2019 m. balandžio 21 d. 09:23 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Puikavimasis miesto heraldika - tik gavus leidimą

(11)

2016-08-23, 12:01

Akvilė VENCKUTĖ

Puikavimasis miesto heraldika - tik gavus leidimą nuotrauka, foto

MEMEL GMBH įmonės, kurią įkūrė į Vokietiją emigravęs klaipėdietis, logotipas niekuo nesiskiria nuo Klaipėdos vėliavos, tik yra su užrašytu firmos pavadinimu.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Miesto herbas ir vėliava - miesto tapatybės ženklai, turintys ypatingą kultūrinę reikšmę bei istoriją. Tačiau, norint šią simboliką naudoti asmeninėms reikmėms, vien gerų užmačių nepakanka - reikia ir leidimo.

Apie Vokietijoje registruotos įmonės "Memel GmbH" logotipe naudojamus Klaipėdos miesto herbą bei vėliavą "Vakarų ekspresui" pranešė skaitytojas. Klaipėdietis teiravosi, ar galima naudoti miesto simboliką asmeniniais ar verslo tikslais.

Hoizenštame, netoli Frankfurto prie Maino, krovinių gabenimo, transporto remonto ir pardavimo paslaugas teikiančios "Memel GmbH" direktorius Ignas Ambrazevičius teigė, kad tokį įmonės logotipą naudoja nuo pat jos įkūrimo 2013 metais.

Paklaustas, kodėl tam pasirinko Klaipėdos miesto simbolį, jis iš pradžių pusiau juokais, pusiau rimtai perklausė: "Kodėl Klaipėdos? Dabar tai jau mano." Vėliau paaiškino, kad šis ženklas jam asmeniškai labai patinka, atspindi jo patriotiškus jausmus. I. Ambrazevičius - klaipėdietis, prieš 13 metų emigravęs į Vokietiją.

Iki šiol I. Ambrazevičius priekaištų dėl įmonės logotipo nebuvo sulaukęs.

"Aš dėl to konsultavausi su teisininkas. Man sakė, kad jeigu žinomas simbolis yra nors truputį pakeistas, kad ir raidės uždėtos, tai galiu net patentuoti", - teigė jis.

Įmonės direktorius tikino, jog Klaipėdos herbą pasirinko nenorėdamas blogo: "Jei tai kelia kam problemų, logotipą pakeisiu", - sakė I. Ambrazevičius.

Anot Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, norint naudoti Klaipėdos miesto heraldikos objektus, kurie yra priskiriami nematerialiajam Savivaldybės turtui, reikia gauti Savivaldybės leidimą.

ĮSTATYMAI byloja, kad norint naudoti miesto heraldikos objektus, kurie yra priskiriami nematerialiajam Savivaldybės turtui, reikia gauti jos leidimą. Egidijaus Jankausko nuotr.

Jam antrino ir Valstybinio patentų biuro direktorius Arūnas Želvys.

"Miesto heraldikos naudojimo teisės priklauso Savivaldybei. Jeigu būtų prašymas patentuoti simbolį, panašų į miesto heraldiką, mes pirmiausia ir kreiptumėmės į Savivaldybę leidimo", - aiškino A. Želvys.

Laišką apie "Memel GmbH" logotipą taip pat gavusi Klaipėdos savivaldybės Informavimo ir e. paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė patvirtino, kad nurodyta įmonė leidimo naudoti Klaipėdos herbą ir vėliavą nėra gavusi, todėl imtasi veiksmų.

"Ši įmonė pažeidė Lietuvos Respublikos teisės aktus. Todėl jau yra paruoštas kreipimasis Klaipėdos miesto mero vardu, kad herbas ir vėliava nebūtų naudojami", - informavo V. Venckutė-Palaitienė.

Paprastai, pasak E. Simokaičio, miesto heraldikos naudojimą kontroliuoti sunku.

"Siekiant rasti pažeidimus, reikėtų daug laiko praleisti internete ieškant, mes tokių galimybių neturime. Galime aiškintis situaciją tik jau gavę informaciją apie konkretų pažeidimą. Prireikus Savivaldybė gali ginti savo interesus teisme", - pažymėjo E. Simokaitis.

Valstybinio patentų biuro duomenimis, Lietuvos Respublikos prekių ženklų duomenų bazėje yra registruoti du prekių ženklai su miestų simbolika, ir abu kartus leidimas buvo suteiktas. Atitinkamų savivaldybių leidimai naudoti miesto simbolius buvo suteikti Druskininkuose įsikūrusiam savaitraščiui "Mano Druskininkai" bei Kauno technologijos universitetui.

Žymos: heraldika

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antoska

2019-04-07   13:43

IP: 185.11.26.161

Is pravieniskiu ozino i barygas pakilo! maladec direktoriau

mariukas

2019-04-07   13:39

IP: 185.11.26.161

Lavonas buvai ir liksi tiuleniau

zinau ji

2017-05-05   13:16

IP: 88.222.187.20

Tas Ignelis labai įsijautęs į erelio vaidmenį. Jam iki erelio - kaip gaideliui iki Mėnulio. Šis asmuo tyčiojasi savo darbuotojų, valstybės, o visų pirma - iš savęs paties savo neišprusimu ir hamiškumu. Apgailėtinas, gerai, kad tokie traukiasi kuo tolyn nuo Lietuvėlės, tokių mums nereikia.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiais metais įmonė "Klaipėdos energija" mini 90 metų veiklos sukaktį. XX a....

Klaipėdos energija: nuo anglies iki biokuro nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Katedros užsiliepsnoja nusigręžus žmonėms nuotrauka, foto

Nuomonės, Viso pasaulio akiratyje - didžiulis gaisras, Paryžiaus Dievo Motinos (Notre-Dame) katedroje. 1163...

Valstybės vadovų sveikinimas šv. Velykų proga nuotrauka, foto

Lietuva, Dalia GrybauskaitėMūsų akyse iš naujo skleidžiasi Velykų stebuklas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė,...

Amonis vandenyje išgąsdino rūdaitiškius nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sužinojusi, kad centralizuotai tiekiamame geriamajame vandenyje aptikti gerokai didesni negu leidžiama kiekiai...

Linkėjimas gyventi prisikėlimo dvasioje – kiekvienam nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pasitikdamas šv. Velykas Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Vidmantas Gricius...

Nuomonės, Paskelbta prieš 11 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 18 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 42 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...