2018 m. balandžio 22 d. 19:01 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Prie „Lidl" nori spygliuočių

(22)

Prie „Lidl" nori spygliuočių nuotrauka, foto

PAGAL VALDŽIĄ. Anot projektuotojų, objekto apželdinimo projektas jau suderintas, o augalus rekomendavo Savivaldybės specialistai.

Klaipėdos miesto Rokiškio gatvės gyventojai aktyviai diktuoja savo reikalavimus Šiaurės prospekte planuojamo daugiabučio gyvenamojo namo su prekybos centru "Lidl" projektuotojams.

Ketvirtadienio vakarą vyko jau antrasis viešas gyvenamosios paskirties daugiabučio namo su prekybos paskirties patalpomis pristatymas. Projektą rengiančios UAB "Projesta Group" architektė Agnė Ilginytė bendruomenės atstovams pristatė pagal jų jau anksčiau išsakytas pastabas pakoreguotą projektą.

Susitikime dalyvavusieji šalia planuojamo objekto esančių namų gyventojai buvo puikiai susipažinę su projektu ir pateikė daugybę konkrečių klausimų. Konstruktyvi diskusija truko apie valandą.

Jau anksčiau aplinkinių namų gyventojai iš principo prieštaravo, jog sklype projektuojami du pastatai. Jie pageidavo, kad projektuojamame sklype iškiltų tik prekybos centras arba gyvenamasis namas su prekybos centru pirmame aukšte. Nepaisant gyventojų pageidavimų projektas išliko toks pats, nes statyti vien tik prekybos centrą šioje vietoje neleidžia gyvenamoji teritorijos paskirtis. Todėl suprojektuotas gyvenamasis namas ir šalia jo - 2 tūkst. kv. m sklypo plotą užimantis komercinės paskirties statinys. Abu statinius viename krašte jungia simbolinis koridorius. Projektuojamas gyvenamasis namas bus 6 aukštų, 23-25 metrų aukščio, prekybos centras - perpus žemesnis. Objekto apdaila - raudonų plytų spalvos smulkios plytelės gyventojams patiko.

Anksčiau miestiečiai pageidavo, kad požeminė automobilių stovėjimo aikštelė nebūtų projektuojama po gyvenamuoju namu, o po prekybos centru. Koreguotame projekte gyvenamojo namo automobilių aikštelė išliko cokoliniame aukšte, tik bus atvira. Šalia prekybos centro bus antžeminė automobilių aikštelė.

Šįsyk diskusija kilo dėl triukšmo izoliacijos, apželdinimo, transformatorinės vietos.

Projektuojami du įvažiavimai į prekybos centrą iš Utenos gatvės. Vieną įvažiavimą nuo kaimyninių gyvenamųjų namų sklypų skiria tik nedidelis apželdintas ruožas. Jame numatyti ir su Savivaldybe jau suderinti želdiniai: raudonieji klevai, žageniai, lanksvos. Gyventojai gi pageidautų brandžių visžalių spygliuočių, kurie esą sulaikytų nuo automobilių ir į prekybos centrą atvyksiančių vilkikų sklindančią taršą bei triukšmą. Juolab kad patys gyventojai šalia projektuojamo sklypo jau yra pasodinę kalnapušių.

Tačiau projekto autorė paprieštaravo tokiam prašymui, nes apželdinimo projektas jau suderintas, o augalus rekomendavo Savivaldybės specialistai, kurie turi savo viziją.

"Prekybos centras įsiveržė į gyvenamųjų namų teritoriją prisidengdamas daugiabučio statyba. Mes turime teisę prašyti bent tokios kompensacijos", - sakė viena iš susitikimo dalyvių.

Tame pačiame pakraštyje, šalia kaimynų, numatoma įrengti ir prekybos centro elektros skydinę. Gyventojai įspėjo, jog parinkta vieta kategoriškai netinkama, nes greta esančio namo gyventojas turi širdies stimuliatorių ir elektromagnetiniai laukai jam - gyvybės ir mirties klausimas. Architektė gyventojams dėl to nurodė kreiptis į ESO, kuri projektuoja elektros skydines.

Kiti UAB "Projesta Group" atstovai pažymėjo, jog objektas projektuojamas griežtai laikantis visų teisės aktų ir normų.

Žymos: lidl

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipėdietė

2017-04-18   22:39

IP: 86.100.114.79

Ir iš kur pas jus mielieji komentatoriai tiek neapykantos, pykčio ir pavydo?Ir tai dėl nedidelių problemų derinant projektą. Tai gal labiau nekęskit "Lidl" sistemos savininkų , nes tai jie tikrieji milijardieriai, o jų uždirbtas pelnas iškeliauja iš Lietuvos.O iš tikrųjų visi kaimynystėje gyvenantys turi teisę į ramybę, sveiką aplinką.Tiek tie, kurie gyvena prie geležinkelio, prie uosto arba kvėpuoja iš LEZ atnešamais kvapais ir, jeigu įmanoma padaryti, kad to išvengti, tai ir reikia laiku padaryti.

Jelena

2017-04-18   17:01

IP: 195.182.83.162

Dabar yra tokia mada. Ateini pas kaimyną ir sakai, kad noriu pažiūrėti, kokios spalvos tavo žmonos apatiniai. Jeigu ne tos, neleisiu jam gultis į lovą, nors popieriai leidžia (suprask, santuokos liudijimas). Jeigu ne, - reikalauti kompensacijos, t.y. "pirmosios nakties" teisės realizavimo. Čia tas pats.
Šiaip, patarimas projektuotojams: projektuokite 3 m aukščio tvorą, kad gretimų namų savininkai milijonieriai eitų apsipirkti į Norfą, Iki arba pas Maksimą.

as

2017-04-18   14:18

IP: 78.61.42.13

ne nu tikrai perki sklypa ir ateina tau aiskinti kazkokie vafliai ka as turiu tame sklype statyti.absurdu absurdas.ir tikrai ten kurie turi namus pasistate turbut prisivoge potarybiniu laiku spekuliantai didieji drysta dar aiskinti kitiems.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Danės upės dugną valęs vyras „išžvejojo“ šovinių dėžę. Klaipėdietis Pakrantės gatvės gale,...

Dangę valęs klaipėdietis ištraukė dėžę su šoviniais nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Balandžio 22-ąją gimę nuotrauka, foto

Miesto centre esančioje uosto dalyje netrukus neliks ne tik didžiojo laivų remonto...

Miesto centre neliks net KLR pavadinimo nuotrauka, foto

Iniciatyvos „Pušys Klaipėdai" entuziastai šeštadienį darbavosi pietinėje Klaipėdoje. Mogiliovo mikrorajone, pasak organizatorių,...

„Mogiliove" prisodino pušaičių nuotrauka, foto

Nuo ko saugo didžiausias trūkumas? nuotrauka, foto

Klauskite, "Turiu tokį trūkumą - vengiu bendrauti su žmonėmis ir visada jaučiuosi labai...

Klaipėdos „Fortūnai“ nepavyko iškovoti bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Fortūnai“ nepavyko iškovoti bronzos medalių - Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkės penktose mažojo...

Muitinės aukcione - ir akiniai nuo saulės, ir automobilis nuotrauka, foto

Kriminalai, 3 automobiliai, nemažai drabužių, sporto reikmenys ir net luitas gintaro. Šiuos ir...

Psichologė apie meilužes: „Į santykius su vedusiais vyrais dažniausiai įsipainioja dviejų tipų moterys“ nuotrauka, foto

Psichologija, Romanai su vedusiais vyrais seni kaip pasaulis ir, rodos, egzistuos tol, kol...

Klauskite, Paskelbta prieš 1 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...