Plano įsigyti senamiesčio paštą neatsisako

Plano įsigyti senamiesčio paštą neatsisako

Klaipėdos miesto savivaldybė toliau ieškos būdų įsigyti senamiestyje, Aukštojoje g. 13, esantį buvusį pašto filialą kartu su jame esančiais meno kūriniais.

Praėjusiais metais Klaipėdos savivaldybės taryba buvo nusprendusi, kad reikia pradėti procedūras siekiant įsigyti Aukštojoje g. 13 esančias Lietuvos paštui priklausančias patalpas.

Ketvirtadienį bandyta tokį sprendimą atšaukti. Vis dėlto miesto politikai pasipriešino tokiam Savivaldybės admninistracijos siūlymui ir paragino ieškoti būdų, kaip įsigyti ir išsaugoti buvusio pašto filialo patalpas.

Kiek daugiau nei 100 kv. m ploto patalpose yra meninių vertybių ir meninių interjero elementų. Specialiai sudaryta komisija dėl patalpų pirkimo neskelbiamų derybų būdu kreipėsi į AB "Lietuvos paštas", bet su įmone nepavyko užmegzti kontakto.

Šių metų birželį Lietuvos paštas pasiūlė Klaipėdos savivaldybei patalpas kartu su jose esančiais meno kūriniais nuomotis už 750 eurų per mėnesį. Vis dėlto tokių planų Savivaldybė neturėjo - buvo numatyta organizuoti patalpų pirkimą, tam miesto biudžete buvo numatyta 87 tūkst. eurų.

Siūlo aukcioną

Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis Tarybos nariams aiškino, kad visai neseniai, kai jau buvo parengtas sprendimo atsisakyti planų įsigyti patalpas projektas, buvo gauti dar du raštai iš "Lietuvos pašto".

"Viename buvo nurodyta, kad bendrovė toliau ketina parduoti patalpas ir siūlo vykdyti procedūras. O praėjusią savaitę gavome dar vieną tokį pat raštą, kuriame buvo parašyta tai, kad bendrovė pardavinės patalpas viešai ir kviečia Savivaldybę dalyvauti ir teikti pasiūlymą", - politikams dėstė E. Simokaitis.

Jo teigimu, tai viską apverčia aukštyn kojomis, mat Savivaldybė nebegali bandyti įsigyti patalpų neskelbiamų derybų būdu.

"Bendrovė patalpas pardavinės viešame aukcione, ir Savivaldybė kviečiama jame dalyvauti kaip lygiavertis aukciono dalyvis. Tačiau teisės aktai dalyvauti viešuose aukcionuose ir teikti siūlymus Savivaldybei neleidžia. Organizavome pirkimą neskelbiamų derybų būdu, kai kreipėmės į savininką, kad pateiktų pasiūlymą. Po to planavome vykdyti derybas, atlikti pirkimą ir t. t. Tačiau pasiūlymo nesame gavę ir, tikėtina, jo negausime", - Savivaldybės administracijos poziciją paaiškino E. Simokaitis.

Keisti teisės aktus ar ieškoti kitų kelių?

Informaciją išgirdę Tarybos nariai svarstė, kad galbūt reikėtų keisti teisės aktus, nes esą taip užkertamas kelias Savivaldybei savo žinion perimti miestui svarbius ar vertingus objektus.

"Ar nemanote, kad ta nuostata, kuri buvo priimta prieš 10 metų ar daugiau, apriboja Savivaldybės teises laisvai dalyvauti aukcionuose? Gal ta teisė turi būti atkurta? Juk yra strateginių objektų, kuriais mes negalime pasirūpinti, pavyzdžiu gali būti ir šis pašto pastatas, ir buvęs komisariatas Jūros g.1", - nuomonę išsakė Judita Simonavičiūtė.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atkreipė dėmesį į tai, kad savivaldybės, jeigu galėtų dalyvauti aukcionuose, iškreiptų rinką, nes jos turėtų kur kas didesnius finansinius resursus nei kiti aukciono dalyviai.

Nina Puteikienė vis dėlto įžvelgė Savivaldybės kaltę dėl susidariusios padėties.

"Matome formalų atvejį, kai Savivaldybė, nieko nepadariusi dėl to, kad unikalus kultūrinis objektas atitektų miestui, šiandien jo paprasčiausiai atsisako. Turime kultūros objektą, židinį. Ką padarė meras, Savivaldybė, kad jis taptų miesto dalimi?" - kritiką žėrė N. Puteikienė.

Jos nuomone, buvusiame pašto filiale galėtų įsikurti atviras muziejus ar Turizmo informacijos centro padalinys.

N. Puteikienė teigė, kad Tarybos posėdžio išvakarėse buvo gautas menininko Vytauto Karčiausko, kurio sukurti darbai ir yra buvusio pašto patalpose, prašymas, kad vyktų pastato pirkimo procedūros.

"Balsuodami "prieš" pasiliksime prie savo sprendimo, kad Klaipėdos miestas įsigyja šį objektą", - N. Puteikienė ragino kolegas nepritarti E. Simokaičio pristatytam siūlymui atsisakyti planų pirkti patalpas.

Politikės nuomone, situaciją, susidariusią dėl mieste esančio nekilnojamojo turto, kurį norima perimti, reikia spręsti kuo greičiau, nes netrukus gali tekti galvoti ir apie centrinio Klaipėdos pašto pastato ateitį.

Balsavimo metu 21 Tarybos narys pasisakė prieš planus atsisakyti įsigyti pašto patalpas ir liko prie nuomonės, kad reikia ieškoti būdų jas perimti. 3 politikai buvo prieš, 2 susilaikė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder