2019 m. gegužės 19 d. 22:13 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Savivaldybė žino, kur buvo išleistas kiekvienas centas

(15)

Savivaldybė žino, kur buvo išleistas kiekvienas centas nuotrauka, foto

ŽINO. Valdininkai žino, kur buvo panaudotas kiekvienas Džiazo festivaliui iš miesto biudžeto skirtas euras.

© v

Politikė Nina Puteikienė toliau aiškinasi, kur buvo panaudotos visos iš miesto biudžeto reprezentaciniams festivaliams skirtos lėšos. Ji piktinasi, kad ne visa informacija prieinama visuomenei. Savivaldybės atstovai atkerta, kad jiems patiems yra pateiktos visos reikiamos ataskaitos, tačiau ne visas jas galima viešinti dėl komercinių paslapčių saugojimo.

Vakar vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo svarstomas klausimas ir dėl miesto biudžeto lėšų reprezentaciniams festivaliams panaudojimo viešinimo.

Bent jau N. Puteikienė įsitikinusi, kad šioje sferoje stinga skaidrumo. Pasak jos, nuo pat pradžių reprezentacinių festivalių sąrašas neva "yra apaugęs negražiais dalykais".

N. Puteikienė neslėpė, kad labiausiai jai ramybės neduoda Klaipėdos pilies džiazo festivalio ataskaita. Mat joje, pasak politikės, daug užslaptintų duomenų.

"Kokios gali būti komercinės paslaptys? Juk mes tik klausiame, kaip panaudoti pinigai", - teiravosi N. Puteikienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas paaiškino, kad tame nėra nieko keisto, nes tam tikra informacija gali būti konfidenciali. Pavyzdžiui, paraiškos teikėjas nenori ar negali atskleisti kitų rėmėjų ar subjektų, su kuriais buvo sudarytos sutartys ir pan. "Pats ūkio subjektas nusprendžia, kuri informacijos dalis jam yra reikšminga ir ar jos atskleidimas gali padaryti nuostolių", - pabrėžė A. Kačalinas.

Tačiau tai nereiškia, kad Savivaldybės paramą gavę reprezentacinių festivalių organizatoriai neatsiskaitė, kur buvo panaudoti pinigai.

"Visas ataskaitas Savivaldybė turi, tik ne viskas yra viešinama", - patikino A. Kačalinas.

Uostamiesčio Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis minėjo, kad komercinių paslapčių nurodė turintys 4 reprezentaciniai festivaliai, tai esanti normali praktika.

"Visos ataskaitos patikrintos, mokesčių mokėtojų pinigai panaudoti pagal paskirtį ir mes turime visus išlaidas liudijančius dokumentus", - patikino N. Lendraitis.

Į N. Puteikienės repliką, ar jis manantis, kad tikrai yra gerai, kai vieną dalinai iš Savivaldybės lėšų finansuojamą festivalį rengia mero žmona, N. Lendraitis atkirto: "Man visai nesvarbu, kas yra festivalio rengėjai - ar mero žmona, ar Juozo žmona, ar Zosės draugas."

Skelbiama, kad bendra Klaipėdos pilies džiazo festivalio sąmata siekė per 166 tūkst. eurų, iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta 50 tūkst. eurų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Karoliui

2017-11-16   15:32

IP: 90.134.74.180

ir aš žinau kokios gali būti sutartys su atlikėjais . Nina nori , kad atsiskaitoma būtų tik už tas lėšas , kurios yra skiriamos iš biudžeto lėšų - t.y. miestiečių . Kitų rėmėjų " kišenės" neskaičiuojamos - sudarinėkite konfidencialias sutartis su tais atlikėjais , kurie turi ką slėpti . :) Pagaliau taip turi būti , nes kaip miestiečiai gali remti festivalius , jei nežino ar tinkamai naudojamos lėšos ?

Karolis

2017-11-16   12:29

IP: 78.60.252.31

Pats organizuiju renginius (ne iš biudžetinių ar paramos pinigų) ir galiu patvirtinti, jog labai daug sutarčių su tiekėjais, atlikėjais ir pan. yra konfidencialios. Kažkam rūpi mero žmonos kišenė, bet atlikėjas tikrai nenori, kad raustųsi ir po jo kišenes. Ir jei sutartis tinkama, jis už paviešinimą turėtų teisę bylinėtis. Tad mažiau sąmokslo teorijų. Yra institucijos, kurių darbas prižiūrėti ir jos tą daro. Galima paprašyti neeilinio patikrinimo, bet ne Nina ir ne žiniasklaida yra korupcijos ekspertai.

Manau laikas viešinti balsavimus , nes miestiečiai turi žinoti ką renka „valdyti“ jų pinigus

2017-11-16   09:12

IP: 90.138.164.80

Kaip balsavo dėl aprašo papildymo seniūnaičiai , esantys arčiausiai gyventojų ? Kaip į skiriamų iš biudžeto lėšų skaidrumą žiūri( balsuoja) savivaldybės valdininkai ? Ar jų nuomone( balsavimu) biudžeto lėšų viešumas nėra priemonė didinanti korupcijos prevencijos veiksmingumą ? Čia Antikorupcijos komisijos nariai -
Darius Baleika Klaipėdos miesto Šviesos g. seniūnaitis Danutė Galvelienė Klaipėdos miesto Eglės seniūnaitė Antanas Gimbutas Klaipėdos miesto Dviračių treko seniūnaitis Mindaugas Prialgauskas Klaipėdos miesto Švyturio seniūnaitis Ruslan Schneiderat Klaipėdos miesto Prekybos uosto seniūnaitis . Saulius Liekis ir seniūnaitis ir tarybos narys
Savivaldybės valdininkai - 1. Vitalijus Juška Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento Paveldosaugos skyriaus vedėjas ,2. Rūta Kambaraitė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Finansų ir turto departamento Finansų skyriaus vedėja , 3. Meilutė Katauskienė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja 4. Danguolė Netikšienė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Socialinio būsto skyriaus vedėja 5. Marius Pankevičius Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis patarėjas .
Andrej Kugmerov - Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys , jis yra ir Klaipėdos vandenų stebėtojas- deja vanduo miestiečiams brango .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Nors gatvėse telkšo balos, Klaipėda bėga. Sekmadienį uostamiestyje vyksta tradicinis "Vilties bėgimas",...

Pirmieji "Vilties bėgimo" bėgikai džiaugėsi lietumi nuotrauka, foto

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Vilties bėgimas: "Jei neturėsi laiko – esi beturtis!" nuotrauka, foto

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...