2018 m. gruodžio 17 d. 04:12 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Sandėliukus sulygins su žeme

(21)

Sandėliukus sulygins su žeme nuotrauka, foto

Dar šį mėnesį su žeme bus sulyginta apie 35 sandėliukus. Dalis jų - Jūros gatvėje. O štai sandėliukai prie Jono kalnelio lieka nenugriauti - gyventojai kreipėsi į teismą dėl griovimo darbų stabdymo.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Dar iki Jūros šventės Klaipėda apsivalys nuo pastatų baisuoklių. Jau rytoj (liepos 12 d.) prasidės sandėliukų ir statinių griovimas miesto šiaurinėje, centrinėje ir pietinėje dalyse.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyr. specialistės Laimos Jūrevičienės, sprendimas dėl kai kurių avarinės būklės pastatų griovimo buvo priimtas dar 2015 metais.

Grius dešimtys sandėliukų

"Liepos 12 dieną tik bus pradėti darbai. Negalime patvirtinti, kad būtent tą dieną sandėliukai bus pradėti griauti. Tiesiog žmones įspėjame, kad jie išsikraustytų. Sandėliukai yra miesto žemėje. Patikėjimo teise priklauso Savivaldybei. O ji privalo prižiūrėti tuos avarinės būklės statinius, kad nebūtų skaudžių pasekmių kaip praeityje, kai nuo lietaus besislėpusius jaunus asmenis užgriuvo", - "Vakarų ekspresui" sakė L. Jūrevičienė.

Jūros g. 14 ir 16 bus griaunama apie 20 sandėliukų. Vieni jų yra užimti benamių. Kaip teigia Miesto tvarkymo skyriaus atstovė, dėl netvarkos minėtose vietose miestą įspėja Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Pušyno skersgatvyje, prie 8 namo, griaunamų sandėliukų bus apie 15. O štai prie Šilutės pl. 47 namo bus griaunami benamių savavališkai pastatyti statiniai. Ten numatytas teritorijos valymas.

"Jeigu žmonės į įspėjimus nereaguos, vešime daiktus į sąvartyną. Ant sandėliukų durų yra informacija, kad bus laužiamos spynos ir išnešami daiktai. Paprastai ten būna sukrautos buitinės atliekos", - pridėjo L. Jūrevičienė.

Minėti sandėliukai gali būti nugriauti per porą savaičių, tad jų gali nelikti dar iki Jūros šventės pradžios. Sandėliukai ir garažai jau nugriauti ties I. Kanto g., Pievų Tako g. ir Gintaro g.

Darbus sustabdė teismas

Beje, dar balandį turėjo būti nugriauti sandėliukai prie Jono kalnelio, kurie trukdo įgyvendinti tvarkybos ir rekonstravimo projektą. Dar kovo mėnesį Klaipėdos savivaldybė skelbė, kad griaus neregistruotus ir nenaudojamus sandėliukus teritorijoje tarp Tiltų, Grįžgatvio, Bangų gatvių bei šalia pastato Grįžgatvio g. 5.

Savivaldybė gyventojams davė mėnesį laiko daiktams išsinešti, tačiau vietoje to sulaukė skundo - griovimo darbai sustojo neprasidėję.

"Gyventojai kreipėsi į teismą dėl griovimo darbų sustabdymo. Mes pagrindo negriauti neturime. Sandėliukai trukdo tvarkyti Jono kalnelio prieigas. Gyventojai naudojasi sandėliukais, juos suremontavo. Bet jiems nuosavybės teise sandėliukai nepriklauso. Jie turi teisę kreiptis dėl įgyjamosios senaties arba juridinio fakto. Tačiau sandėliukai yra valstybinėje žemėje", - sakė Klaipėdos savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė.

Pasak jos, sandėliukus kaip griautinus numato 2001 ar 2002 metų miesto detalusis planas ir 1995 m. specialusis senamiesčio sklypų suskirstymo planas. Jų teisinės registracijos kol kas nėra.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klp

2018-07-14   17:52

IP: 86.100.19.131

Elfas klounas ir lochas

Elfas

2018-07-14   17:31

IP: 90.131.44.248

Jie lenda iš trolių fermos ir išties iškritę,nes daužti:)

ezys

2018-07-14   15:57

IP: 86.100.122.112

>>>????
Baltijos kino teatro pastatas yra privati nuosavybe, jo savininkai moka uz zeme ir baudas uz nesutvarkyta pastata :) Is kur jus tokie lendat kaip is medzio iskrite? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nors snigo, sekmadienį nemažai klaipėdiečių susirinko į jau šeštus metus Lietuvos verslo...

Bėgo sningant, kad dovanotų Kalėdas senjorams nuotrauka, foto

Sekmadienį klaipėdiečiai vėl rinkosi į Teatro aikštę. Čia juos sukvietė senamiesčio jaunimo...

Teatro aikštę sušildė gerumo akcija nuotrauka, foto

Penktadienį "Kultūros fabrike" buvo pristatyti Šv. Jono bažnyčios projektiniai pasiūlymai ir žemės...

Šv. Jono bažnyčia įamžintų istorinę atmintį nuotrauka, foto

Šeštadienį per pietus į Teatro aikštę susirinkę klaipėdiečiai džiaugėsi, kad sninga, o...

Teatro aikštė pakvipo tradicine žuviene nuotrauka, foto

Bėgo sningant, kad dovanotų Kalėdas senjorams nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors snigo, sekmadienį nemažai klaipėdiečių susirinko į jau šeštus metus Lietuvos verslo...

Naktį eismo sąlygas sunkins snygis nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadeinio vakarą didžiojoje šalies dalyje sninga, keliai daug kur padengti šlapio sniego...

Jaunojo muzikanto gyvenimą pakeitė draugo ištarti žodžiai nuotrauka, foto

Žmonės, 18-metis Paulius Šiaučiukėnas tik išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas suprato tai, ko...

Teatro aikštę sušildė gerumo akcija nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienį klaipėdiečiai vėl rinkosi į Teatro aikštę. Čia juos sukvietė senamiesčio jaunimo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...