2018 m. gegužės 28 d. 10:45 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Piktina neišnaudojama Danės upė

(10)

Piktina neišnaudojama Danės upė nuotrauka, foto

PROBLEMA. Spėjama, kad nenoras stovėti Danės upėje yra susijęs su saugumu. Ypač per šventes vaikšto nemažai išgėrusių žmonių, pasitaiko, kad tušti buteliai skrieja laivų link.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Buriuotojai tvirtina, jog Danės upės krantinės net iki Biržos tilto neišnaudojamos taip, kaip galėtų būti, ką jau kalbėti apie situaciją už šio tilto. Kelerius metus valdžia suka galvą, kaip įveiklinti bent Danės atkarpą, esančią tarp Pilies ir Biržos tiltų. Šiemet vėl bus bandoma sudaryti galimybę miestiečiams ne tik per didžiąsias šventes, bet ir per visą laivybos sezoną grožėtis Danės upėje stovinčiais laivais.

Pasak buriavimo sporto klubo "Ostmarina" vadovo Osvaldo Kudzevičiaus, Danės upė kaip atrakcija šiuo metu visiškai neišnaudojama. Jeigu joje stovėtų laiveliai, žmonėms būtų smagiau ateiti prie upės pasivaikščioti, būtų bent į ką akis paganyti.

Danės upės krantinių iki Biržos tilto koncesininkė yra AB "Klaipėdos laivų remontas" (KLR). Ko gero, bendrovei tai neapsimoka, tad ji ir nesirūpina, kad Danės upėje būtų pilna laivų. Pasak Savivaldybės Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos nario Vytauto Čepo, į Danės upės krantinių rekonstrukciją sukišta apie 30 mln. litų, o jos jau beveik 10 metų nėra tinkamai naudojamos. Anot jo, tai - katastrofa: tokie pinigai investuoti ir tai net neduoda žmonėms džiaugsmo.

V. Čepas svarsto, kad gal taip yra todėl, jog yra manančiųjų, kad mūsų laivai labai negražiai atrodo, tik teršia miestą, tad jų visai nereikia. "Aš neįsivaizduoju gražesnio dalyko, kaip miesto centre stovintys laivai. Tai viso pasaulio miestų svajonė", - sako jis.

Kodėl nenorima stovėti upėje

KLR priklausančios UAB Klaipėdos pilies uosto kapitonas Vilius Bartusevičius sako, kad tik vienas kitas jo klientas norėtų stovėti prie krantinių Danės upėje, nes reikėtų pasireklamuoti.

Spėjama, kad nenoras stovėti Danės upėje yra susijęs su saugumu. Ypač per šventes vaikšto nemažai išgėrusių žmonių, pasitaiko, kad tušti buteliai skrieja ant laivų, kyla kitokių bėdų.

Daug metų pasieniečių laivyne dirbęs buriuotojas Valerijus Bogūnas teigia, tad jam teko ilgą laiką stovėti su laivu Danės upėje. Pasak jo, pliusų labai daug, kol oras ramus. Bet kai tik audra, prasideda toks traukūnas, kad lynai trūkinėja kaip siūliukai. Jo manymu, tą problemą išspręsti galima pasitelkus į pagalbą orų prognozę - kai artinasi audra, laivelių tiesiog nešvartuoti Danės upėje.

ĮVEIKLINIMAS. Miesto Savivaldybė siekia, kad prie Danės upės krantinių tarp Biržos ir Pilies tiltų vasarą stovėtų kuo daugiau laivų. Egidijaus Jankausko nuotr.

Pasak V. Bogūno, gal nuolatiniai Pilies uostelio klientai ir nenori stovėti upėje, bet atvykę svečiai tikrai sutiktų tai daryti, juo labiau jeigu jie galėtų stovėti nemokamai. Jo teigimu, Lenkijos Gdansko uoste problema gerai išspręsta. Jachtos gali miesto centre stovėti nemokamai, bet nėra elektros ir vandens. Nors krantinės ir neatsiperka lenkams, bet jos būna įdarbintos. Jeigu Pilies tiltas bus keliamas pagal grafiką, taip galėtų būti ir Klaipėdoje.

