2019 m. kovo 26 d. 16:07 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Praėjusieji metai buvo dosnūs dvynukų ir trynukų

Praėjusieji metai buvo dosnūs dvynukų ir trynukų nuotrauka, foto

GYVENIMAS PRIEŠ MIRTĮ. Džiaugiamasi, kad Klaipėdoje praėjusiais metais užregistruotų gimimų skaičius (2 285) lenkia užregistruotų mirčių skaičių (2 116).

© „Fotolia“ nuotr.

Tradiciškai prasidėjus naujiems metams Savivaldybių civilinių metrikacijų skyriai skaičiuoja praėjusiųjų metų statistiką. Paprastai skaičiai kasmet labai nesiskiria, tačiau praėję metai Klaipėdai buvo išskirtiniai tuo, kad net dvi poros susilaukė trynukų. Toks atvejis, kai tėvus vienu metu aplanko triguba laimė, paskutinį kartą Klaipėdoje buvo fiksuotas tik 2014-aisiais.

Klaipėda džiaugiasi, kad gimimų praėjusiais metais užregistruota daugiau nei mirčių, o štai Klaipėdos rajone liūdnų registracijų būta šiek tiek daugiau nei džiugių.

Šeimai gimė 13 vaikas

Klaipėdoje pernai užregistruoti 2 285 kūdikiai - 10 vaikų mažiau nei 2017 metais.

"Be to, kad galėjome pasidžiaugti, kad dvi šeimos sulaukė trynukų, džiugino ir dažni dvynukų registracijų atvejai. Dvynukus pernai Klaipėdoje registravo net 38 šeimos. 2017-aisiais tokių atvejų buvo mažiau - 22", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.

Įdomu ir tai, kad praėjusiais metais dar gausėjo daugiavaikės šeimos. Pavyzdžiui, vienoje šeimoje gimė jau 13-asis kūdikis. Buvo net keletas šeimų, kurios jau sūpavo penktąjį ar šeštajį kūdikį.

Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Dalia Freigofaitė pasidžiaugė, kad 2018-aisiais rajone gimimų užregistruota daugiau (519) nei 2017-aisiais (510). Tačiau sykiu priminė, kad tai nereiškia, jog visi gimusieji gyvena Klaipėdos rajone.

"Pagal dabartinę tvarką užregistruoti gimusį kūdikį galima bet kurioje savivaldybėje. Tad mes galėjome registruoti ir iš Vilniaus ar kito miesto atvykusius", - minėjo D. Freigofaitė.

Vedėja pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajone taip pat būta dvynukų, tiesa, kur kas mažiau nei Klaipėdoje - jų susilaukė 7 poros. Trynukų rajone neužfiksuota.

"Jauniausiai mamai ir tėčiui Klaipėdos rajone pernai buvo 19 metų", - įdomesnę gimdymo statistiką paminėjo D. Freigofaitė.

Mirčių Klaipėdos rajone praėjusiais metais užregistruota 524, 2017-aisiais jų būta mažiau - 418.

Klaipėdos mieste šie skaičiai labiau džiuginantys. 2018 m. užregistruoti 2 116 mirties atvejų, 2017 m. - 2 670.

Mažiau tuokiasi ir skiriasi

Ir Klaipėdos mieste, ir rajone sumažėjo santuokų. Klaipėdoje pernai sutuoktos 1 236 poros (2017-aisiais - 1 326). Rajone susituokė 258 poros (2017-aisiais - 297).

"52 poros santuokos ceremoniją norėjo registruoti ne Civilinės metrikacijos skyriuje. Populiariausia vieta santuokos registracijai praėjusiais metais būtų galima įvardinti sodybą "Župė", taip pat dažnai žiedus norėta sumainyti prie jūros", - pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Klaipėdoje netradicines vietas santuokai pernai rinkosi 62 poros. Populiariausios vietos - Klaipėdos universiteto botanikos sodas, piliavietė, pramoginiai laivai.

"Prie jūros tuoktis Klaipėdoje ne itin populiaru. Matyt todėl, kad mieste mes nelabai turime nuošalių paplūdimių, tad norintys įregistruoti santuoką pajūryje, dažniausiai vyksta į rajoną", - minėjo G. Misevičienė.

Smagu tai, kad ir Klaipėdoje, ir Klaipėdos rajone praėjusiais metais subyrėjo mažiau šeimų nei ankstesniais metais. Klaipėdos mieste 2018-aisiais įregistruotos 548 skyrybos (2017-aisiais buvo 616), Klaipėdos rajone - 108 (2017-aisiais buvo 115).

Klaipėda turės dar vieną Anikę

Įdomu tai, kad mieste ir rajone gerokai skiriasi populiariausių mergaičių ir berniukų vardų sąrašai. Sutampa mergaitiškas vardas Lėja - jis tiek mieste, tiek rajone pernai puikavosi populiariausių vardų sąrašo trečioje vietoje. Tačiau pats populiariausias mergaitės vardas Klaipėdoje pernai buvo Amelija, o rajone - Emilija. Daugiausiai klaipėdiečiai berniukus norėjo vadinti Luku (rajone šis vardas puikuojasi trečioje sąrašo vietoje), o Klaipėdos rajono gyventojai - Matu.

D. Freigofaitė pasakojo, kad gana dažnai tenka įkalbinėti tėvus, kad jie gerai pagalvotų ar vardas tikrai tinkamas, ypač tuomet, kai tėvai pasirenka itin retus, negirdėtus vardus.

"Būna, kad kartais persigalvoja, bet kur kas dažniau grįžta ir vis tiek registruoja tą, kurį buvo sumanę", - nusišypsojo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Ji prisiminė vieną istoriją, kai tėvams po mėnesio teko keisti netgi populiarų Nojaus vardą.

"Ogi nutiko tokia istorija, kad tėvai su ką tik gimusiu Nojumi atsikraustė į naują butą. Paaiškėjo, kad kaimynystėje gyvenantys žmonės Nojaus vardu šaukia savo šunį..." - prisiminė D. Freigofaitė.

Retesni praėjusiais metais Klaipėdos rajone vaikams duoti mergaičių vardai: Maja, Leila, Elmė, Goja, Ela, Iglė, Ariela, Agilė, Nileta, Odrė, Kaja, Taja, Deima, Eva, Joelė, Nikolė. Berniukų: Dorotas, Arianas, Rėjus, Erildas, Leo, Raidas, Hugas, Leitis, Skomantas, Lilas, Vyderis, Brainas, Eidenas.

Klaipėdos mieste praėjusiais metais registruoti retesni mergaičių vardai: Dija, Elaja, Eivė, Luna, Odrė, Vakarynė, Anikė, Katalėja. Berniukų: Itanas, Joelis, Eventas, Ratmiras, Trojus, Taodoras, Niras.

Populiariausi mergaičių vardai Klaipėdos mieste

Amelija
Gabrielė
Lėja
Ema
Gabija

Populiariausi berniukų vardai Klaipėdos mieste

Lukas
Markas
Herkus
Rokas
Gabrielius

Populiariausi mergaičių vardai Klaipėdos rajone

Emilija
Viltė
Lėja
Liepa
Augustė

Populiariausi berniukų vardai Klaipėdos rajone

Matas
Mantas
Lukas
Danielius
Gustas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos beglobių gyvūnų gyvenimas pagerės – savivaldybė gyvūnams išlaikyti skirs kone...

Bus mokama ir už surastus naujus šeimininkus nuotrauka, foto

Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Bus mokama ir už surastus naujus šeimininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos beglobių gyvūnų gyvenimas pagerės – savivaldybė gyvūnams išlaikyti skirs kone...

J. Žuža: apie norą ateityje tapti vyriausiuoju treneriu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Jurica Žuža Lietuvoje jau jaučiasi kaip...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Klaipėda, Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Medikų pasmerktas lietuvis atsigavo prieš pat eutanaziją nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Ieškant geriausių sprendimų Lietuvoje dažnai sukame galvas į Vakarus, kur, manome, jog...

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...