2019 m. gegužės 25 d. 15:53 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Rado atpirkimo ožį dėl greitai nusidėvinčių Klaipėdos gatvių

(5)

Rado atpirkimo ožį dėl greitai nusidėvinčių Klaipėdos gatvių nuotrauka, foto

KAINA. Jūrininkų prospekto rekonstrukcija atsieis per 3 milijonus eurų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos valdininkus ir politikus pašiurpino atlikta Jūrininkų prospekto ekspertizė, kuri esą ir parodė, kodėl uostamiestyje taip greitai nusidėvi gatvės.

Liepos mėnesį planuojama pradėti kapitalinę Jūrininkų prospekto rekonstrukciją. Pasak valdininkų, praktiškai bus nutiesta nauja gatvė, nes bus pašalinti visi buvę sluoksniai ir asfaltas bus klojamas nuo pagrindų.

Kad būtina šitaip elgtis, parodė specialiai atlikta dabartinės dangos ekspertizė. Panašu, kad maždaug prieš 17 metų Jūrininkų prospekto asfaltą tiesę kelininkai, švelniai tariant, šiek tiek paimprovizavo.

"Atliktos ekspertizės išvados ir parodė, kodėl Jūrininkų prospektas taip greitai susidėvėjo", - sakė Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Jo duomenimis, ekspertizę atlikę specialistai nustatė, kad vietomis asfalto danga yra 9 cm, vietomis - 13 cm storio.

"4 centimetrų paklaidos tikrai neturėtų būti", - akcentavo V. Švedas.

Gerokai skiriasi ir skaldos pagrindų storis. Vienur jos sluoksnis siekia 19, kitur - 29 centimetrus, o vietomis jos nerasta iš viso. Šalčiui atsparus sluoksnis kinta nuo 23 iki 54 centimetrų.

"Tiksliai nežinau, kas tuomet atliko darbus, nes tada dar nedirbau Savivaldybėje, bet, kiek girdėjau, - tai "Hidrostatybos" darbas", - sakė V. Švedas.

Pasak jo, kadangi per tiek laiko suėjo senaties terminas, nėra jokios galimybės svarstyti apie kokių nors pretenzijų reiškimą šitaip darbus atlikusiai bendrovei.

"Bent jau reikia nebijoti garsiai kalbėti apie tai. Dabar vėl įdėsime 3 milijonus - įsivaizduokite, kokie tai pinigai ankstesne valiuta. Gerai gyvename", - situacija stebėjosi miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai.

Dabar konkursą laimėjo "Eurovia Lietuva".

Jūrininkų prospekto rekonstrukcija atsieis per 3 mln. eurų. Ji bus atlikta už Savivaldybės, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas.

KOMENTARAS

"Gatvę sugadino padidėję sunkvežimių srautai"

Jonas DUMAŠIUS, "Hidrostatybos" valdybos pirmininkas
Mes kalbame apie istorinius dalykus. Kai buvo projektuojamas šis kelias, nebuvo kalbama apie tokius apkrovimus, kokie yra dabar. Srautas dabar yra kelis kartus didesnis nei buvo tuomet, kai buvo projektuojamas Jūrininkų prospektas. Juk visi vilkikai, kurie važiuoja į uostą, buvo nukreipti per šį prospektą. Tegul politikai atsistoja ir suskaičiuoja srautus, tada ir galės kalbėti.
Kokie tuomet buvo suformuluoti reikalavimai, taip ir buvo pastatyta. Buvo ir techninė priežiūra. Bet kaip ir tuomet negalėjai daryti - kaip buvo numatyta brėžiniuose, taip ir darėme. Dabar kalbėti, kad kas nors ko nors nepadarė - nesolidu ir negarbinga. Nesutinku nei su tais ekspertais, kurie tikrino. Velnias žino, kur jie žiūrėjo, kur gręžė. Juk kai tokie srautai, nuo karščio tas asfaltas lydosi ir yra sustumdomas į kairę, į dešinę. Žinoma, jei pagręžė, kur provėža, gal ir mažiau likę asfalto, o kur kalniukas - daugiau. Bet kai buvo lygus asfaltas, viskas buvo gerai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kad ir neplanuota

2017-06-09   21:04

IP: 78.61.48.159

visvien kelias turi buti padarytas kokybiskai. Vokieciai tarpmiestinius kelius(ne automagistrales) tiesdami apgalvoja viska, nes gal but tuo keliu reikes transportuoti nestandartinio dydzio bei svorio krovini.

>mmm

2017-06-09   16:04

IP: 86.100.84.247

Teorija, brolau, sausa šaka/ Užtat gyvenimo vaisingas medis žydi!
Tamsta dėstai teoriją (ypač apie atestuotą kompaniją), o gyvenime ir ta kompanija, ir darbų užsakovai būna pamaloninami iš rangovo "rezervinių lėšų".

Kl

2017-06-09   15:02

IP: 77.219.95.67

Ką jis čia nusišneka apie neplanuotą sunkųjį transportą. Kiek yra keltas į Kyli, į Mukraną sovietmečiu, tiek ir sunkios mašinos važiuoja šiuo keliu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Praėjusį savaitgalį senamiestyje ir jo prieigose vykęs "Vilties bėgimas" suteikė vilties ne...

Vieniems šventė, kitiems - problemos nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdoje 16-mečių Mildos Matulevičiūtės ir Skaistės Svajonės Jazilionytės surengtame proteste, kuriame...

Jaunieji klaipėdiečiai reikalavo švaraus pasaulio nuotrauka, foto

Moterų laimė - lietuvių rankose nuotrauka, foto

Nuomonės, "Raginate džiaugsmais ir rūpesčiais dalintis, tai va, - noriu pasidžiaugti: kokia laimė,...

Slengių bažnyčioje – naujausias Lietuvos varpas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Savo gyvenimo istoriją kuriame patys, tačiau ji susiklosto iš daugelio mus supančių...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėda, Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Nuomonės, Paskelbta prieš 52 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...