Buriuotojai raginami švartuotis upėje

Komisijos nariai norėjo išgirsti, kokios miesto galimybės nemokamai naudotis Danės krantinėmis. V. Bartusevičiaus teigimu, upėje stovintiems laivelių savininkams, be abejo, reikėtų mokėti mažiau nei Pilies uostelyje. KLR iš esmės sutinka taikyti mažesnį tarifą, o švenčių dienomis leisti švartuotis nemokamai. BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" yra įsipareigojusi prasidedant sezonui pastatyti pontonus, kad būtų patogiau laiveliams švartuotis.

Komisijos pirmininko Algirdo Grublio teigimu, pagal koncesijos sutartį koncesininkas turi suderinti su Savivaldybe įkainius, tačiau jau daug metų tai nedaroma. Pilies uostelio kapitono teigimu, jeigu kainos keičiamos, jos derinamos su Savivaldybe.

Miesto valdžia norėtų, kad bent kartą per mėnesį prie Danės krantinių atplauktų jachtos ir švartuotųsi, t. y. kad upėje vyktų buriuotojų savaitgaliai. Galėtų penktadieniais jachtos įplaukti į Danės upę ir paskui iš jos išplauktų į regatas. "Gal ir vyktų tie buriuotojų savaitgaliai, bet pirmiausia reikia susitvarkyti su tiltu. Mes bandysime taip organizuotis, jeigu tik bus galimybė", - sakė O. Kudzevičius.

Dar vienas labai svarbus dalykas norint, kad laiveliai stovėtų Danės upėje, - tiltų pakėlimo grafikas. Beje, jų kėlimas būtų atrakcija miestiečiams. Kokia Pilies ir Biržos tiltų kėlimo situacija, "Vakarų ekspresas" jau rašė - vasarą Pilies tiltą norima kilnoti nuolat.

V. Bogūno teigimu, būtina plačiai paskleisti informaciją, jog į miestą atplaukiantys svečiai žinotų, kada bus tiltas keliamas, kada jie gali stovėti prie Danės krantinių. Ją galima skelbti ir buriuotojų, ir KLR, ir Savivaldybės interneto svetainėse. "Jeigu žinos, svečiai atplauks", - sako V. Bogūnas.

V. Čepas domėjosi, ar nebus taip, kad informacija bus paskleista, užsienietis atplauks, o tiltas nebus pakeliamas. UAB "Viadukas" vadybininkas Ramūnas Majus patikino, kad Pilies tiltas veikia ir su juo viskas gerai, o atsiradusios problemos bus išspręstos.

Žymos: danė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to raudonajai daliai

2018-02-14   22:07

IP: 86.38.24.188

Danges upe

Dangintuvai

2018-02-14   15:56

IP: 86.100.64.181

Kokia dange,danginkites iš čia,Upė vadinasi Akmena

pasisakykit

2018-02-14   15:52

IP: 85.206.61.175

buriuotojai, kas tie keli, kurie burinę jachtą tarp tiltų laikytų? per šventes gal, arba jei neburiuoja visai (bet gal naktimis išplaukia, tada respect).

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Automobilių perkėlimas per Kuršių marias po dvejų metų užtruks trumpiau. Per dvejus...

Automobiliai per Kuršių neriją bus keliami greičiau nuotrauka, foto

Žadama, jog jau rugsėjo 1-ąją mažuosius klaipėdiečius mieste nudžiugins trys modernios vaikų...

Planuojamos vaikų žaidimų aikštelės nuotrauka, foto

Net 131 istorinė pilis ir dvaras trijose Baltijos šalyse atvers duris lankytojams...

Klaipėdos dvarai: pamirštas Tauralaukis nuotrauka, foto

Vandens turistai vasarą galės plaukioti senuoju Vilhelmo kanalu – navigacijos sezonu...

Į egzotišką išvyką - pamario vandens kanalais nuotrauka, foto

Skuodo pavojinguose rajonuose nusikaltimų neužfiksuota nuotrauka, foto

Kriminalai, Skuodo rajone, kaip ir kitose apskrities vietose bei Klaipėdoje, sudaryti kriminogeninių židinių...

Dragūnų batalione kariai atnaujino įgūdžius nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione...

Karklėje pavogti du elektriniai dviračiai nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienį Klaipėdos rajono policijos komisariatas gavo pranešimą dėl vagystės.

Gyvūnų kankintojams siūlo uždrausti laikyti gyvūnus nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Už žiaurų elgesį su gyvūnais du Seimo nariai siūlo uždrausti juos laikyti.

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 48 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...