2019 m. gegužės 27 d. 02:23 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Planuojant Melnragę kyla nemažai klausimų

(1)

Planuojant Melnragę kyla nemažai klausimų nuotrauka, foto

NYKSTA. Per 30 metų Melnragėje jau prarastas apie 50 m pločio pakrantės ruožas, nes bangos plauna krantą.

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Svarstant Melnragėje esančios teritorijos detaliojo plano koncepciją, vakar sunerimta, ar neatsitiks taip, kad patvirtinus detalųjį planą, klaipėdiečiai nebegalės patekti ant šiaurinio molo. Kyla ir klausimas, ką ten galima planuoti, kol nesustabdyta kranto erozija.

Vakar miesto savivaldybėje viešai buvo aptarta rengiamo teritorijos nuo Audros g. tęsinio iki jūros prie Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių baterijos bei uosto teritorijos prie šiaurinio molo detaliojo plano koncepcija. Ją rengia konkursą laimėję vilniečiai architektai iš UAB "Noarchitects".

Planuojant siekiama pritaikyti tą teritoriją rekreaciniams tikslams, paversti ją patrauklia ir sukurti turistų traukos objektus, kurie funkcionuotų ištisus metus.

Siūlo užsienio patirtį

Per 30 metų čia jau prarastas apie 50 m pločio pakrantės ruožas, nes bangos plauna krantą. Baterija, kuri turėjo būti paslėpta kopose, šiandien yra "plika". Kai kurie jos koridoriai dėl plovimo yra sugriuvę, smėlis su vandeniu patenka į baterijos vidų. Norint šį objektą atstatyti, planuotojų manymu, reikėtų labai daug lėšų. Visgi manoma, kad net ir su nedidelėmis investicijomis baterija gali tapti visos teritorijos traukos centru ištisus metus. Beje, tai yra iki šiol niekur neregistruotas statinys.

Dabartinis takų tinklas, planuotojų manymu, nėra geras, kas kaip nori, tas taip vaikšto, o ir pats kopagūbris nukenčia dėl nuolatinio jo trypimo.

ĮMANOMA? Teigiama, kad norint atstatyti Melnragės bateriją reikėtų labai daug lėšų. Visgi manoma, kad net ir su nedidelėmis investicijomis baterija gali tapti visos teritorijos traukos centru ištisus metus. Redakcijos archyvo nuotr.

Vilniečiai supranta, kad būtina stabilizuoti krantų eroziją. Palei krantą jie siūlo dėti bunas, nes maišai su smėliu labai brangiai kainuotų. Kiek toliau siūloma daryti pėsčių taką sukalant medinius polius. Tai esą galėtų būti pėsčiųjų promenada.

Siūloma pratęsti gatves pėsčiųjų takais, kurie vestų iki jūros. Manoma, jog tikslinga būtų įrengti Melnragės parką, atstatyti laivų gelbėjimo stotį, kuri šiuo metu yra visiškai nuplauta. Prie baterijos galėtų atsirasti papildomas užstatymas, kad verslininkai galėtų imtis veiklos ir galbūt net prižiūrėti bateriją. Iki baterijos galėtų eiti dviračių takas. Prekybiniai pastatai galėtų atsirasti Audros g. pabaigoje.

Planuotojai siūlo baterijai sutvarkyti pasinaudoti patirtimi Danijoje, Melnragės parkui - Jūrmaloje (Latvija), paplūdimio sutvarkymui - Pernu, Estijoje.

Daug klausimų

Planuotojai pateikė du koncepcijos variantus. Viename jų didesnė parko teritorija, kitame - paplūdimio. Yra numatytas plotas slipui įrengti, kuriuo galėtų naudotis žvejai, numatyta ir žuvų turgaus vieta. Projektuotojų vaizduotę gerokai varžo ir Pajūrio juostos įstatymas, ir kiti apribojimai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Romas

2014-01-17   08:22

IP: 81.7.87.38

Mums jau kai kas suprojektavo Jakų žiedą. Bet Jūs man, kvailam, pasakykit. Kaip vilniečiai gali laimėti tokius konkursus ? Aš turiu tik vieną atsakymą. Klaipėdos architektai, kurie ir privalėtų laimėti tokiuose konkursuose, nes niekas geriau nežino Klaipėdos ir Melnragės specifikos, norėjo ženkliai daugiau už savo "darbus . Bet neišdegė. Gal todėl Klaipėdos architektai vilniečiams turėjo nemažai klausimų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...