2019 m. balandžio 18 d. 20:03 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Populiariausi vardai - Liepa ir Herkus

Populiariausi vardai - Liepa ir Herkus nuotrauka, foto

NEPATARTINA vaikams duoti tokių vardų, kurie sunkiai ištariami ar kirčiuojami, yra neįsimenami. Būna, kad prie savo vardo sunku priprasti ir pačiam vaikui.

© „Fotolia" nuotr.

Praėjusiais metais klaipėdiečiai tėveliai nebuvo itin originalūs. Savo vaikams dauguma jų suteikė ankstesnių metų populiariausius vardus. Tačiau kai kurie vaikus išdrįso pavadinti ir tokiais vardais: Celina, Dilija, Eidanu ar Vilandu.

Klaipėdos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė "Vakarų ekspresą" informavo, kad pernai net 15 mergaičių buvo pavadintos Liepomis, kiek mažiau - Emilijų. Trečioje vietoje pagal populiarumą tapo Elija, Sofija, Austėja, Gabija, Amelija, Ema, Ieva ir Izabelė.

Populiariausių berniukų vardų dešimtukas: Herkus (15 vaikų), Domas, Jokūbas, Nojus, Arnas, Benas, Jonas, Markas, Adomas ir Danielius.

Lyginant su 2016-ais metais, tokie pat populiarūs vardai išliko Sofija, Amelija, Emilija, Austėja, Liepa. Berniukų - Herkus, Domantas, Jonas, Matas, Danielius, Dominykas, Lukas. Panašūs vardai dominavo ir 2015-aisiais. Tačiau iš dešimtuko šiemet iškrito Matas ir Lukas, kurie buvo itin populiarūs daugelį metų.

Tarp retesnių mergaičių vardų, kuriuos savo vaikams suteikė klaipėdiečiai: Celina, Dilija, Sunita, Iglė, Abigailė. Berniukų - Ajus, Eidanas, Vilandas.

"Tėvai dažniausiai tvirtai žino, kokį vardą suteikti savo atžalai. Jų pasirinkimą kartais lemia pažįstamas žmogus tokiu pat vardu, ir tai jiems kelia teigiamas asociacijas. Taip pat įsimena populiarių vardų skambesį, kuris ausiai su laiku tampa malonus", - mano G. Misevičienė.

Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriaus specialistai gali daryti įtaką, registruojant vardą, tik tuomet, jei pasirinktas vardas neatitinka lietuvių kalbos rašybos, mergaitei suteikiamas berniuko vardas (arba atvirkščiai) ar jis yra įžeidžiantis. Tačiau, laikantis tokių taisyklių, tėvai yra laisvi sugalvoti vardus, kurių dar nėra buvę.

"Žinoma, nepatartina dėti tokių vardų, kurie sunkiai ištariami ar kirčiuojami, yra neįsimenami. Juk būna, kad patiems vaikams sunku susigyventi su savo vardu. Taip pat kalbininkai siūlo pagalvoti apie vardo ir pavardės sąskambį. Nerekomenduojama dėti vaikui mažybinio vardo, jei panašiai ir dėl to juokingai skamba pavardė", - teigė pašnekovė.

Kasmet Klaipėdoje pakeičiama vidutiniškai 10-15 vardų.

Iš viso praėjusiais metais užregistruoti 2 295 vaikai. 2016 metais jų buvo 2 244.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sukaustęs siaubas ir neviltis - taip jautėsi visa Europa pirmadienio vakarą liepsnoms...

Ar apsaugoti maldos namai Lietuvoje? nuotrauka, foto

Legendinei klaipėdiečių jachtai "Lietuva" per 40 metų pirmą kartą atliekamas kapitalinis remontas....

Jachtai "Lietuva" laivų vėžys nediagnozuotas nuotrauka, foto

Vos po mėnesio, gegužės 18-ąją,  Klaipėda svečius pakvies į jubiliejinį, jau 10-ąjį...

10-asis Klaipėdos laivų paradas kviečia laivus sužibėti nuotrauka, foto

Penktadienį, balandžio 19 d., Klaipėdoje bus išjungtas šildymas daugiabučiuose.

Klaipėdoje baigiamas šildymo sezonas nuotrauka, foto

Tarptautinė diena be lifto skatina žmonių fizinį aktyvumą nuotrauka, foto

Lietuva, Lipimas laiptais yra paprastas būdas padidinti savo kasdienio fizinio aktyvumo lygį, net...

Klaipėdietės neatsilaikė prieš LSU nuotrauka, foto

Sportas, Rungtynėmis Kaune tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) prasidėjo...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

„Nenoriu ugdyti paklusnių vergų“ nuotrauka, foto

Švietimas, Praėjusią savaitę kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti Karalienės Luizės medaliai....

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...