2019 m. birželio 17 d. 15:33 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

„Rinkau tą prezidentą, kurį mylėsiu“

(2)

Einant balsuoti vidurdienį į Klaipėdos miesto Dainavos rinkimų apylinkės būstinę, įsikūrusią Martyno Mažvydo progimnazijoje, esančią pietinėje miesto dalyje, susidarė įspūdis, kad klaipėdiečiai labai vangiai eina balsuoti - tik vienas kitas žmogus. Tačiau mokyklos salėje, kur vyksta balsavimas, vaizdas buvo visai kitos. Ne minios, bet žmonių buvo, prie biuletenių netgi susidarė nedidelės eilutės.

Čia kalbinti klaipėdiečiai buvo gana optimistiškai nusiteikę. Nė vienas jų kaip balsuoti nesprendė paskutinę minutę būdamas jau kabinoje. Daugelis mano, kad ir abu referendumai yra labai reikalingi.

„Rinkau tą prezidentą, kurį mylėsiu. O referendumų pareikalavo pats gyvenimas, tad viskas gerai“, - sakė ponas Jonas, greitai švęsiantis 70 metų jubiliejų.

„Dėl prezidento kandidatūros iš karto apsisprendžiau. Pasiruošiau namuose, skaitydama, kuris jų ką mąsto. Man nebuvo sunku apsispręsti ir dėl referendumų, atėjau žinodama kaip balsuosiu. Apylinkėje viskas vyksta sklandžiai ir laisvai, jokio streso. Aš savo pareigą šaliai jau atlikau“, - sakė ponia Nurija, Klaipėdoje gyvenanti nuo 1987 metų.

„Man buvo gana lengva apsispręsti už ką balsuoti ir dėl prezidento, ir dėl referendumų. Jokių kančių nepatyriau, atėjau, pažymėjau, ir viskas. Tikiuosi, kad nusprendžiau teisingai, kad tai turės įtakos geresnei Lietuvos ateičiai“, - sakė klaipėdietis Darius.

„Iš pradžių buvome vienos nuomonės dėl prezidento, paskui daugiau pasidomėjus ją teko keisti. O abiejų referendumų tikrai reikėjo, noriai balsavome“, - prisipažino 28 metų klaipėdietis Mantas.

„Formuluotė dėl dvigubos pilietybės iš tikrųjų labai sudėtinga. Pasigedau platesnio paaiškinimo dėl jos. Dėl prezidento apsisprendžiau iš karto“, - sakė ponia Andžela, laukianti balsuojančio vyro. Tada jie abu keliaus į apylinkę, kurioje turi balsuoti ji.

Rinkimų stebėtoja Ona Emilija Dronkienė pirmiausia pati pabalsavo savo apylinkėje, o stebėtojos pareigas Dainavos apylinkėje pradėjo vykdyti nuo 10 valandos. „Šioje apylinkėje stebėtoja esu jau ne pirmą kartą. Dabar čia visi komisijos nariai yra kiti, ir pirmininkė pasikeitusi, tačiau balsavimas vyksta labai gražiai, ramiai, nėra jokių nesusipratimų. Palyginti su kitais kartais, žmonės čia dabar labai aktyviai balsuoja, matyt, nori išsirinkti sau patinkantį Lietuvos prezidentą“, - sakė ponia Ona.

„Kol kas viskas vyksta sklandžiai, žmonių aktyvumas gana nemažas. Šią minutę jau balsavo 25 proc. rinkėjų“, - kalbėjo Dainavos apylinkės komisijos pirmininkė Rasa Jurgaitienė, šioje apylinkėje tokias pareigas einanti pirmą kartą, bet kitoje apylinkėje jau yra tekę tai daryti.

„Kada grįšiu namo, nežinau, dar reikės balsus suskaičiuoti. Nieko nepadarysi, šiandien tokia diena. Pailsėsime po rinkimų“, - sakė ponia Rasa. Ji visuomeniniais pagrindais dirba jau ne pirmuose rinkimuose, nes mano, kad kažkas turi ir tokį darbą padaryti. „Kas kitas, jei ne mes“, - sakė pirmininkė.

„Nepasakyčiau, kad mūsų darbas labai sunkus, bet jis reikalauja didelio kruopštumo ir yra labai atsakingas. Maža to, kad sėdėti teks nuo 7 iki 20 val., nežinia dar kiek laiko reikės skaičiuoti balsus. Tai neeilinė diena, bet vieną kartą per mėnesį gali būti ir tokia“, - sakė biuletenius išduodanti Tamara Račiok.

Iki 16 val. Klaipėdos mieste jau balsavo 41,66 proc. rinkėjų.

Nuotraukų galerija

 

© Dalia Bikauskaitė

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-05-12   17:44

IP: 185.11.26.161

Tai va, butent siai apylinkei priklausantis Debreceno g. 64 namo gyventojai, kurie turejo balsuoti namuose, taip ir nesulauke atsakingu uz balsavima zmoniu. Tai kiek zmoniu is sio, o gal ir dar kitu namu liko neprabalsave? Vien is musu iejimo, atiduoti balsa, buvo 6 zmones. Tarp ju ir mano mama, kuri sunkiai vaiksto. Mes mama nuvezem i apylinke prabalsuoti, o kaimynai liko neatidave balso. NETVARKA.

Kodel.

2019-05-12   17:24

IP: 185.11.26.161

D.Bickauskaite neapsilanke Paryziaus Komunos gatveje ,nors butum pamate rinkimus,stebetoju nei vieno ,paklausus kodel nera stebetoju, atsakymas NU VA .1 langelis siule neimti 2 ,3 biuliotenio , anuliuti rinkimus, stai ir lsimi LANSBERGINIAI,A MEN VEL LIETUVELIAI.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Birželio 16 d. Nemirsetos paplūdimio teritorijoje vyko tarptautinėse jūrinėse pratybose BALTOPS...

Nemirsetoje - BALTOPS 2019 karių išsilaipinimo operacija nuotrauka, foto

VI Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes - Lietuvos vaikai“ dalyviai...

Vaikų ir jaunimo dainų šventė juda Vasaros estrados link nuotrauka, foto

Visi pinigai - antstoliams, taip nesielgia net banditai nuotrauka, foto

Žmonės, Antstoliams atidavė ne tik visą atlyginimą, bet ir pagal įstatymą neliečiamus dienpinigius,...

Manekenės žūties byloje - naujos detalės nuotrauka, foto

Kriminalai, 2017 metų lapkričio 20-ąją po kryčio iš Klaipėdos viešbučio 14-ojo aukšto žuvusios...

Ligoninėms pradėjo trūkti kraujo nuotrauka, foto

Sveikata, Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio ir įsibėgėjus vasarai...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...