2019 m. balandžio 19 d. 17:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Prasideda konkursas "Klaipėdos knyga - 2014"

(1)

Prasideda konkursas "Klaipėdos knyga - 2014" nuotrauka, foto

TIKSLAS. "Jeigu Klaipėdos leidyklos neleistų knygų, tai mes neturėtume tiek informacijos apie savo miestą, todėl ir yra tas konkursas, kad jas palaikytume, kad jos išgyventų, puoselėtų nematerialųjį kultūros paveldą", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka sausio 6-ąją pradės jau 9-ąjį kasmetinį uostamiestyje per metus išleistų knygų konkursą "Klaipėdos knyga - 2014". Kartu su knygos konkurso startu bus atidaroma ir Klaipėdoje bei klaipėdiečių kūrėjų pernai išleistų spaudinių paroda.

"Tradiciškai niekada nebūna gausiai konkursui pristatytų knygų. Darome mažus darbus, bet jie yra svarbūs, nes kiekviena knyga yra vienaip ar kitaip susijusi su Klaipėda ir jos žmonėmis. Aišku, kiekvienam labiausiai rūpi savo kiemas, taip ir leidykloms, bet jeigu jos neleistų knygų, tai mes neturėtume tiek informacijos apie savo miestą, todėl ir yra tas konkursas, kad jas palaikytume, kad jos išgyventų, puoselėtų nematerialųjį kultūros paveldą", - sakė bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.

Pasak jos, bibliotekos Meno skyriuje kasmet gausėja lentyna su knygomis apie Klaipėdą ir bibliotekininkai tuo labai džiaugiasi. Jau yra išpirkti beveik visi neseniai pasirodžiusios, Lietuvos jūrų muziejaus išleistos buvusio klaipėdiečio Bruno le Coutre knygos "Mano miestas Klaipėda. 1900 - 1939 metai" egzemplioriai.

"Leidėjas, istorikas Kęstutis Demereckas dabar gyvena Drevernoje, tad jis puoselėja šio krašto nematerialųjį paveldą. Jo leidykla išleido knygas "Istorinių Kuršių marių laivų statyba Drevernoje", "Klaipėdos parko želdiniai". Tokia studija padaryta pirmą kartą. Šiemet dalyvauja 4 leidyklos, kai kurie pavieniai leidėjai, iš viso jų yra 8. Iš esmės tai būna tie patys žmonės, vienas kitas atsiranda naujas. Šiemet Sauliaus Jokužio antrinė leidykla "Verslas Ar menas" pristato savo knygą "Eglė Žalčių karalienė", išėjo Dalios Bielskytės poezijos knyga "Vardas debesies". Klaipėdos universiteto leidykla kaip visuomet yra istorinių leidinių lyderiai, jų knygos yra rimtos, išskirtinės, paremtos faktais, kaip ir dera akademinei leidyklai. Ji išleido labai gražų giesmyną, skirtą Kristijonui Donelaičiui", - sakė B. Skaisgirienė.

Anot jos, tokius konkursus privalu rengti, kitaip tos knygos nusėda lentynoje ir niekas jų nemato. Tai yra paskatinimas leidėjams ir knygų mėgėjams.

Šiemet paraiškas dalyvauti konkurse yra pateikusios leidykla "Libra Memelensis", Klaipėdos universiteto leidykla, leidykla "Eglė", Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, VŠĮ "Verslas AR menas", S. Jokužio leidykla - spaustuvė. Konkursui pristatyta 14 knygų.

2014 metų Klaipėdos knygos konkurse išlieka tos pačios nominacijos: "Populiariausia knyga", kurią rinks visuomenė bei "Gražiausia knyga", kurią patikėta išrinkti autoritetingai komisijai. Šiemet jai vadovaus doc. Aurimas Švedas.

Konkursas vyks iki vasario 6 d. Rezultatai bus paskelbti vasario 11 d.

Su knygomis pretendentėmis susipažinti ir balsuoti bus galima 6-iuose didžiuosiuose Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose: Meno skyriuje (J. Janonio g. 9), Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Turgaus g. 8), Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9), Kalnupės filiale (Kalnupės g. 13), Pempininkų filiale (Taikos pr. 79/81a), "Kauno atžalyno" filiale (Kauno g. 49) bei interneto svetainėje www.biblioteka.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

N,

2015-01-03   17:26

IP: 78.61.57.249

gražu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi gali tapti VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovas...

Kandidatas tapti Savivaldybės vadovu - Gintaras Neniškis nuotrauka, foto

Ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujai išrinkta Klaipėdos miesto taryba. Dauguma politikų...

Naujoji Klaipėdos taryba: brandi amžiumi, jauna patirtimi nuotrauka, foto

Ketvirtadienį iš Klaipėdos ligoninės į Kauno klinikas pervežta alkoholį ir narkotikus nėštumo...

Į Kauno klinikas pervežta neblaivi gimdyvė pagimdė nuotrauka, foto

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (574) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Medicininių kanapių legalizavimas ar migla ligoniams? nuotrauka, foto

Nuomonės, Dar 2018 m. spalio mėnesį Lietuvos Seimas įteisino medicinines kanapes. Nuliūdinsiu visus...

Išpuoliai prieš Prancūzijos bažnyčias – nutylėta tema nuotrauka, foto

Pasaulis, Tamsi, grėsminga Paryžiaus katedrą naikinusių liepsnų simbolika – nepriklausomai nuo gaisro priežasties....

Klaipėda, Paskelbta prieš 38 min.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 42 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...