujas reiškinys, kurio nebuvo kadencijos pradžioje, bet kuris buvo labai žymus 2018 metais - visuomenės grupių nepasitenkinimas. Tas nepasitenkinimas turbūt labai dažnai susijęs su kai kuriomis žmonių grupėmis, kurios realiai, sakau savo nuomonę, dažnu atveju viską žino geriausiai visais klausimais, kurie yra svarstomi."

Akcentuota, kad praėjusiais metais buvo daug problemų dėl aplinkos taršos. Administracijos direktoriaus teigimu, buvo pradėta dažniau plauti gatves, padidintas oro taršos tyrimų taškų ir parametrų skaičius.

Taip pat buvo pokyčių Savivaldybės įmonėse - performuotos jų valdymo organų sudėtys. S. Budino teigimu, per pastaruosius keletą metų buvo 2 Savivaldybės įmonės, kurios dirbo nuostolingai - "Klaipėdos vanduo" ir Senasis turgus.

Pernai buvo parengta Smiltynės teritorijos turizmo ir rekreacijos schema, galimybių studija dėl kapinių plėtros. Juda Malūno, Sakurų, Melnragės parkų, Jono kalnelio, Danės skvero, skvero Bokštų g. tvarkymo projektai, fasadų tvarkymo programa. Pradėti sporto aikštynų prie ugdymo įstaigų tvarkymo darbai, rekonstruojama "Kauno atžalyno" biblioteka, rengiamas Melnragės bibliotekos-bendruomenės centro rekonstrukcijos techninis projektas.

Pagrindiniais 2019-aisiais laukiančiais darbais S. Budinas įvardijo bendrojo plano patvirtinimą, viešųjų erdvių tarkymą, Atgimimo aikštės, Skulptūrų parko tvarkymo projektus, gatvių rekonstrukciją, futbolo mokyklos konversijos, ledo arenos koncesijos, naujos bibliotekos, naujos mokyklos statybos projektus ir kt.

Išklausius ataskaitą viename iš komitetų buvo išsakyta priekaištų dėl to, kad 2018-aisiais taip ir nebuvo įamžintas Adolfo Ramanausko-Vanago atminimas.

Ar pritarti administracijos ataskaitai, Taryba spręs šį ketvirtadienį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Šioje pavasario sesijoje Seimas svarstys grupės parlamentarų siūlomas Pajūrio juostos įstatymo...

Pajūrio urbanizacijos garvežys pajudėjo nuotrauka, foto

Partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą 8 tūkstančių taikių piliečių ir vaikų nužudymu kaltinantis...

Teismas atvertė Viačeslavo Titovo bylą nuotrauka, foto

Medikų pasmerktas lietuvis atsigavo prieš pat eutanaziją nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Ieškant geriausių sprendimų Lietuvoje dažnai sukame galvas į Vakarus, kur, manome, jog...

Policijos šuo privertė moksleivį slėpti cigaretes nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios kinologus, kovo mėnesį vykdė prevencines...

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėda, Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 15 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 42 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...