2018 m. liepos 22 d. 19:28 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Policijos pastatas nyksta akyse

(10)

Policijos pastatas nyksta akyse nuotrauka, foto

VERSIJA. Spėjama, kad gaisrą sukėlė į pastatą patekę benamiai, kurie ten lupa senus laidus, degina plastmasinį apvalkalą ir, matyt, metalą parduoda.

© Manto SAUGAUS nuotr.

Ketvirtadienį gausios ugniagesių pajėgos išskubėjo į senamiestį, kur užsiliepsnojo buvęs Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas. Kol kas gaisro priežastis dar nežinoma, tačiau menininkų bendruomenė sunerimusi - pastatas nyksta, o mainai tarp Turto banko ir Savivaldybės vyksta lėtai.

Ugniagesiai žinią apie gaisrą gavo 17.37 val. - degė pastato antras aukštas ir stogas. Įvykio vietoje dirbo 15 ugniagesių.

"Gaisras kilo trijų aukštų mūriniame pastate, mansardinėje dalyje esančioje patalpoje. Liepsnos persimetė ant stogo. Gaisro metu išdegė patalpa, kurioje kilo gaisras, pastogė. Ugniagesiai, norėdami sustabdyti gaisrą, nuardė beveik 200 kv. metrų stogo dangos. Gaisras buvo suvaldytas 18.16 val., likviduotas apie 20 val., o baigiamieji darbai truko iki pusės pirmos nakties", - informavo Prevencinės veiklos poskyrio vyresnioji inspektorė Aurelija Maslauskienė.

Kol kas priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai aiškinasi gaisro priežastį.

Gaisro metu vertingų daiktų nesudegė - tik šiukšlės, seni baldai, tad ir gaisro padaryta žala, tikėtina, nėra labai didelė.

  • Didžiulis kompleksas, esantis Jūros g. 1, laikomas svarbiausiu Naujosios Uosto gatvės senosios architektūros akcentu. Kultūros paveldo registre jis įvardijamas kaip teismo rūmų ir kalėjimo pastatas, kurio ištakos siekia 1857 m.
  • Pastatas liko tuščias 2015-ųjų metų rudenį, kai policijos komisariatas išsikėlė į naujas patalpas Kauno gatvėje.
  • Valstybės įmonė Turto bankas keletą kartų nesėkmingai bandė jį parduoti aukcionuose.
  • Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos miesto taryba pareiškė, kad yra pasiryžusi buvusį policijos komisariatą perimti iš Turto banko arba pastatą nupirkti, kad jame galėtų įsikurti uostamiesčio menininkai, negalintys savęs realizuoti kitose miesto erdvėse.

Žinia, buvęs policijos pastatas kol kas dar priklauso Turto bankui, tačiau jau netrukus mainais už kitus nekilnojamojo turto objektus jį perims uostamiesčio Savivaldybė. Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis teigė, jog dėl gaisro perdavimo procesas neturėtų užstrigti. "Ar dėl šio įvykio kas nors keisis, informacijos neturiu", - tvirtino jis. Tikėtina, kad pastatas Klaipėdos miestui atiteks šį rudenį.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė mano, jog gaisro priežastys galėjo būti dvi: netvarkingi elektros įrenginiai arba į pastatą patekę ir galbūt lauželius ten kūrenę žmonės. Viešosios tvarkos sergėtojai apleisto pastato būklę apžiūri keletą kartų per savaitę ir jie ne kartą ten užfiksavo žmonių pėdsakus, nuolat aptinka išplėštas angas patekti į vidų.

"Po kiekvieno apsilankymo atrandame atplėštą langą, duris ar kokį kitą įėjimą. Tuomet iškart savininkui pateikiame reikalavimus susitvarkyti. Jeigu per mūsų duotą terminą savininkai to nepadaro, tuomet jiems taikoma administracinė atsakomybė. Tačiau šiuo atveju mes neturime įrodymų, kad ketvirtadienį vakare tas pastatas buvo atviras ir prieinamas laužams kūrenti, rūkyti ir nakvynei", - "Vakarų ekspresą" informavo K. Vintilaitė.

Menininkų iniciatyvinės grupės atstovas Tomas Kiauka apgailestavo, kad pastatas tiesiog nyksta akyse. "Galbūt šis atvejis padės greičiau vykdyti procedūras ir miestui perimti pastatą. Aš nežinau visos biurokratinės sistemos, bet reikia greičiau suktis. Širdis plyšta, žiūrint į nykstantį vieną unikaliausių Klaipėdos objektų. Tikėkimės, kad gaisrai nepasikartos. Apdegus stogui ir pilant ant jo beprotišką kiekį vandens, pastato būklė tampa katastrofiška. Gaila, kad Turto bankas nesugeba jo apsaugoti", - apgailestavo jis.

T. Kiauka spėja, kad gaisrą sukėlė benamiai, kurie ten lupa senus laidus, degina plastmasinį apvalkalą ir, matyt, metalą parduoda.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

"menininkui"

2018-04-16   16:37

IP: 78.57.213.208

ar tik ne pats kiauka padeginėji pastatą, kad degančiai skubiai nori jį gauti? :(

usb

2018-04-16   09:55

IP: 193.9.230.100

Aš vistiek manau kad jį reikia taikiai nugriauti.Aura ten vistiek bus bloga ir nėr čia ko kultūriniu paveldu dangstytis. Taip ir gyvensim griuvėsiuose... nepakanka Baltijos kino teatro? turėkit dar sudegusį kalėjimą. Kokiu reikia būti meninku ir ką reikia kurti kalėjime? Gyvenimas turi eiti į priekį. Jug nenešiojam drabužių iš 18 amžiaus, kad ir palopytų, tai ir čia panašiai.

Jonas

2018-04-15   01:41

IP: 62.158.226.199

Matyt kazkam tikrai jau reikia to sklypo, kad siuncia benamius padegti pastata.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Liepos 27–29 dienomis Klaipėdoje vyks Jūros šventė, kuri į nuotaikingus renginius kvies...

Jūros šventėje – žymios dizainerės kurta atributika nuotrauka, foto

Seimo narys Simonas Gentvilas meta iššūkį Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir...

S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui nuotrauka, foto

Visą savaitgalį Klaipėdoje šurmuliuojančio festivalio "Parbėg laivelis" mėgėjai neaplenkia ir Danės upės...

Mugės pirkėjai pamiršo esminę valiutą nuotrauka, foto

Tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“ visą savaitgalį miestiečius bei svečius džiugins...

Festivalio „Parbėg laivelis“ programa nuotrauka, foto

Iš Labguvos istorijos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Sembos ir Skalvos paribyje, šalia Kuršių marių, Deimės kairiajame krante, paupio kalvelėje,...

Senuosius laikraščius išsaugojusi knyga nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Kuris Klaipėdoje vokiečių kalba leistas laikraštis pirmasis pavadino miestą Klaipėda, kuris laikraštis...

Prūsų genčių ir žemių pavadinimai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Teutonų ordino kronikininkas Petras Dusburgietis apie 1326 m. įvardijo 11 "prūsų" genčių...

Patarimai kaip netapti supertėvais nuotrauka, foto

Patarimai, Kai šeimoje atsiranda naujagimis, tuo pačiu gali atsirasti ir tėvų noras ...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 27 min.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...