2019 m. gegužės 19 d. 21:44 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Sausio 13-osios išvakarėse klaipėdiečiai prisimena laisvės kainą

(2)

„Kai mano vyras ir tėtis buvo prie Klaipėdos savivaldybės kartu su draugais ir saugojo Lietuvos laisvę, buvau namuose su mažaisiais ir ašarojau. Graudu, bet kartu širdyje jaučiau pakylėjimą. Laisvę Lietuva iškovojo skaudžiai", - ištarė klaipėdietė Laima, sausio 13-osios išvakarėse prie Klaipėdos miesto savivaldybės stebėjusi degantį laužą.

Čia susirinkę klaipėdiečiai dalijosi savo mintimis apie šią reikšmingą mūsų šaliai dieną, kai 1991 metų sausio 13-osios naktį buvo apginta laisvė. Deja, tą kraupią naktį netekome 14-os laisvės gynėjų. Būtent jų vardus buvo galima išgirsti tariant šeštadienio vakarą. Aukos pagerbtos tylos minute.

„Laikas turi daug savybių. Viena jų - gydyti žaizdas. Tą jis geba puikiai. Tačiau turime padaryti viską, kad laikas netaptų dulkėmis, kurios nusėda atminimą. Tai buvo viena prasmingiausių, viena tragiškiausių, tačiau tuo pat metu ir viena reikšmingiausių datų Lietuvos Nepriklausomos valstybės istorijoje. Šis laužai, kurie dabar yra simboliniai, kviečia ir primena, prieš 28-erius metu buvo vilties, tikėjimo ir kvietimo ženklas. Ir šis ženklas pateisino visų mūsų lūkesčius", - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Jis pabrėžė, kad tik vieninga tauta gali atlaikyti tokius stiprius smūgius.

Šaulių sąjungos 304 kuopos 2-ojo būrio vadas Antanas Daunoras ir karys savanoris „Vakarų ekspresui" sakė, kad sausio 13-oji - vis dar reikšminga diena ir jaunąjai Lietuvos kartai. „Ji skatina prisidėti prie mūsų laisvės. Lietuva apgynė televizijos bokštą, savo strateginius objektus ir parodė mūsų žmonių stiprybę", - įsitikinęs jaunas vaikinas.

Jis neabėjojo, kad jeigu, neduok Dieve, panaši situacija susiklostytų šiuo metu, žmonės ir vėl susitelkę gintų šalies nepriklausomybę. „Kai Lietuvoje nutinka blogi dalykai, žmonės susitelkia. Manau, jie padarytų lygiai tą patį", - sakė A. Daunoras.

„Tai buvo itin didelis žmonių pasipriešinimas. Pamenu, prie Atgimimo aikštės buvo tankų, rinkosi žmonės ir dainavo, mes supratome, kad vyksta didelis sukrėtimas", - prisiminė klaipėdietis Romualdas.

„Mano dukrai tuo metu buvo 6 metukai. Žmona verkė, manė, kad man nutiks kažkas bloga, tuo metu vykau į Vilnių. Dalyvavau ir laisvės gynėjų laidotuvėse", - savo įspūdžiais apie sausio 13-osios naktį dalijosi Kęstas.

Šalia jų stovėjusi klaipėdietė Birutė pasakojo, kad būtent lemtingą 1991 metų sausio 13-osios naktį gimdė dukrą. „Bet išgyvenome. Buvo apėmusi be galo didelė baimė. Tai išgyventi ir matyti yra sukrėtimas", - sakė ji.

Klaipėdietė Irena apgailestavo, kad vis dar daugybę žmonių galima vadinti homosovieticus. „Juos yra apėmęs raudonasis maras - jie žiūri rusišką propagandą. 50-ies metų okupacija padarė savo", - įsitikinusi ji.

Tačiau moteris pabrėžė, kad nors Lietuva vis dar turi skaudulių, žmonės ją vis tiek myli ir yra patriotiški. Būtent sausio 13-oji kasmet primena, kokia laisvės kaina bei kaip reikia ją branginti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elfas to

2019-01-12   20:14

IP: 185.11.26.161

Jei daugiau pasiskaitytum kremliaus rašytojų rašinių dar labiau praturtintum savo pasaulėžiūrą ir nuovargio kaip nebūta...

Prisiminiau

2019-01-12   19:48

IP: 78.57.219.197

Baigiau skaityti Rutos Vanagaites knyga -MUSISKIAI- Pavargau,neplona,net 296psl.,bet zenkliai papildziau Gedimino KULIKAUSKO knygoje -Liietuvio kodas- perskaitytas zinias, apie lietuvi ir jo polinkius,viskas susisiejo kitados LT ivykdyto masinio zydu HOLOKAUSSTO nusikaltimo sviesoje....Neparsiduokit ir neparduokit saves ir savo sielu,palikit tai VELNIU isrinktiesiems... .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Nors gatvėse telkšo balos, Klaipėda bėga. Sekmadienį uostamiestyje vyksta tradicinis "Vilties bėgimas",...

Pirmieji "Vilties bėgimo" bėgikai džiaugėsi lietumi nuotrauka, foto

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Vilties bėgimas: "Jei neturėsi laiko – esi beturtis!" nuotrauka, foto

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Klaipėda, Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...